Історії, які ви нам розповіли

головна / Історії, які ви нам розповіли / Херсон

Історії, які ви нам розповіли
Заклади

Не встигли відкритися через війну. Історія простору “МолоДіжка”

зруйновано: грудень 2022 / Херсонська область , Херсонський район , Херсон / Робоча , 76-а

Український Херсон ще не встиг оговтатись від окупації, а росіяни знову нищать будівлі і вбивають мирних мешканців.

Вночі, 20 грудня 2022 року вони обстріляли житловий будинок, у якому рік тому почали створювати простір МолоДіжка.

“Позитивні приклади інших міст України доводили, що молодіжний простір потрібен і херсонцям для реалізації різних проєктів. Щоб залучати херсонську молодь, “прокачувати” її та давати можливість проводити разом час”, – розповів платформі “Свій Дім” член команди “МолоДіжки” Петро Чупрун.

Простір планували створити ще з 2018 року, але тоді не вдалося знайти відповідне приміщення. Рік тому таке місце почали облаштовувати у бібліотеці-філії № 3 херсонської ЦБС.

“Бібліотека-філія№ 3 погодилась виділити місце. Написали грантову заявку на “Мріємо та діємо” разом з Будуємо Україну разом. Пів року йшли ремонтні роботи. “БУРчики” (локальна волонтерська акція взаємодопомоги, – ред.) проходили на вихідних з 10 до 17, а інколи і в будні”, – розповів він.

Паралельно з цим художник Володимир Рейнхарт створював яскравий мурал на фасаді будинку, а у приміщенні бібліотеки проводили заходи, щоб молодь міста знала про створення МолоДіжки.

“Ми встигли зробити майже все, але не вистачило коштів на повноцінне облаштування. Нам якраз попався грант на бібліотеку і молодіжний простір на додаткове обладнання, техніку і меблі. Ми чекали, коли це все прийде, щоб тут було максимально комфортно”, – розповів активіст.

Під МолоДіжку бібліотека планувала віддати ще кілька кімнат. Взагалі були плани подальшої реконструкції всього приміщення. 

“У початок війни не вірили. За кілька днів до повномасштабного вторгнення хотіли провести молодіжні акції, вже зробили рекламу в соцмережах. Війна зруйнувала наші великі плани не тільки з відкриття МолоДіжки, а й реконструкції приміщення усієї бібліотеки”,  –  розповів провідний бібліотекар Володимир Рагульский. 

“Під час окупації ми хотіли провести кілька заходів у МолоДіжці, але вирішили, що це небезпечно як для активістів, так і для учасників. Загарбники могли прийти сюди з перевіркою чи обшуком… З часом більшість команди виїхала з міста”, – розповів Петро Чупрун.

Проте, під час окупації заклад став інфопростором, де був інтернет і де можна було дізнатися про останні події. Наразі активісти збирають кошти для обшивки вікон та встановлення дверей, щоб захиститися від мародерів. 

Команда центру просить підтримати фінансовий збір на ремонт простору за реквізитами:

Найменування отримувача: ГО ІДЕАЛІСТИ

Код отримувача: 41887978

Рахунок отримувача: UA933052990000026004041106218

Назва банку: АТ КБ “ПРИВАТБАНК”

Призначення: На відновлення бібліотеки-філії №3 та молодіжного простору «МолоДіжка» у м. Херсон

Юлія Ступка / 29.06.2023

поділитись у соцмережах

Рекомендуємо прочитати

Житло та реабілітація. У Львові зводять перший з восьми будинків для поранених переселенців

Повноцінне житло з паркінгом повністю адаптоване для людей, які отримали поранення внаслідок російської агресії. Саме таким має бути  багатофункціональний комплекс, що будується на вулиці Миколайчука у Львові. Це тимчасове житло...

читати історію

Багатоквартирний будинок

“У наш будинок влучив ворожий дрон, сусіди загинули, а ми тепер без житла”. Історія Тетяни Жарик

Весь час боїв за Суми Тетяна Жарик з родиною залишалася в місті. Навесні 2022 року її будинок не постраждав внаслідок вуличних боїв та постійних обстрілів. Минуло 2 роки й вночі...

читати історію

Рекомендуємо прочитати

Житло та реабілітація. У Львові зводять перший з восьми будинків для поранених переселенців

Багатоквартирний будинок

“У наш будинок влучив ворожий дрон, сусіди загинули, а ми тепер без житла”. Історія Тетяни Жарик

Підприємство

«Три контейнери пряжі та борги – ось з чого ми стартували на новому місці». Як Рубіжанська панчішна мануфактура з Луганщини відновлює виробництво у Львові

Багатоквартирний будинок

“Після Горлівки змінили 4 квартири. Одна — в окупації, інша — пошкоджена”. Історія Людмили Соломатіної

Після підриву Каховської ГЕС минув майже рік. Але 14 родин з Василівки на Миколаївщині досі не отримали кошти на відбудову

Як запорізькі краєзнавці вивозять музейні та сімейні реліквії. Історія екстреної допомоги з порятунку культурної спадщини

Показати те, що знищила росія. У Львові триває виставка “Тут був мій дім”

Багатоквартирний будинок

“Дивлюсь з п’ятого поверху, а там все горить. Сусідніх під’їздів просто немає”. Історія Олесі Прокопенко