Історії, які ви нам розповіли

головна / Історії, які ви нам розповіли / Ірпінь

Історії, які ви нам розповіли
Заклад торгівлі та послуг

Магазин і житло знищили окупанти. Історія Ольги Барташевич

зруйновано: березень 2022 / Київська область , Бучанський район , Ірпінь / Котляревського

Невеликий магазин “Візит” в Ірпені поруч з домом – сімейний бізнес Ольги Барташевич. Його побудували, коли жінці було 25 років. Для цього молода родина продала квартиру і авто. 

В 50 років, через напад окупантів, Ольга змушена починати все з нуля. Магазин вигорів після прямого влучання, квартира теж постраждала від пожежі. 

Невеликий магазин, в якому було все

“Ми побудували свій магазинчик у 1997 році. Це був наш сімейний бізнес – магазин, в якому можна було купити все: продукти, напої, цигарки, овочі, засоби гігієни, корм тваринкам. А ще – випити кави, перекусити паніні, чекаючи маршрутку”, – розповіла Ольга проєкту “Свій дім”.

Заклад працював цілодобово, тому сюди постійно заходили мешканці мікрорайону. 

Поблизу були ще вісім магазинів, які теж постраждали внаслідок обстрілів, але пряме влучення було тільки в крамницю Ольги.

“Ми працювали тут з чоловіком і сином. Ще з нами були троє дівчат. Магазин мав невелику площу в 42 м. кв, але був під стелю заповнений товаром. Мені було 25 років, коли ми розпочали роботу, а тепер – 50! Я не знаю, як це пережити, але вихід у нас один – взяти себе в руки і розпочати все з нуля”, – каже Ольга.

У квартирі після обстрілів жити неможливо

Родина жінки також залишилася без оселі. Після обстрілу і пожежі жити там неможливо. Але вони повернулися в Ірпінь і намагаються відновити бізнес в іншому приміщенні, яке не було пристосоване під магазин. І дуже сумують за своїми працівниками, які тепер розкидані по світу. 

“ Одна дівчина пропрацювала у нас понад 20 років! Бухгалтер – 18, інші теж доволі довго – від 3 до 15 років! Ми з сім’єю повернулися в Ірпінь після деокупації. Наш бухгалтер також у місті. А от наші дівчата тепер далеко, – з сумом розповідає жінка. – Одна тепер у Чехії, народила там дитинку. Інша – у Литві. Ще в однієї сталася трагедія в сім’ї – померла невістка та новонароджена внучка, і вона тепер ростить та виховує онука. Під час окупації Ірпеня загинула наша прибиральниця, яка не евакуювалася з міста. Будинок, де вона жила, згорів”. 

Ольга сподівається, що хтось з працівників повернеться, адже за стільки років вони стали справжньою родиною. 

“Все дуже складно. Працюємо самі. Сподіваємося, що скоро буде перемога і ми повернемося до звичного життя. Але біль від втрати знайомих, від розлуки з близькими, від величезних матеріальних збитків ніколи не полише нас”, – каже Ольга.

Реквізити для допомоги родині:

4149437873604076

Барташевич Ольга Федорівна.

Юлія Ступка / 31.07.2023

поділитись у соцмережах

Рекомендуємо прочитати

Житло та реабілітація. У Львові зводять перший з восьми будинків для поранених переселенців

Повноцінне житло з паркінгом повністю адаптоване для людей, які отримали поранення внаслідок російської агресії. Саме таким має бути  багатофункціональний комплекс, що будується на вулиці Миколайчука у Львові. Це тимчасове житло...

читати історію

Багатоквартирний будинок

“У наш будинок влучив ворожий дрон, сусіди загинули, а ми тепер без житла”. Історія Тетяни Жарик

Весь час боїв за Суми Тетяна Жарик з родиною залишалася в місті. Навесні 2022 року її будинок не постраждав внаслідок вуличних боїв та постійних обстрілів. Минуло 2 роки й вночі...

читати історію

Рекомендуємо прочитати

Житло та реабілітація. У Львові зводять перший з восьми будинків для поранених переселенців

Багатоквартирний будинок

“У наш будинок влучив ворожий дрон, сусіди загинули, а ми тепер без житла”. Історія Тетяни Жарик

Підприємство

«Три контейнери пряжі та борги – ось з чого ми стартували на новому місці». Як Рубіжанська панчішна мануфактура з Луганщини відновлює виробництво у Львові

Багатоквартирний будинок

“Після Горлівки змінили 4 квартири. Одна — в окупації, інша — пошкоджена”. Історія Людмили Соломатіної

Після підриву Каховської ГЕС минув майже рік. Але 14 родин з Василівки на Миколаївщині досі не отримали кошти на відбудову

Як запорізькі краєзнавці вивозять музейні та сімейні реліквії. Історія екстреної допомоги з порятунку культурної спадщини

Показати те, що знищила росія. У Львові триває виставка “Тут був мій дім”

Багатоквартирний будинок

“Дивлюсь з п’ятого поверху, а там все горить. Сусідніх під’їздів просто немає”. Історія Олесі Прокопенко