Історії, які ви нам розповіли

головна / Історії, які ви нам розповіли / Херсон

Історії, які ви нам розповіли
Заклад торгівлі та послуг

Снаряд розірвався над робочим столом головної редакторки. Історія “Дебют-газети”

зруйновано: січень 2023 / Херсонська область , Херсонський район , Херсон / Університетська , 31

Вранці 17 січня 2023 року росіяни влучили в будівлю херсонської друкарні й повністю знищили кабінет редакції “Дебют-газети”. Прилетіло в парапет даху 4 поверху, де якраз був офіс видання. 

“Снаряд розірвався над робочим столом головної редакторки Вікторії Новицької саме в її день народження та знищив книжки та архів, які вона сподівалася незабаром забрати”, – розповів платформі “Свій дім” Михайло Новицький, засновник та керівник херсонського медіахолдингу “Гривна”, член НСЖУ з 1996 року, директор ПрАТ “Херсонська міська друкарня”. 

За день до нападу готували до друку черговий номер журналу “Дебют-газета”

Під час обстрілу друкарні були пошкоджені й сусідні приміщення, де розташовані інші редакції, у тому числі газети “Гривна”. 

Будівлю друкарні площею понад три тисячі квадратних метрів придбали 20 років тому, щоб розвивати регіональні та всеукраїнські друковані ЗМІ. Узагалі вона експлуатується з 1985 року.

За день до повномасштабного вторгнення в редакції ще кипіла робота. Якраз готували до друку черговий номер 200-сторінкового літературного журналу “Дебют-газета”.

“Ніхто до кінця не вірив у такий розвиток подій”

Інформація про наступ росії надходила із різних джерел, але в такий розвиток подій ніхто не вірив

“У травні 2021 року газета “Гривна” передрукувала дві сторінки репортажу про Херсонщину із “Нью-Йорк Таймс”, який допомагала готувати американським журналістам, що були в нас із редакційним завданням. Підсумкова назва матеріалу заокеанських колег здивувала навіть нас  – “Як на Херсонщині готуються до тотальної війни з росією”. За їх даними ще за рік до вторгнення Путін вирішив силою зробити сухопутний коридор у Крим та захопити Північнокримський канал. Вони не сумнівалися що так буде, із нас ніхто до кінця не вірив у такий розвиток подій”, – розповів Михайло.

Попередні підрахунки збитків від обстрілу- близько мільйона гривень

Засновник херсонського медіахолдингу востаннє був у редакції 4-го грудня. Уже після звільнення міста. Там він побачив безлад, що вчинили росіяни, які під час окупації друкували свою агітацію на обладнанні друкарні. 

“ Ми втратили десятки квадратних метрів вікон з рамами, меблі, внутрішній ремонт, частково вцілілу після окупації оргтехніку. Попередні підрахунки збитків від влучення в будівлю – близько мільйона гривень”, – каже Михайло.

Переїхали до Рівного і відкрили книгарню

Наразі подружжя Новицьких проживає в Рівному та відкрило новий бізнес – книгарню в центрі міста. 

“Великий вибір літератури за помірними цінами приваблює багато читачів, здебільшого молоді”, – говорить Вікторія.  

«Новий культурний простір, створений херсонцями, це те, що  рівнянам не вистачало» – такі численні відгуки про книгарню отримують Новицькі.

Юлія Ступка / 26.07.2023

поділитись у соцмережах

Рекомендуємо прочитати

Житло та реабілітація. У Львові зводять перший з восьми будинків для поранених переселенців

Повноцінне житло з паркінгом повністю адаптоване для людей, які отримали поранення внаслідок російської агресії. Саме таким має бути  багатофункціональний комплекс, що будується на вулиці Миколайчука у Львові. Це тимчасове житло...

читати історію

Багатоквартирний будинок

“У наш будинок влучив ворожий дрон, сусіди загинули, а ми тепер без житла”. Історія Тетяни Жарик

Весь час боїв за Суми Тетяна Жарик з родиною залишалася в місті. Навесні 2022 року її будинок не постраждав внаслідок вуличних боїв та постійних обстрілів. Минуло 2 роки й вночі...

читати історію

Рекомендуємо прочитати

Житло та реабілітація. У Львові зводять перший з восьми будинків для поранених переселенців

Багатоквартирний будинок

“У наш будинок влучив ворожий дрон, сусіди загинули, а ми тепер без житла”. Історія Тетяни Жарик

Підприємство

«Три контейнери пряжі та борги – ось з чого ми стартували на новому місці». Як Рубіжанська панчішна мануфактура з Луганщини відновлює виробництво у Львові

Багатоквартирний будинок

“Після Горлівки змінили 4 квартири. Одна — в окупації, інша — пошкоджена”. Історія Людмили Соломатіної

Після підриву Каховської ГЕС минув майже рік. Але 14 родин з Василівки на Миколаївщині досі не отримали кошти на відбудову

Як запорізькі краєзнавці вивозять музейні та сімейні реліквії. Історія екстреної допомоги з порятунку культурної спадщини

Показати те, що знищила росія. У Львові триває виставка “Тут був мій дім”

Багатоквартирний будинок

“Дивлюсь з п’ятого поверху, а там все горить. Сусідніх під’їздів просто немає”. Історія Олесі Прокопенко