Історії, які ви нам розповіли

головна / Історії, які ви нам розповіли / Харків

Історії, які ви нам розповіли
Заклад освіти

Прильоти по корпусу на Мироносицькій: обвалилися два поверхи. Історія ХНУБА

зруйновано: березень 2022 / Харківська область , Харківський район , Харків / Мироносицька

Харківський національний університет будівництва та архітектури російські військові обстріляли двічі – другого та восьмого березня 2022 року.

«2 березня прямого влучання в корпуси університету не було. Але від прильотів у будівлю СБУ, розташовану поряд, повилітали вікна та двері. А вже 8 березня був повторний обстріл. Тоді було два прильоти по так званому «новому» корпусу, на Мироносицькій. Обвалилися два поверхи», – розповів платформі «Свій дім» заступник декана В’ячеслав Буцький.

Зруйнований і сусідній корпус, який має історичну цінність

Значних руйнував зазнав й сусідній корпус вишу, який має історичну цінність. Там вибуховою хвилею вибило вікна та потрощило вітражі.

«Найголовніший корпус з боку Сумської збудований в 1927 році за проєктом відомого харківського архітектора Олександра Молокіна. Будівля є пам’яткою архітектури місцевого значення», – зазначив харківський архітектор Євгеній Соловйов.

Будівлю у стилі артдеко на вулиці Сумській, 40 Олександр Молокін проєктував у співавторстві з іншим зодчим Георгієм Іконніковим спеціально для «Держстраху». 

Але після Другої світової війни у це приміщення переїхав Харківський інженерно-будівельний інститут (нині – Харківський національний університет будівництва та архітектури). Бо його будівля була зруйнована.

У 1960-х роках у внутрішньому дворі збудували одноповерховий вестибюль. Згодом поряд звели ще два корпуси університету.

«З боку Сумської до цієї будівлі примикає архітектурний корпус. Його збудували у 80-х роках. І ще є після воєнний корпус 60-70-х років з протилежного боку, з вулиці Мироносицької, який найбільше постраждав у березні 2022 року», – веде далі архітектор Соловйов.

Корпуси підлягають ремонту

Утім, попри значні пошкодження, корпуси будівельного університету підлягають ремонту.

«Дах та конструкції пошкоджені, все протікає, всередині бардак, скло розбите. Але корпус на Мироносицькій стоїть, тож казати, що все безповоротно втрачено, треба ламати і будувати нове, не можна. Якщо є ініціатива, гроші та бажання – усе підлягає відновленню», – запевняє Євгеній Соловйов.

Від часу обстрілу корпус на Мироносицькій не функціонує, а от на Сумській, попри відсутність опалення та водопостачання, ще донедавна працювали викладачі, адже навчання у студентів, хоч і дистанційне, тривало.

Марина Лапицька / 25.07.2023

поділитись у соцмережах

Рекомендуємо прочитати

Житло та реабілітація. У Львові зводять перший з восьми будинків для поранених переселенців

Повноцінне житло з паркінгом повністю адаптоване для людей, які отримали поранення внаслідок російської агресії. Саме таким має бути  багатофункціональний комплекс, що будується на вулиці Миколайчука у Львові. Це тимчасове житло...

читати історію

Багатоквартирний будинок

“У наш будинок влучив ворожий дрон, сусіди загинули, а ми тепер без житла”. Історія Тетяни Жарик

Весь час боїв за Суми Тетяна Жарик з родиною залишалася в місті. Навесні 2022 року її будинок не постраждав внаслідок вуличних боїв та постійних обстрілів. Минуло 2 роки й вночі...

читати історію

Рекомендуємо прочитати

Житло та реабілітація. У Львові зводять перший з восьми будинків для поранених переселенців

Багатоквартирний будинок

“У наш будинок влучив ворожий дрон, сусіди загинули, а ми тепер без житла”. Історія Тетяни Жарик

Підприємство

«Три контейнери пряжі та борги – ось з чого ми стартували на новому місці». Як Рубіжанська панчішна мануфактура з Луганщини відновлює виробництво у Львові

Багатоквартирний будинок

“Після Горлівки змінили 4 квартири. Одна — в окупації, інша — пошкоджена”. Історія Людмили Соломатіної

Після підриву Каховської ГЕС минув майже рік. Але 14 родин з Василівки на Миколаївщині досі не отримали кошти на відбудову

Як запорізькі краєзнавці вивозять музейні та сімейні реліквії. Історія екстреної допомоги з порятунку культурної спадщини

Показати те, що знищила росія. У Львові триває виставка “Тут був мій дім”

Багатоквартирний будинок

“Дивлюсь з п’ятого поверху, а там все горить. Сусідніх під’їздів просто немає”. Історія Олесі Прокопенко