головна / Історії, які ви нам розповіли / Маріуполь
Будинку по вулиці Новоросійській, 4 в Маріуполі більше немає. Історія Олександра Вороніна
Донецька область , Маріупольський район , Маріуполь / Новоросійська , 4
Багатоквартирний будинок
Адреса:
Донецька область ,
Маріупольський район , Маріуполь ,
Новоросійська , 4
Будинку по вулиці Новоросійській, 4 в Маріуполі більше немає. Російські окупанти спочатку знищили його, а потім знесли, щоб приховати сліди злочинів.
У цьому домі 44 роки мешкали батьки Олександра Вороніна. Тут пройшло все їхнє життя. До війни тут було зроблено чимало робіт.
“Після формування ОСББ та децентралізації у домі зробили капітальний ремонт ліфтів, під’їздів, даху, встановили відеоспостереження. Почалося капітальне відновлення прибудинкової території. Взагалі усе місто за 6,5 років децентралізації дуже сильно оновилося”, – про це платформі “Свій Дім” розповів Олександр Воронін.
Окупанти усе знищили
Все те, що відновлювалося роками, окупанти безжально нищили – обстрілювали будинок, допоки не зруйнували під’їзд. Рідна батьківська квартира горіла, а під завалами загинули сусіди.
“Тут ми прожили все життя, навіть, якщо і працювали в інших містах. Цей будинок був рідним не лише для мене і двох старших сестер, а вже і для наших дітей. Батьки були тут до останнього, допоки не почався обстріл мікрорайону “Черьомушки””, – каже Олександр.
Про Маріуполь та житло батьків у чоловіка лише приємні спогади. І хоч окупанти розібрали будинок до останньої цеглинки, стерти пам’ять українців їм не під силу.
“Найбільше сумуєш за спогадами дитинства, за відчуттям дому, материнського затишку…Там залишилося все. Речі, світлини мами, батька, наші. Дуже шкода кішку, яка була у батьків. За кілька днів до обстрілу району, батьки переїхали на дачу. Батько постійно ходив додому і годував її”, – розповідає чоловік.
поділитись у соцмережах
Рекомендуємо прочитати
Заклад освіти
Від великих проєктів до дрібних ремонтів: як відновлюють школи на Київщині
За даними Міністерства освіти і науки України, станом на листопад 2024 року відновлено чверть шкіл, які постраждали від початку повномасштабного вторгнення рф. У Київській області на початок 2024 року відбудували...
читати історіюПідприємство
Відновили бізнес у пам’ять про загиблого сина: історія родини Ольшанських і їхнього найбільшого кизилового саду в Європі
Наталя Ольшанська з Запоріжжя — директорка та співвласниця сімейної компанії “Famberry”. Головна спеціалізація підприємства — вирощування та переробка органічного кизилу, який використовують для виготовлення різних продуктів — від варення до...
читати історіюСубсидія на оренду житла для ВПО у 2025 році: як отримати допомогу
Двічі втратила дім через окупацію Луганщини, але найстрашніше випробування чекало попереду. Історія Марини Бражнікової
Соціальне житло для переселенців: як отримати
єОселя: шанс на нову домівку для українців
Як змінити реквізити картки “єВідновлення”, коли банк відмовляє у проведенні платежу
Екологічний підхід: переселенка з Донецька створює меблі для укриттів з переробленого пластику
Рекомендуємо прочитати
Заклад освіти
Від великих проєктів до дрібних ремонтів: як відновлюють школи на Київщині
Підприємство