Історії, які ви нам розповіли

головна / Історії, які ви нам розповіли / Херсон

Історії, які ви нам розповіли
Заклади

Найбільшою втратою є викрадені твори мистецтва. Історія Херсонського музею

зруйновано: листопад 2022 / Херсонська область , Херсонський район , Херсон / Соборна , 34

30 листопада 2022 року росіяни обстріляли візитівку Херсона, пам’ятник архітектури ХХ століття — будівлю колишньої міської ратуші. З 1978 року там розміщується художній музей.

Про наслідки обстрілу та про життя музею протягом дев’яти місяців окупації журналістам платформи “Свій дім” розповіла директорка Херсонського художнього музею Аліна Доценко.

Ремонтно-реставраційні роботи у 2021

“У нас восени 2021 року з’явився будівельний паркан та будівельне риштування, коли почалися ремонтно-реставраційні роботи. І вони частково захистили будівлю музею від руйнувань.

Але зовсім уникнути пошкоджень так звані “будівельні ліси” не допомогли. Снарядами посікло стіни, повибивало скло у вікнах та дверях.

Плівку та OSB-плити для тимчасового ремонту привезли за кілька днів після обстрілу, але займатися заколочуванням вікон та дверей фактично немає кому. Бо у музеї залишився працювати лише один інженер, який подужає цю роботу.”

Проте найбільшою втратою наразі є не понівечені стіни, а викрадені зі сховищ музею твори мистецтва.

Ховали колекцію від російських окупантів

П’ять місяців унікальна колекція Херсонського художнього музею була недоступна російським окупантам. Її тримали в сховищі під охороною працівників музею. Увесь час їм вдавалося переконувати ворога, що експонати вивезли ще 2021 року, коли почалася реконструкція будівлі музею.

“Утім, одного дня окупанти перестали вірити цій легенді завдяки двом наполегливим колаборанткам, колишнім працівницям музею, та зайшли в сховище. Там 19 липня вони знайшли те, що довго шукали. І знову не минулося без місцевих зрадниць, які передали ворогу всі дані про колекцію”.

“У нас колекція була, якої по змісту, по цінності в Україні більше ніде не було. В обласних музеях, тим паче. Не все було і в Києві. Не було в музеях України. Британці приїздили дивитися. Майже 14 000 експонатів”

Аліна Доценко почала перемови з представниками ЮНЕСКО, щоб колекція Херсонського художнього музею повернулася у рідні стіни.

Марина Лапицька / 17.07.2023

поділитись у соцмережах

Рекомендуємо прочитати

Заклад освіти

В Івано-Франківську завершили перший етап відновлення університету нафти й газу, який постраждав після російського обстрілу

В Івано-Франківську завершили перший етап відновлення національного технічного університету нафти і газу. Заклад постраждав внаслідок російського обстрілу міста 22 червня 2024 року. Роботи після прильоту російської ракети тривали понад три...

читати історію

Багатоквартирний будинок

“Після втрати дому я не здаюся і намагаюся розвивати свою лялькарську справу на Київщині”. Історія Тетяни Сітоленко

Тетяна Сітоленко народилася на Київщині, але своїм рідним домом називає Залізне на Донеччині. Саме в цьому місті прожила 47 років. Повномасштабне вторгнення росії у 2022 році змусило її переїхати до...

читати історію

Рекомендуємо прочитати

Заклад освіти

В Івано-Франківську завершили перший етап відновлення університету нафти й газу, який постраждав після російського обстрілу

Багатоквартирний будинок

“Після втрати дому я не здаюся і намагаюся розвивати свою лялькарську справу на Київщині”. Історія Тетяни Сітоленко

“Лише одиниці обрали компенсацію, більшість хоче відновити житло”. Історія волонтерки Валентини Кондрат’євої

У Реєстрі збитків для України вже понад 10 тисяч заяв, найбільше — з Маріуполя

Як отримати житло в кредит: детальний огляд оновленої програми єОселя

Приватний будинок

“Ти роками будуєш житло, а потім їдеш звідти з однією сумкою. Тому що з двома можеш не зайти в евакуаційний потяг”. Історія Ріти Сіобко

Ціна війни. Чи зможе Україна вижити без вкрадених росією корисних копалин та врожаю

Будинок на Північній Салтівці: як живуть люди в одному з найбільш постраждалих районів Харкова