Історії, які ви нам розповіли

головна / Історії, які ви нам розповіли / Ірпінь

Історії, які ви нам розповіли
Заклад торгівлі та послуг

Магазин і житло знищили окупанти. Історія Ольги Барташевич

зруйновано: березень 2022 / Київська область , Бучанський район , Ірпінь / Котляревського

Невеликий магазин “Візит” в Ірпені поруч з домом – сімейний бізнес Ольги Барташевич. Його побудували, коли жінці було 25 років. Для цього молода родина продала квартиру і авто. 

В 50 років, через напад окупантів, Ольга змушена починати все з нуля. Магазин вигорів після прямого влучання, квартира теж постраждала від пожежі. 

Невеликий магазин, в якому було все

“Ми побудували свій магазинчик у 1997 році. Це був наш сімейний бізнес – магазин, в якому можна було купити все: продукти, напої, цигарки, овочі, засоби гігієни, корм тваринкам. А ще – випити кави, перекусити паніні, чекаючи маршрутку”, – розповіла Ольга проєкту “Свій дім”.

Заклад працював цілодобово, тому сюди постійно заходили мешканці мікрорайону. 

Поблизу були ще вісім магазинів, які теж постраждали внаслідок обстрілів, але пряме влучення було тільки в крамницю Ольги.

“Ми працювали тут з чоловіком і сином. Ще з нами були троє дівчат. Магазин мав невелику площу в 42 м. кв, але був під стелю заповнений товаром. Мені було 25 років, коли ми розпочали роботу, а тепер – 50! Я не знаю, як це пережити, але вихід у нас один – взяти себе в руки і розпочати все з нуля”, – каже Ольга.

У квартирі після обстрілів жити неможливо

Родина жінки також залишилася без оселі. Після обстрілу і пожежі жити там неможливо. Але вони повернулися в Ірпінь і намагаються відновити бізнес в іншому приміщенні, яке не було пристосоване під магазин. І дуже сумують за своїми працівниками, які тепер розкидані по світу. 

“ Одна дівчина пропрацювала у нас понад 20 років! Бухгалтер – 18, інші теж доволі довго – від 3 до 15 років! Ми з сім’єю повернулися в Ірпінь після деокупації. Наш бухгалтер також у місті. А от наші дівчата тепер далеко, – з сумом розповідає жінка. – Одна тепер у Чехії, народила там дитинку. Інша – у Литві. Ще в однієї сталася трагедія в сім’ї – померла невістка та новонароджена внучка, і вона тепер ростить та виховує онука. Під час окупації Ірпеня загинула наша прибиральниця, яка не евакуювалася з міста. Будинок, де вона жила, згорів”. 

Ольга сподівається, що хтось з працівників повернеться, адже за стільки років вони стали справжньою родиною. 

“Все дуже складно. Працюємо самі. Сподіваємося, що скоро буде перемога і ми повернемося до звичного життя. Але біль від втрати знайомих, від розлуки з близькими, від величезних матеріальних збитків ніколи не полише нас”, – каже Ольга.

Реквізити для допомоги родині:

4149437873604076

Барташевич Ольга Федорівна.

Юлія Ступка / 31.07.2023

поділитись у соцмережах

Рекомендуємо прочитати

Приватний будинок

Дім розбитий, а десь у дворі залишився лист паперу з написом “ми повернемося”. Історія подружжя Руденків

Олександр Руденко родом із Запорізької області. Зараз ця територія окупована, як і місто Соледар, де він прожив майже 30 років. На Донеччину переїхав після весілля. Це батьківщина його дружини Валентини....

читати історію

Приватний будинок

Новий дім для шістьох дітей, 12 собак та котів. Історія родини Павлових, які евакуювалися, щоб не потрапити в окупацію

За шість років до початку великої війни багатодітна родина психологині Юлії Павлової переїхала з Запоріжжя в село Українка. Там запустили проєкт, за яким будували житло для прийомних родин і дитячих...

читати історію

Рекомендуємо прочитати

Приватний будинок

Дім розбитий, а десь у дворі залишився лист паперу з написом “ми повернемося”. Історія подружжя Руденків

Приватний будинок

Новий дім для шістьох дітей, 12 собак та котів. Історія родини Павлових, які евакуювалися, щоб не потрапити в окупацію

Приватний будинок

“Наше село було в окупації майже 8 місяців. Після звільнення ми прожили спокійно лише три дні”. Історія Михайла Гречаного

Об'єкт культури

Олексій Скоркін залишив банківську сферу й відкрив музей борщу та сала. Окупанти знищили унікальну хатинку на Сумщині

Багатоквартирний будинок

“Квартира згоріла 2 роки тому через російські обстріли. Живемо без комунікацій та не знаємо, що буде з нашим будинком”. Історія Світлани Орєхової

Що треба фіксувати першочергово — зруйновану інфраструктуру чи житло? Читайте в кейс-стаді “Святогірськ 2:0”

Приватний будинок

Живемо на Тернопільщині та мріємо купити дім, який орендуємо. Історія Ольги Дудченко

Приватний будинок

“Плачу, коли згадую дім. А чоловік не дозволяє викидати стару футболку. Каже, що буде її в Бахмуті носити”. Історія Тетяни Буковцової