Історії, які ви нам розповіли

головна / Історії, які ви нам розповіли / Маріуполь

Історії, які ви нам розповіли
Багатоквартирний будинок

Будинку по вулиці Новоросійській, 4 в Маріуполі більше немає. Історія Олександра Вороніна

Донецька область , Маріупольський район , Маріуполь / Новоросійська , 4

Будинку по вулиці Новоросійській, 4 в Маріуполі більше немає. Російські окупанти спочатку знищили його, а потім знесли, щоб приховати сліди злочинів. 

У цьому домі 44 роки мешкали батьки Олександра Вороніна. Тут пройшло все їхнє життя. До війни тут було зроблено чимало робіт.

“Після формування ОСББ та децентралізації у домі зробили капітальний ремонт ліфтів, під’їздів, даху, встановили відеоспостереження. Почалося капітальне відновлення прибудинкової території. Взагалі усе місто за 6,5 років децентралізації дуже сильно оновилося”, – про це платформі “Свій Дім” розповів Олександр Воронін.

Окупанти усе знищили

Все те, що відновлювалося роками, окупанти безжально нищили –  обстрілювали будинок, допоки не зруйнували під’їзд. Рідна батьківська квартира горіла, а під завалами загинули сусіди. 

“Тут ми прожили все життя, навіть, якщо і працювали в інших містах. Цей будинок був рідним не лише для мене і двох старших сестер, а вже і для наших дітей. Батьки були тут до останнього, допоки не почався обстріл мікрорайону “Черьомушки””, – каже Олександр.

Про Маріуполь та житло батьків у чоловіка лише приємні спогади. І хоч окупанти розібрали будинок до останньої цеглинки, стерти пам’ять українців їм не під силу.

“Найбільше сумуєш за спогадами дитинства, за відчуттям дому, материнського затишку…Там залишилося все. Речі, світлини мами, батька, наші. Дуже шкода кішку, яка була у батьків. За кілька днів до обстрілу району, батьки переїхали на дачу. Батько постійно ходив додому і годував її”, – розповідає чоловік.

Юлія Ступка / 14.07.2023

поділитись у соцмережах

Рекомендуємо прочитати

Субсидія на оренду житла для ВПО. Хто може претендувати?

У 2024 році ВПО зможуть отримати субсидію на оренду житла. Це нова допомога від держави, яка розраховуватиметься індивідуально для кожної сім’ї, враховуючи рівень доходу та вартість оренди в конкретному регіоні....

читати історію

Ми відкрили другий збір на літній кемп для дітей, які втратили свій дім. Підтримай!

Дитячі спогади мають бути приємними та теплими — не про біль, не про війну, не про поранену маму. На жаль, життя українських дітей змінилося після вторгнення рф. Їхнім сім’ям довелося...

читати історію

Рекомендуємо прочитати

Субсидія на оренду житла для ВПО. Хто може претендувати?

Ми відкрили другий збір на літній кемп для дітей, які втратили свій дім. Підтримай!

Приватний будинок

Дім розбитий, а десь у дворі залишився лист паперу з написом “ми повернемося”. Історія подружжя Руденків

Приватний будинок

Новий дім для шістьох дітей, 12 собак та котів. Історія родини Павлових, які евакуювалися, щоб не потрапити в окупацію

Приватний будинок

“Наше село було в окупації майже 8 місяців. Після звільнення ми прожили спокійно лише три дні”. Історія Михайла Гречаного

Об'єкт культури

Олексій Скоркін залишив банківську сферу й відкрив музей борщу та сала. Окупанти знищили унікальну хатинку на Сумщині

Багатоквартирний будинок

“Квартира згоріла 2 роки тому через російські обстріли. Живемо без комунікацій та не знаємо, що буде з нашим будинком”. Історія Світлани Орєхової

Що треба фіксувати першочергово — зруйновану інфраструктуру чи житло? Читайте в кейс-стаді “Святогірськ 2:0”