Історії, які ви нам розповіли

головна / Історії, які ви нам розповіли / Вінниця

Історії, які ви нам розповіли
Багатоквартирний будинок

У Вінниці переселенці побудували 105-квартирний будинок

Вінницька область , Вінницький район , Вінниця

На цей час будівельні роботи завершені на 95%, йде підключення до мереж електро-, газо-, водопостачання, водовідведення.

Юрій Зиков виїхав у Вінницю з Горлівки у 2014 році. Через три роки він та інші переселенці зареєстрували ВГО “Об’єднання переселенців “Спільна справа”.

Після повномасштабного вторгнення росії на місяць зупиняли будівництво

“Ми заключили Меморандум о співпраці з Вінницькою радою для розробки програми вирішення житлових питань шляхом кооперативного будівництва. Місто виділило в оренду на три роки земельну ділянку та 1,3 млн грн на розробку проєктно-кошторисної документації”, – розповідає Юрій Зиков.

На початку прорахували бюджет майже 96 млн грн. За словами Юрія, ця вартість не дуже відрізнялася від ринкової.

“Ми прибрали деякі види робіт, поспілкувалися з місцевими органами ради. Ми сподівалися, що за підтримки органів влади й міжнародних партнерів ми можемо скорегувати вартість будинку. Також ми враховували 12 млн грн повернення ПДР та продаж нежитлових приміщень”, – пояснює Юрій Зиков.

Завдяки цьому на початок будівництва у 2020 році вартість була 9000 грн за кв. м. З початком повномасштабного вторгнення росії в Україну на місяць зупиняли будівництво. Після обстрілів підприємств та складів ціни виросли і вартість квадратного метра вже складала 13575 грн.

Загальна вартість цього будинку на 40% менше за комерційні

Я їздив до державних можновладців, зустрічався з головою обладміністрації. Звернулися до представників міжнародних організацій. Деякі жильці почали скаржитися на збільшення вартості, подали в суд. Цим скористалися деякі депутати – втрутився адмінресурс, щоб заблокувати будівництво. Ми залучили Тимчасову слідчу комісію Верховної Ради, щоб вони втрутилися, та нам дали добудувати будинок”, – розповідає Юрій Зиков. 

За його словами, навіть після підвищення вартості будівництва, загальна вартість цього будинку на 40% менше за комерційні. 

admin / 23.07.2023

поділитись у соцмережах

Рекомендуємо прочитати

У Реєстрі збитків для України вже понад 10 тисяч заяв, найбільше — з Маріуполя

У Реєстр збитків для України (RD4U) вже подали понад 10 тисяч заяв за категорією “пошкодження або руйнування житла” внаслідок російської агресії. Найбільше з Донеччини, а лідирує місто Маріуполь — майже...

читати історію

Як отримати житло в кредит: детальний огляд оновленої програми єОселя

В умовах війни тисячі українців втратили свої домівки. Програма єОселя стала одним із шляхів отримання власного житла в іпотеку. Після довгоочікуваних змін у серпні 2024 року вона зазнала суттєвих оновлень....

читати історію

Рекомендуємо прочитати

У Реєстрі збитків для України вже понад 10 тисяч заяв, найбільше — з Маріуполя

Як отримати житло в кредит: детальний огляд оновленої програми єОселя

Приватний будинок

“Ти роками будуєш житло, а потім їдеш звідти з однією сумкою. Тому що з двома можеш не зайти в евакуаційний потяг”. Історія Ріти Сіобко

Ціна війни. Чи зможе Україна вижити без вкрадених росією корисних копалин та врожаю

Будинок на Північній Салтівці: як живуть люди в одному з найбільш постраждалих районів Харкова

Перегузні, дельфіни та хохулі: які рідкісні види тварин втратила Україна та як відновити їхню популяцію

Підприємство

Втрачена міць містоутворюючих підприємств: як під час війни склалася доля “Артвайнері”, “Артемсолі” та “Колірмету”

Заклад охорони здоров'я

“Поки шукала доньку Соломію, то декілька разів з нею попрощалася”. Історія Оксани Фоменюк, яка пережила ракетний удар по лікарні “Охматдит”