Історії, які ви нам розповіли

головна / Історії, які ви нам розповіли / Дніпро

Історії, які ви нам розповіли
Багатоквартирний будинок

“Хотіли після війни думати не про ремонт і відбудову житла, а про розширення сім’ї”. Історія Ольги Малієнко з Дніпра

зруйновано: липень 2023 / Дніпропетровська область , Дніпровський район , Дніпро / Костомарівська , 1а

“Після того, як ракета влучила в наш будинок, працівники СБУ підняли квадрокоптер, і ми побачили на екрані, що наша секція пуста. А через наші вікна з іншої сторони будинку було видно Дніпро”, — згадує події 28 липня власниця зруйнованої квартири Ольга Малієнко.

Планування майбутнього

Ольга Малієнко з чоловіком вирішили придбали нову квартиру в Дніпрі в грудні минулого року. Вона зізнається, що це було складним рішенням через повномасштабну війну, але її чоловік-військовослужбовець сказав, що вже зараз треба щось планувати на майбутнє.

Квартира коштувала для Ольги і її чоловіка багато — частина грошей в неї була після продажу будинку мами, чоловік продав своє авто, а частину — зайняли у друзів. У березні 2023 року вирішили робити ремонт. Для цього Ольга власноруч намалювала проєкт і контролювала процес.

“Ми вірили, що після закінчення війни, будемо думати не над тим, як зробити ремонт в квартирі чи розширити площу житла, а як розширити родину”, — розказала Ольга.

“Коли пролунав перший вибух я гуляла з собакою”

28 липня росіяни поцілили ракетою по Дніпру і зруйнували останні поверхи будинку, в якому розташовувалася квартира Ольги. Вона згадує, що коли пролунав перший вибух, вона була на вулиці, гуляла по алеї з собакою. 

“Коли я почула вибух, ми впали на землю. Коли пролунав другий вибух ми побігли в укриття, і вже там я почала оновлювати стрічку новин і побачила, що у чаті мешканців нашого комплексу написали, що влучили в наш будинок”, — розказує Ольга.

Після закінчення тривоги, Ольга пішла до комплексу, але там вже все було закрито і не можна було пройти. З дороги вона побачили, що будинок постраждав, але масштаби руйнувань змогла оцінити на наступний день.

“На нашому поверсі просто винесло все”

Ракетний удар прийшовся на 10-12 поверхи будинку. При чому, в квартирах на 11 поверсі залишилися вхідні двері, є одна навіть квартира з цілими вікнами, але на 12 поверсі, де була квартира Ольга, винесло все. Вона каже, що поверх став єдиним простором.

“Коли я піднялася у квартиру, то побачила, що залишилися тільки стіни. Ми навіть не змогли знайти наших вхідних дверей”, — згадує Ольга.

“Маємо шукати інвесторів для відбудови”

Наразі мешканці будинку чекають проведення експертизи та плану з відновлення від забудовника. Після цього мають самостійно знайти програми та інвесторів, які допоможуть з відбудовою. При цьому, Ольга повідомила, за інформацією забудовника є деякі підрядники, які готові безоплатно виконати роботи, але треба знати повний їх об’єм.

“Спочатку треба відновити зовнішні стіни. Ми не можемо робити ремонт в квартирі, поки не буде відновлена сама конструкція. Ремонт доведеться робити з нуля, тому що в квартирі немає вікон, десь залишився гіпсокартон, і з першим дощем він стане вологим, піде пліснява і все це треба буде знімати”, — розказала Ольга.

Катерина Черніговець / 11.08.2023

поділитись у соцмережах

Рекомендуємо прочитати

Ціна війни. Чи зможе Україна вижити без вкрадених росією корисних копалин та врожаю

Війна, що триває в Україні, суттєво впливає на видобуток корисних копалин та вирощування сільськогосподарських культур. Росія контролює 27% території України і захопила не лише міста, а й ключові підприємства та...

читати історію

Будинок на Північній Салтівці: як живуть люди в одному з найбільш постраждалих районів Харкова

Пусті вікна, крізь які чорніють вигорілі квартири. Обвалені панелі будівель, ніби зруйновані карточні будиночки. Вулиці, які проросли бур’янами. Саме так виглядала Північна Салтівка після першого року російських обстрілів. Цей мікрорайон...

читати історію

Рекомендуємо прочитати

Ціна війни. Чи зможе Україна вижити без вкрадених росією корисних копалин та врожаю

Будинок на Північній Салтівці: як живуть люди в одному з найбільш постраждалих районів Харкова

Перегузні, дельфіни та хохулі: які рідкісні види тварин втратила Україна та як відновити їхню популяцію

Підприємство

Втрачена міць містоутворюючих підприємств: як під час війни склалася доля “Артвайнері”, “Артемсолі” та “Колірмету”

Заклад охорони здоров'я

“Поки шукала доньку Соломію, то декілька разів з нею попрощалася”. Історія Оксани Фоменюк, яка пережила ракетний удар по лікарні “Охматдит”

Заклад охорони здоров'я

Місце, де зцілюватимуть душі. У Львові будують Центр реабілітації для українців, які пережили полон та тортури

Руїни в VR. Як українські компанії передають масштаби руйнувань

Відбудова по-російськи. Що і як відновила окупаційна влада в захоплених Маріуполі, Сєвєродонецьку та Волновасі?