Історії, які ви нам розповіли

головна / Історії, які ви нам розповіли / Бахмут

Історії, які ви нам розповіли
Багатоквартирний будинок

“Після окупації Луганська я вважала, що нам пощастило виїхати звідти раніше. І не могла подумати, що таке станеться з Бахмутом”. Історія Оксани Чернишової

Донецька область , Бахмутський район , Бахмут / Незалежності , 249

До Бахмута Оксана Чернишова переїхала з Луганська у 2008 році. Купити з чоловіком житло в обласному центрі не мали змоги та й хотіли бути ближче до сестри і батьків: 

“Перші пів року плакала, що залишила рідне місто, але потім дуже полюбила Бахмут. Він був зеленим, квітучим та затишним. І там жили хороші люди”, — розповіла жінка журналістці “Свій дім” .

До початку карантину Оксана працювала директоркою готелю “Україна”. Її чоловік був на заробітках у Чехії. У вересні 2021 року поїхала до нього:

“Як виїхала з валізкою на заробітки, так і залишилася. І більше додому я не потрапила”.

“Батько помер в Бахмуті. Три родини втратили свої домівки”

Сестра Оксани у березні 2022 року виїхала до Польщі. Коли почалися масштабні обстріли Бахмута, мама також його покинула. А батько категорично відмовлявся евакуюватися. Влітку він помер

“Він казав, що якщо це його доля — загинути, то він хоче, щоб це було в його домівці. Так і сталося… А після того, як його не стало, ракета влучила в їхній будинок і він повністю згорів”.

Що та коли прилетіло в квартиру Оксани — невідомо. Єдина світлина датована жовтнем 2022 року. На ній видно лише голі стіни колись багатоквартирного будинку:

“Ми постійно моніторили місцеві групи у вайбері. Сестра свою квартиру побачила на відео в TikTok. Це був просто жах. Вона 10 років вкладала в неї душу та кошти”.

“В нас немає ні минулого, ні майбутнього”

Оксана разом з чоловіком та дочкою залишаються в Чехії, дорослий син — в Україні. Мама живе у сестри в Польщі, але часто приїжджає й до неї. Каже, що тепер як перекотиполе:

“Я ходжу по місту і кожного дня вдивляюся в обличчя людей в надії зустріти когось знайомого з Бахмута. Але на жаль нікого не бачу. Ми зараз живемо по принципу, що в нас немає ні минулого, ні майбутнього. Раніше я була усміхненою і позитивною людиною, а зараз повна протилежність. Мені всі кажуть, що треба відпустити й жити далі, але як?”

Допомогти мамі Оксани можна за реквізитами:

5355 2802 1227 8061 (Людмила Сенченко).

Артем Безрук, адвокат:

Після початку повномасштабного вторгнення військові РФ систематично порушують правила ведення війни, що у Кримінальному кодексі України кваліфікуються за статтею 438 КК “Порушення законів та звичаїв ведення війни”. Атака на цивільний об’єкт є воєнним злочином та кваліфікується як умисне вчинення нападу з усвідомленням наслідків, що такий напад може призвести до випадкової загибелі або поранення мирних жителів, шкоди цивільним об’єктам або серйозного збитку навколишньому природному середовищу, який буде непропорційним у порівнянні з очікуваною військовою перевагою [відповідно до статті 8 (2) (b) (iv) Римського статуту].

Дана публікація стала можливою завдяки щедрій підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках Програми «Права людини в дії», яка виконується Українською Гельсінською спілкою з прав людини.


Погляди та інтерпретації, представлені у цій публікації, не обов’язково відображають погляди USAID, Уряду США. Відповідальність за вміст публікації несуть виключно автори.


У світі, USAID є однією з провідних установ у сфері розвитку, яка виконує роль каталізатора цих процесів та допомагає досягати позитивних результатів. Діяльність USAID є проявом доброчинності американського народу, а також підтримує просування країн-отримувачів допомоги до самостійності та стійкості та сприяє забезпеченню національної безпеки та економічного добробуту США. Партнерські стосунки з Україною USAID підтримує з 1992 року; за цей час, загальна вартість допомоги, наданої Україні з боку Агентства, склала понад 9 млрд. доларів США. До поточних стратегічних пріоритетів діяльності USAID в Україні належать зміцнення демократії та механізмів досконалого врядування, сприяння економічному розвитку та енергетичній безпеці, вдосконалення систем охорони здоров’я та пом’якшення наслідків конфлікту у східних регіонах. Для того, щоб отримати додаткову інформацію про діяльність USAID, просимо Вас звертатися до Відділу зв’язків з громадськістю Місії USAID в Україні за тел. (+38 044) 521-57-53. Також пропонуємо завітати на наш вебсайт: http://www.usaid.gov/ukraine, або на сторінку у Фейсбук: https://www.facebook.com/USAIDUkraine.

Читайте ще: Згорів після обстрілів: історія розважального центру з кінотеатром у Бахмуті

Катерина Черніговець / 08.03.2024

поділитись у соцмережах

Рекомендуємо прочитати

Ціна війни. Чи зможе Україна вижити без вкрадених росією корисних копалин та врожаю

Війна, що триває в Україні, суттєво впливає на видобуток корисних копалин та вирощування сільськогосподарських культур. Росія контролює 27% території України і захопила не лише міста, а й ключові підприємства та...

читати історію

Будинок на Північній Салтівці: як живуть люди в одному з найбільш постраждалих районів Харкова

Пусті вікна, крізь які чорніють вигорілі квартири. Обвалені панелі будівель, ніби зруйновані карточні будиночки. Вулиці, які проросли бур’янами. Саме так виглядала Північна Салтівка після першого року російських обстрілів. Цей мікрорайон...

читати історію

Рекомендуємо прочитати

Ціна війни. Чи зможе Україна вижити без вкрадених росією корисних копалин та врожаю

Будинок на Північній Салтівці: як живуть люди в одному з найбільш постраждалих районів Харкова

Перегузні, дельфіни та хохулі: які рідкісні види тварин втратила Україна та як відновити їхню популяцію

Підприємство

Втрачена міць містоутворюючих підприємств: як під час війни склалася доля “Артвайнері”, “Артемсолі” та “Колірмету”

Заклад охорони здоров'я

“Поки шукала доньку Соломію, то декілька разів з нею попрощалася”. Історія Оксани Фоменюк, яка пережила ракетний удар по лікарні “Охматдит”

Заклад охорони здоров'я

Місце, де зцілюватимуть душі. У Львові будують Центр реабілітації для українців, які пережили полон та тортури

Руїни в VR. Як українські компанії передають масштаби руйнувань

Відбудова по-російськи. Що і як відновила окупаційна влада в захоплених Маріуполі, Сєвєродонецьку та Волновасі?