Історії, які ви нам розповіли

головна / Історії, які ви нам розповіли / Дніпро

Історії, які ви нам розповіли
Багатоквартирний будинок

“Хотіли після війни думати не про ремонт і відбудову житла, а про розширення сім’ї”. Історія Ольги Малієнко з Дніпра

зруйновано: липень 2023 / Дніпропетровська область , Дніпровський район , Дніпро / Костомарівська , 1а

“Після того, як ракета влучила в наш будинок, працівники СБУ підняли квадрокоптер, і ми побачили на екрані, що наша секція пуста. А через наші вікна з іншої сторони будинку було видно Дніпро”, — згадує події 28 липня власниця зруйнованої квартири Ольга Малієнко.

Планування майбутнього

Ольга Малієнко з чоловіком вирішили придбали нову квартиру в Дніпрі в грудні минулого року. Вона зізнається, що це було складним рішенням через повномасштабну війну, але її чоловік-військовослужбовець сказав, що вже зараз треба щось планувати на майбутнє.

Квартира коштувала для Ольги і її чоловіка багато — частина грошей в неї була після продажу будинку мами, чоловік продав своє авто, а частину — зайняли у друзів. У березні 2023 року вирішили робити ремонт. Для цього Ольга власноруч намалювала проєкт і контролювала процес.

“Ми вірили, що після закінчення війни, будемо думати не над тим, як зробити ремонт в квартирі чи розширити площу житла, а як розширити родину”, — розказала Ольга.

“Коли пролунав перший вибух я гуляла з собакою”

28 липня росіяни поцілили ракетою по Дніпру і зруйнували останні поверхи будинку, в якому розташовувалася квартира Ольги. Вона згадує, що коли пролунав перший вибух, вона була на вулиці, гуляла по алеї з собакою. 

“Коли я почула вибух, ми впали на землю. Коли пролунав другий вибух ми побігли в укриття, і вже там я почала оновлювати стрічку новин і побачила, що у чаті мешканців нашого комплексу написали, що влучили в наш будинок”, — розказує Ольга.

Після закінчення тривоги, Ольга пішла до комплексу, але там вже все було закрито і не можна було пройти. З дороги вона побачили, що будинок постраждав, але масштаби руйнувань змогла оцінити на наступний день.

“На нашому поверсі просто винесло все”

Ракетний удар прийшовся на 10-12 поверхи будинку. При чому, в квартирах на 11 поверсі залишилися вхідні двері, є одна навіть квартира з цілими вікнами, але на 12 поверсі, де була квартира Ольга, винесло все. Вона каже, що поверх став єдиним простором.

“Коли я піднялася у квартиру, то побачила, що залишилися тільки стіни. Ми навіть не змогли знайти наших вхідних дверей”, — згадує Ольга.

“Маємо шукати інвесторів для відбудови”

Наразі мешканці будинку чекають проведення експертизи та плану з відновлення від забудовника. Після цього мають самостійно знайти програми та інвесторів, які допоможуть з відбудовою. При цьому, Ольга повідомила, за інформацією забудовника є деякі підрядники, які готові безоплатно виконати роботи, але треба знати повний їх об’єм.

“Спочатку треба відновити зовнішні стіни. Ми не можемо робити ремонт в квартирі, поки не буде відновлена сама конструкція. Ремонт доведеться робити з нуля, тому що в квартирі немає вікон, десь залишився гіпсокартон, і з першим дощем він стане вологим, піде пліснява і все це треба буде знімати”, — розказала Ольга.

Катерина Черніговець / 11.08.2023

поділитись у соцмережах

Рекомендуємо прочитати

Житло та реабілітація. У Львові зводять перший з восьми будинків для поранених переселенців

Повноцінне житло з паркінгом повністю адаптоване для людей, які отримали поранення внаслідок російської агресії. Саме таким має бути  багатофункціональний комплекс, що будується на вулиці Миколайчука у Львові. Це тимчасове житло...

читати історію

Багатоквартирний будинок

“У наш будинок влучив ворожий дрон, сусіди загинули, а ми тепер без житла”. Історія Тетяни Жарик

Весь час боїв за Суми Тетяна Жарик з родиною залишалася в місті. Навесні 2022 року її будинок не постраждав внаслідок вуличних боїв та постійних обстрілів. Минуло 2 роки й вночі...

читати історію

Рекомендуємо прочитати

Житло та реабілітація. У Львові зводять перший з восьми будинків для поранених переселенців

Багатоквартирний будинок

“У наш будинок влучив ворожий дрон, сусіди загинули, а ми тепер без житла”. Історія Тетяни Жарик

Підприємство

«Три контейнери пряжі та борги – ось з чого ми стартували на новому місці». Як Рубіжанська панчішна мануфактура з Луганщини відновлює виробництво у Львові

Багатоквартирний будинок

“Після Горлівки змінили 4 квартири. Одна — в окупації, інша — пошкоджена”. Історія Людмили Соломатіної

Після підриву Каховської ГЕС минув майже рік. Але 14 родин з Василівки на Миколаївщині досі не отримали кошти на відбудову

Як запорізькі краєзнавці вивозять музейні та сімейні реліквії. Історія екстреної допомоги з порятунку культурної спадщини

Показати те, що знищила росія. У Львові триває виставка “Тут був мій дім”

Багатоквартирний будинок

“Дивлюсь з п’ятого поверху, а там все горить. Сусідніх під’їздів просто немає”. Історія Олесі Прокопенко