Історії, які ви нам розповіли

головна / Історії, які ви нам розповіли / Херсон

Історії, які ви нам розповіли
Житло

Будинок двічі постраждав від обстрілів, а у червні його затопило. Історія Валентини Петрасюк

зруйновано: червень 2023 / Херсонська область , Херсонський район , Херсон / пров. Насипний , 18

Будинок подружжя Петрасюк у Херсоні двічі постраждав від ворожих прильотів, а у червні його затопило після підриву Каховської ГЕС. 

“У нас, доцю, було все. Своя хата. Ми жили не дуже багато, але все мали. Перший прильот був десь у лютому 2023 року, а другий – 19 квітня. Повторно вилетіли всі вікна, розбило фронтон, дах пробило у п’яти місцях, знесло половину паркану. Великий уламок потрапив у гараж, пройшов крізь машину. І це був початок нашої біди”, – розповіла пані Валентина журналісту Свій дім.

“Взула гумові чоботи вище колін, а вода все одно набиралася”

Як трохи спала вода, Валентина одразу пішла додому. Чоловіка з собою не взяла – боялася, що не витримає хворе серце.

“Неподалік мого дому були хлопці – може волонтери чи поліцейські. Вони мені дали гумові чоботи вище колін, а зверху, як чулок якийсь. Та вода все одно набиралася у взуття. Я не можу описати цей жах. Хлопці зуміли відкрити двері у прихожу, але зайти усередину не вийшло, тому що все завалено та перевернуто. Холодильник стояв у куточку, а вже закрив собою двері. Дивани посунулися з одного місця на друге. Так все і стоїть. Єдине, коли нам викачували воду, винесли цей холодильник, бо там були продукти і з’явилися черв’яки”, – розповіла жінка.

Цей будинок звели ще у 1954 році

Валентина ходила по двору й не могла стримати сліз. Зверху на гаражі побачила чужий човен. Вода принесла у двір дошки, частини меблів. Усюди була риба. 

Будинок, в якому мешкала родина, звели у 1954 році. Це була батьківська хата чоловіка Валентини. Колись Станіслав привів сюди молоду дружину, жили дружньо, народили двох дітей. 

“У нас був дуже гарний город. Дерева шикарні, виноград, яблуні, інжир, крижовник, смородина. Калина біля входу. Я сама з села і дуже її люблю”, – каже вона.

Валентина вдячна всім, хто допомагав затуляти вікна після обстрілів, викачував воду й підтримував морально. У тому числі й  молоді з церкви “Живе Джерело”.

“Дівчатка були. Хлопчик. Були в цьому болоті, у воді, ходили по хатах. Привезли нам мийні засоби, серветки, рукавиці, чоботи. Ми їм так вдячні”, – каже жінка.

Допомогти родині можна за номером картки: 5168 7451 2848 5965 (Петрасюк Валентина Ігнатівна).

Юлія Ступка / 26.07.2023

поділитись у соцмережах

Рекомендуємо прочитати

Житло та реабілітація. У Львові зводять перший з восьми будинків для поранених переселенців

Повноцінне житло з паркінгом повністю адаптоване для людей, які отримали поранення внаслідок російської агресії. Саме таким має бути  багатофункціональний комплекс, що будується на вулиці Миколайчука у Львові. Це тимчасове житло...

читати історію

Багатоквартирний будинок

“У наш будинок влучив ворожий дрон, сусіди загинули, а ми тепер без житла”. Історія Тетяни Жарик

Весь час боїв за Суми Тетяна Жарик з родиною залишалася в місті. Навесні 2022 року її будинок не постраждав внаслідок вуличних боїв та постійних обстрілів. Минуло 2 роки й вночі...

читати історію

Рекомендуємо прочитати

Житло та реабілітація. У Львові зводять перший з восьми будинків для поранених переселенців

Багатоквартирний будинок

“У наш будинок влучив ворожий дрон, сусіди загинули, а ми тепер без житла”. Історія Тетяни Жарик

Підприємство

«Три контейнери пряжі та борги – ось з чого ми стартували на новому місці». Як Рубіжанська панчішна мануфактура з Луганщини відновлює виробництво у Львові

Багатоквартирний будинок

“Після Горлівки змінили 4 квартири. Одна — в окупації, інша — пошкоджена”. Історія Людмили Соломатіної

Після підриву Каховської ГЕС минув майже рік. Але 14 родин з Василівки на Миколаївщині досі не отримали кошти на відбудову

Як запорізькі краєзнавці вивозять музейні та сімейні реліквії. Історія екстреної допомоги з порятунку культурної спадщини

Показати те, що знищила росія. У Львові триває виставка “Тут був мій дім”

Багатоквартирний будинок

“Дивлюсь з п’ятого поверху, а там все горить. Сусідніх під’їздів просто немає”. Історія Олесі Прокопенко