головна / Історії, які ви нам розповіли / Дніпро
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img/https://sviydim.media/wp-content/uploads/2023/08/sajt-1-2.jpg)
“Хотіли після війни думати не про ремонт і відбудову житла, а про розширення сім’ї”. Історія Ольги Малієнко з Дніпра
зруйновано: липень 2023 / Дніпропетровська область , Дніпровський район , Дніпро / Костомарівська , 1а
Багатоквартирний будинок
Дата руйнування:
липень 2023
Дата додавання до бази:
11 серпень 2023
Адреса:
Дніпропетровська область ,
Дніпровський район , Дніпро ,
Костомарівська , 1а
“Після того, як ракета влучила в наш будинок, працівники СБУ підняли квадрокоптер, і ми побачили на екрані, що наша секція пуста. А через наші вікна з іншої сторони будинку було видно Дніпро”, — згадує події 28 липня власниця зруйнованої квартири Ольга Малієнко.
Планування майбутнього
Ольга Малієнко з чоловіком вирішили придбали нову квартиру в Дніпрі в грудні минулого року. Вона зізнається, що це було складним рішенням через повномасштабну війну, але її чоловік-військовослужбовець сказав, що вже зараз треба щось планувати на майбутнє.
Квартира коштувала для Ольги і її чоловіка багато — частина грошей в неї була після продажу будинку мами, чоловік продав своє авто, а частину — зайняли у друзів. У березні 2023 року вирішили робити ремонт. Для цього Ольга власноруч намалювала проєкт і контролювала процес.
“Ми вірили, що після закінчення війни, будемо думати не над тим, як зробити ремонт в квартирі чи розширити площу житла, а як розширити родину”, — розказала Ольга.
“Коли пролунав перший вибух я гуляла з собакою”
28 липня росіяни поцілили ракетою по Дніпру і зруйнували останні поверхи будинку, в якому розташовувалася квартира Ольги. Вона згадує, що коли пролунав перший вибух, вона була на вулиці, гуляла по алеї з собакою.
“Коли я почула вибух, ми впали на землю. Коли пролунав другий вибух ми побігли в укриття, і вже там я почала оновлювати стрічку новин і побачила, що у чаті мешканців нашого комплексу написали, що влучили в наш будинок”, — розказує Ольга.
Після закінчення тривоги, Ольга пішла до комплексу, але там вже все було закрито і не можна було пройти. З дороги вона побачили, що будинок постраждав, але масштаби руйнувань змогла оцінити на наступний день.
“На нашому поверсі просто винесло все”
Ракетний удар прийшовся на 10-12 поверхи будинку. При чому, в квартирах на 11 поверсі залишилися вхідні двері, є одна навіть квартира з цілими вікнами, але на 12 поверсі, де була квартира Ольга, винесло все. Вона каже, що поверх став єдиним простором.
“Коли я піднялася у квартиру, то побачила, що залишилися тільки стіни. Ми навіть не змогли знайти наших вхідних дверей”, — згадує Ольга.
“Маємо шукати інвесторів для відбудови”
Наразі мешканці будинку чекають проведення експертизи та плану з відновлення від забудовника. Після цього мають самостійно знайти програми та інвесторів, які допоможуть з відбудовою. При цьому, Ольга повідомила, за інформацією забудовника є деякі підрядники, які готові безоплатно виконати роботи, але треба знати повний їх об’єм.
“Спочатку треба відновити зовнішні стіни. Ми не можемо робити ремонт в квартирі, поки не буде відновлена сама конструкція. Ремонт доведеться робити з нуля, тому що в квартирі немає вікон, десь залишився гіпсокартон, і з першим дощем він стане вологим, піде пліснява і все це треба буде знімати”, — розказала Ольга.
поділитись у соцмережах
Рекомендуємо прочитати
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img/https://sviydim.media/wp-content/uploads/2024/07/sajt-17.jpg)
Субсидія на оренду житла для ВПО. Хто може претендувати?
