Історії, які ви нам розповіли

головна / Історії, які ви нам розповіли / Сєвєродонецьк

Історії, які ви нам розповіли
Багатоквартирний будинок

“Коли дізналися про руйнування дому, то земля з-під ніг пішла. Ніби когось рідного загубили”. Історія Ігоря Паніна

зруйновано: травень 2022 / Луганська область , Сєвєродонецький район , Сєвєродонецьк / просп. Хіміків , 4

За вісім років до повномасштабного вторгнення родина колишнього гірника Ігоря Паніна вперше була змушена покинути все нажите. Тоді вони тікали з Брянки на Луганщині, яку окупували росіяни.

«Ми двічі переселенці. У 2014 році залишили рідну домівку і переїхали до Сєвєродонецька. У мене жінка, дві доньки та онука. І всі разом останні три роки ми жили у місті, яке стало для нас другим домом», – розповів проєкту «Свій дім» Ігор Панін.

Ризикнули та взяли кредит на власне житло

На новому місці чоловік разом зі своєю великою сім’єю фактично почали життя з нуля. Шукали роботу, квартиру. Кілька років Паніни микалися по орендованих кутах, потім ризикнули та взяли кредит на власне житло.

«Ми купили свою трикімнатну квартиру в іпотеку на 13 років у 2018-му. Два роки робили капітальний ремонт. Біля під’їзду садили дерева, квіти. Душу вклали».

Але насолодитися життям на своїх квадратних метрах родина не встигла. У перші ж дні великої війни росіяни почали обстрілювати Сєвєродонецьк. Тож, як і вісім років тому, Паніни залишили свій дім, щоб урятуватися.

Фото обпалених руїн побачили в соцмережах

У березні вони з кількома валізами виїхали на Хмельниччину. У Сєвєродонецьку старша донька втратила налагоджений мікробізнес, онука – свою школу та друзів.

Наступним ударом для сім’ї стала звістка про те, що їхній дім ущент зруйнований. Фото обпалених руїн Ігор Панін побачив наприкінці травня 2022 року в соцмережах.

«Коли ми дізналися про руйнування, то земля з-під ніг пішла. Ніби когось рідного загубили. А коли ще побачили фото, як «ждуни» поздирали навіть лінолеум з того, що залишилось, то взагалі… Що можна сказати про таких «сусідів»?», – каже пан Ігор.

Нині родина живе в Кам’янець-Подільському, у гуртожитку, але після перемоги мають намір повернутися до Сєвєродонецька. Адже за останні роки для Паніних це місто стало справжнім домом.

Марина Лапицька / 18.08.2023

поділитись у соцмережах

Рекомендуємо прочитати

Ціна війни. Чи зможе Україна вижити без вкрадених росією корисних копалин та врожаю

Війна, що триває в Україні, суттєво впливає на видобуток корисних копалин та вирощування сільськогосподарських культур. Росія контролює 27% території України і захопила не лише міста, а й ключові підприємства та...

читати історію

Будинок на Північній Салтівці: як живуть люди в одному з найбільш постраждалих районів Харкова

Пусті вікна, крізь які чорніють вигорілі квартири. Обвалені панелі будівель, ніби зруйновані карточні будиночки. Вулиці, які проросли бур’янами. Саме так виглядала Північна Салтівка після першого року російських обстрілів. Цей мікрорайон...

читати історію

Рекомендуємо прочитати

Ціна війни. Чи зможе Україна вижити без вкрадених росією корисних копалин та врожаю

Будинок на Північній Салтівці: як живуть люди в одному з найбільш постраждалих районів Харкова

Перегузні, дельфіни та хохулі: які рідкісні види тварин втратила Україна та як відновити їхню популяцію

Підприємство

Втрачена міць містоутворюючих підприємств: як під час війни склалася доля “Артвайнері”, “Артемсолі” та “Колірмету”

Заклад охорони здоров'я

“Поки шукала доньку Соломію, то декілька разів з нею попрощалася”. Історія Оксани Фоменюк, яка пережила ракетний удар по лікарні “Охматдит”

Заклад охорони здоров'я

Місце, де зцілюватимуть душі. У Львові будують Центр реабілітації для українців, які пережили полон та тортури

Руїни в VR. Як українські компанії передають масштаби руйнувань

Відбудова по-російськи. Що і як відновила окупаційна влада в захоплених Маріуполі, Сєвєродонецьку та Волновасі?