головна / Історії, які ви нам розповіли / Сєвєродонецьк
“Коли дізналися про руйнування дому, то земля з-під ніг пішла. Ніби когось рідного загубили”. Історія Ігоря Паніна
зруйновано: травень 2022 / Луганська область , Сєвєродонецький район , Сєвєродонецьк / просп. Хіміків , 4
Багатоквартирний будинок
Дата руйнування:
травень 2022
Адреса:
Луганська область ,
Сєвєродонецький район , Сєвєродонецьк ,
просп. Хіміків , 4
За вісім років до повномасштабного вторгнення родина колишнього гірника Ігоря Паніна вперше була змушена покинути все нажите. Тоді вони тікали з Брянки на Луганщині, яку окупували росіяни.
«Ми двічі переселенці. У 2014 році залишили рідну домівку і переїхали до Сєвєродонецька. У мене жінка, дві доньки та онука. І всі разом останні три роки ми жили у місті, яке стало для нас другим домом», – розповів проєкту «Свій дім» Ігор Панін.
Ризикнули та взяли кредит на власне житло
На новому місці чоловік разом зі своєю великою сім’єю фактично почали життя з нуля. Шукали роботу, квартиру. Кілька років Паніни микалися по орендованих кутах, потім ризикнули та взяли кредит на власне житло.
«Ми купили свою трикімнатну квартиру в іпотеку на 13 років у 2018-му. Два роки робили капітальний ремонт. Біля під’їзду садили дерева, квіти. Душу вклали».
Але насолодитися життям на своїх квадратних метрах родина не встигла. У перші ж дні великої війни росіяни почали обстрілювати Сєвєродонецьк. Тож, як і вісім років тому, Паніни залишили свій дім, щоб урятуватися.
Фото обпалених руїн побачили в соцмережах
У березні вони з кількома валізами виїхали на Хмельниччину. У Сєвєродонецьку старша донька втратила налагоджений мікробізнес, онука – свою школу та друзів.
Наступним ударом для сім’ї стала звістка про те, що їхній дім ущент зруйнований. Фото обпалених руїн Ігор Панін побачив наприкінці травня 2022 року в соцмережах.
«Коли ми дізналися про руйнування, то земля з-під ніг пішла. Ніби когось рідного загубили. А коли ще побачили фото, як «ждуни» поздирали навіть лінолеум з того, що залишилось, то взагалі… Що можна сказати про таких «сусідів»?», – каже пан Ігор.
Нині родина живе в Кам’янець-Подільському, у гуртожитку, але після перемоги мають намір повернутися до Сєвєродонецька. Адже за останні роки для Паніних це місто стало справжнім домом.
поділитись у соцмережах
Рекомендуємо прочитати
Заклад освіти
Від великих проєктів до дрібних ремонтів: як відновлюють школи на Київщині
За даними Міністерства освіти і науки України, станом на листопад 2024 року відновлено чверть шкіл, які постраждали від початку повномасштабного вторгнення рф. У Київській області на початок 2024 року відбудували...
читати історіюПідприємство
Відновили бізнес у пам’ять про загиблого сина: історія родини Ольшанських і їхнього найбільшого кизилового саду в Європі
Наталя Ольшанська з Запоріжжя — директорка та співвласниця сімейної компанії “Famberry”. Головна спеціалізація підприємства — вирощування та переробка органічного кизилу, який використовують для виготовлення різних продуктів — від варення до...
читати історіюСубсидія на оренду житла для ВПО у 2025 році: як отримати допомогу
Двічі втратила дім через окупацію Луганщини, але найстрашніше випробування чекало попереду. Історія Марини Бражнікової
Соціальне житло для переселенців: як отримати
єОселя: шанс на нову домівку для українців
Як змінити реквізити картки “єВідновлення”, коли банк відмовляє у проведенні платежу
Екологічний підхід: переселенка з Донецька створює меблі для укриттів з переробленого пластику
Рекомендуємо прочитати
Заклад освіти
Від великих проєктів до дрібних ремонтів: як відновлюють школи на Київщині
Підприємство