У 2024 році ВПО зможуть отримати субсидію на оренду житла. Це нова допомога від держави, яка розраховуватиметься індивідуально для кожної сім’ї, враховуючи рівень доходу та вартість оренди в конкретному регіоні....
читати історію![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img/https://sviydim.media/wp-content/uploads/2024/07/1-1.png)
Ми відкрили другий збір на літній кемп для дітей, які втратили свій дім. Підтримай!
Дитячі спогади мають бути приємними та теплими — не про біль, не про війну, не про поранену маму. На жаль, життя українських дітей змінилося після вторгнення рф. Їхнім сім’ям довелося...
читати історію![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img/https://sviydim.media/wp-content/uploads/2024/06/sajt-23.jpg)
Приватний будинок
Дім розбитий, а десь у дворі залишився лист паперу з написом “ми повернемося”. Історія подружжя Руденків
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img/https://sviydim.media/wp-content/uploads/2024/06/sajt-16.jpg)
Приватний будинок
Новий дім для шістьох дітей, 12 собак та котів. Історія родини Павлових, які евакуювалися, щоб не потрапити в окупацію
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img/https://sviydim.media/wp-content/uploads/2024/06/sajt-17.jpg)
Приватний будинок
“Наше село було в окупації майже 8 місяців. Після звільнення ми прожили спокійно лише три дні”. Історія Михайла Гречаного
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img/https://sviydim.media/wp-content/uploads/2024/06/sajt-6.jpg)
Об'єкт культури
Олексій Скоркін залишив банківську сферу й відкрив музей борщу та сала. Окупанти знищили унікальну хатинку на Сумщині
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img/https://sviydim.media/wp-content/uploads/2024/06/sajt-14.jpg)
Багатоквартирний будинок
“Квартира згоріла 2 роки тому через російські обстріли. Живемо без комунікацій та не знаємо, що буде з нашим будинком”. Історія Світлани Орєхової
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img/https://sviydim.media/wp-content/uploads/2024/06/1-7.jpg)
Що треба фіксувати першочергово — зруйновану інфраструктуру чи житло? Читайте в кейс-стаді “Святогірськ 2:0”
Рекомендуємо прочитати
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img/https://sviydim.media/wp-content/uploads/2024/07/sajt-17.jpg)
Субсидія на оренду житла для ВПО. Хто може претендувати?
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img/https://sviydim.media/wp-content/uploads/2024/07/1-1.png)
Ми відкрили другий збір на літній кемп для дітей, які втратили свій дім. Підтримай!
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img/https://sviydim.media/wp-content/uploads/2024/06/sajt-23.jpg)
Приватний будинок
Дім розбитий, а десь у дворі залишився лист паперу з написом “ми повернемося”. Історія подружжя Руденків
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img/https://sviydim.media/wp-content/uploads/2024/06/sajt-16.jpg)
Приватний будинок
Новий дім для шістьох дітей, 12 собак та котів. Історія родини Павлових, які евакуювалися, щоб не потрапити в окупацію
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img/https://sviydim.media/wp-content/uploads/2024/06/sajt-17.jpg)
Приватний будинок
“Наше село було в окупації майже 8 місяців. Після звільнення ми прожили спокійно лише три дні”. Історія Михайла Гречаного
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img/https://sviydim.media/wp-content/uploads/2024/06/sajt-6.jpg)
Об'єкт культури
Олексій Скоркін залишив банківську сферу й відкрив музей борщу та сала. Окупанти знищили унікальну хатинку на Сумщині
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img/https://sviydim.media/wp-content/uploads/2024/06/sajt-14.jpg)
Багатоквартирний будинок
“Квартира згоріла 2 роки тому через російські обстріли. Живемо без комунікацій та не знаємо, що буде з нашим будинком”. Історія Світлани Орєхової
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img/https://sviydim.media/wp-content/uploads/2024/06/1-7.jpg)