Історії, які ви нам розповіли

головна / Історії, які ви нам розповіли / Вінниця

Історії, які ви нам розповіли
Багатоквартирний будинок

У Вінниці переселенці побудували 105-квартирний будинок

Вінницька область , Вінницький район , Вінниця

На цей час будівельні роботи завершені на 95%, йде підключення до мереж електро-, газо-, водопостачання, водовідведення.

Юрій Зиков виїхав у Вінницю з Горлівки у 2014 році. Через три роки він та інші переселенці зареєстрували ВГО “Об’єднання переселенців “Спільна справа”.

Після повномасштабного вторгнення росії на місяць зупиняли будівництво

“Ми заключили Меморандум о співпраці з Вінницькою радою для розробки програми вирішення житлових питань шляхом кооперативного будівництва. Місто виділило в оренду на три роки земельну ділянку та 1,3 млн грн на розробку проєктно-кошторисної документації”, – розповідає Юрій Зиков.

На початку прорахували бюджет майже 96 млн грн. За словами Юрія, ця вартість не дуже відрізнялася від ринкової.

“Ми прибрали деякі види робіт, поспілкувалися з місцевими органами ради. Ми сподівалися, що за підтримки органів влади й міжнародних партнерів ми можемо скорегувати вартість будинку. Також ми враховували 12 млн грн повернення ПДР та продаж нежитлових приміщень”, – пояснює Юрій Зиков.

Завдяки цьому на початок будівництва у 2020 році вартість була 9000 грн за кв. м. З початком повномасштабного вторгнення росії в Україну на місяць зупиняли будівництво. Після обстрілів підприємств та складів ціни виросли і вартість квадратного метра вже складала 13575 грн.

Загальна вартість цього будинку на 40% менше за комерційні

Я їздив до державних можновладців, зустрічався з головою обладміністрації. Звернулися до представників міжнародних організацій. Деякі жильці почали скаржитися на збільшення вартості, подали в суд. Цим скористалися деякі депутати – втрутився адмінресурс, щоб заблокувати будівництво. Ми залучили Тимчасову слідчу комісію Верховної Ради, щоб вони втрутилися, та нам дали добудувати будинок”, – розповідає Юрій Зиков. 

За його словами, навіть після підвищення вартості будівництва, загальна вартість цього будинку на 40% менше за комерційні. 

admin / 23.07.2023

поділитись у соцмережах

Рекомендуємо прочитати

Субсидія на оренду житла для ВПО. Хто може претендувати?

У 2024 році ВПО зможуть отримати субсидію на оренду житла. Це нова допомога від держави, яка розраховуватиметься індивідуально для кожної сім’ї, враховуючи рівень доходу та вартість оренди в конкретному регіоні....

читати історію

Ми відкрили другий збір на літній кемп для дітей, які втратили свій дім. Підтримай!

Дитячі спогади мають бути приємними та теплими — не про біль, не про війну, не про поранену маму. На жаль, життя українських дітей змінилося після вторгнення рф. Їхнім сім’ям довелося...

читати історію

Рекомендуємо прочитати

Субсидія на оренду житла для ВПО. Хто може претендувати?

Ми відкрили другий збір на літній кемп для дітей, які втратили свій дім. Підтримай!

Приватний будинок

Дім розбитий, а десь у дворі залишився лист паперу з написом “ми повернемося”. Історія подружжя Руденків

Приватний будинок

Новий дім для шістьох дітей, 12 собак та котів. Історія родини Павлових, які евакуювалися, щоб не потрапити в окупацію

Приватний будинок

“Наше село було в окупації майже 8 місяців. Після звільнення ми прожили спокійно лише три дні”. Історія Михайла Гречаного

Об'єкт культури

Олексій Скоркін залишив банківську сферу й відкрив музей борщу та сала. Окупанти знищили унікальну хатинку на Сумщині

Багатоквартирний будинок

“Квартира згоріла 2 роки тому через російські обстріли. Живемо без комунікацій та не знаємо, що буде з нашим будинком”. Історія Світлани Орєхової

Що треба фіксувати першочергово — зруйновану інфраструктуру чи житло? Читайте в кейс-стаді “Святогірськ 2:0”