Історії, які ви нам розповіли

головна / Історії, які ви нам розповіли / Львів

Історії, які ви нам розповіли
Багатоквартирний будинок

“Це був мій другий день народження”. Як ракетний обстріл Львову змінив життя родини Віри Бойко

зруйновано: липень 2023 / Львівська область , Львівський район , Львів / Стрийська , 66

“Ми народилися в сорочці. Моїй родині пощастило і, крім того, що ні я, ні діти не отримали поранень, наші кіт та папуги вижили, ще й залишилися неушкодженими деякі речі. Чи правильно казати “нам пощастило”? Я не знаю. Але для нас могло все скластися набагато гірше”, — розповіла журналістці “Свій Дім” львів’янка Віра Бойко, яка втратила квартиру внаслідок російської ракетної атаки.

Від приємних спогадів до ракетного обстрілу

Родина пані Віри придбала квартиру у 2018 році. В той час вона мала абсолютно радянський вигляд, тому що в ній давно ніхто не жив. “Можливо, там останній раз робили ремонт за часів Сталіна”, — згадує вона. Того в цю квартиру вкладали сили та любов, бо хотіли в ній жити добре”. 

Але 6 липня, коли Львів здригнувся від ракетного обстрілу, приємні спогади, пов’язані з цією квартирою, замінились звуками вибухів.

Віра згадує, що в ту ніч вона і троє її дітей були вдома у своїх ліжках, а її старша дочка Яна ночувала в цей час у батька. 

“Я прокинулась від сигналу тривоги. Зазвичай, я повертаюсь на інший бік, говорячи “й****а р****я”, але тут щось спрацювало, я уважно читала повідомлення в телеграмі, що летить і куди”, — згадує пані Віра.

“Всюди пил, винесені рами та погнуті вхідні двері”

Після першого “прильоту” вона взяла свого малого сина, замотала в ковдру і понесла у ванну. Як тільки закрила двері, пролунав ще один вибух, і в її руках залишилася лише ручка від дверей. Вона згадує, що всюди був пил, винесені рами та погнуті вхідні двері, котрі завалило цеглою. 

“Мої тринадцятирічні двійнята вискочили в коридор. Я дуже швидко вдягала малого, і збирала документи. Я чула крики з-під завалів, горів сусідній будинок і там кричали люди. Я кричала з вікна: Допоможіть відкрити двері! Двері завалило! Тут троє дітей! Прибігли хлопці, наші сусіди, і звільнили двері”, — розказує вона.

Після того, як Віра відправила чоловіка і дітей вниз, то збирала речі та шукала кота. Вона зізнається, що “попри те, що забрала парфуми, геть забула про грошову “заначку”, бо думала лиш про те, як знайти нашого кота”.

Третій приліт вони почули, коли вирішили бігти в парк. В цьому парку вони й простояли до кінця тривоги. Після цього Віра повернулася на своє подвір’я, де шукала кота, говорила зі слідчим, спілкувалась з ДСНС. На наступний день, знайшли цілими й кота, й папуг — їх повернули рятувальники. 

Як місцева влада допомагає постраждалим

Будинок пані Віри зараз в нежитловому стані, але у різних людей різний ступінь руйнувань. Вибухова хвиля йшла таким чином, що у когось квартира повністю знищена, а у когось стоїть абсолютна ціла. Наприклад, у пані Віри на кухні все повністю “винесло”, але у простінку між двома вікнами стояв глечик з водою, який залишився цілим. Загалом, в їхній оселі залишилося багато вцілілих речей — одяг, посуд, пральна машина. Всі ці речі їм вдалося забрати.

За її словами, міська рада йде назустріч всім постраждалим, і як виявилося, цей будинок належить до буферної зони ЮНЕСКО. 

“Нам обіцяють відновити житло, а зараз вже майже розібрали всі завали. Міська рада людей на вулиці не лишила. Наприклад, ми винайняли квартиру і нам компенсують її оренду. Крім того, міська рада комунікує з людьми й раз на тиждень проводять засідання, куди приходять місцеві та розв’язують нагальні питання, хоча строки відбудови поки не відомі”, — розповідає вона. 

Пані Віра разом з родиною вже переїхали в нове житло. Але все ще “живуть на валізах”, бо речі не розібрані. Сама Віра одразу вийшла на роботу, бо робота відволікає від різних думок.

Катерина Черніговець / 07.08.2023

поділитись у соцмережах

Рекомендуємо прочитати

Багатоквартирний будинок

“Після втрати дому я не здаюся і намагаюся розвивати свою лялькарську справу на Київщині”. Історія Тетяни Сітоленко

Тетяна Сітоленко народилася на Київщині, але своїм рідним домом називає Залізне на Донеччині. Саме в цьому місті прожила 47 років. Повномасштабне вторгнення росії у 2022 році змусило її переїхати до...

читати історію

“Лише одиниці обрали компенсацію, більшість хоче відновити житло”. Історія волонтерки Валентини Кондрат’євої

На третій рік повномасштабного вторгнення рф в Любомирівку Миколаївської області повертаються люди. Наразі там мешкає понад 200 людей, з них — 20 діти. Ситуація залишається небезпечною, але село, розташоване за...

читати історію

Рекомендуємо прочитати

Багатоквартирний будинок

“Після втрати дому я не здаюся і намагаюся розвивати свою лялькарську справу на Київщині”. Історія Тетяни Сітоленко

“Лише одиниці обрали компенсацію, більшість хоче відновити житло”. Історія волонтерки Валентини Кондрат’євої

У Реєстрі збитків для України вже понад 10 тисяч заяв, найбільше — з Маріуполя

Як отримати житло в кредит: детальний огляд оновленої програми єОселя

Приватний будинок

“Ти роками будуєш житло, а потім їдеш звідти з однією сумкою. Тому що з двома можеш не зайти в евакуаційний потяг”. Історія Ріти Сіобко

Ціна війни. Чи зможе Україна вижити без вкрадених росією корисних копалин та врожаю

Будинок на Північній Салтівці: як живуть люди в одному з найбільш постраждалих районів Харкова

Перегузні, дельфіни та хохулі: які рідкісні види тварин втратила Україна та як відновити їхню популяцію