Історії, які ви нам розповіли

головна / Історії, які ви нам розповіли / Авдіївка

Історії, які ви нам розповіли
Багатоквартирний будинок

“Ми жили на лінії фронту. З 2014 року нарахували близько 30 влучань у наш будинок, але тоді пожеж не було”. Історія Аліси Курілової

зруйновано: червень 2022 / Донецька область , Покровський район , Авдіївка / Молодіжна , 17

Будинок по вулиці Молодіжній, 17 в Авдіївці знаходиться поруч з дев’ятиповерхівкою, на якій зображений відомий мурал з обличчям вчительки української мови. Тут проходить лінія фронту.

“З 2014 року дім з муралом інколи захищав нас від снарядів. Тому що там дев’ять поверхів, а у нас – п’ять. Усього за ці роки ми нарахували близько 30 потраплянь у наш будинок, але тоді пожеж не було”, – розповіла проєкту “Свій дім” Аліса Курілова.

Цю квартиру бабуся придбала 20 років тому

Що таке війна, життя у підвалах і евакуація жінка знає з 2014 року. Тоді був переїзд у Бердянськ, а згодом довгоочікуване повернення додому. Зараз такої можливості немає – оселю, в якій жила Аліса та її рідні спалили російські військові.

Трикімнатна квартира на п’ятому поверсі належала бабусі чоловіка Аліси. Її Ганна Орлова придбала 20 років тому. У 2022 році 82-річній жінці довелося виїхати з міста. 

“Досі неможливо повірити, що все згоріло”

“У перших числах березня ми з чоловіком пішли у магазин, а донька була у мами в центрі міста. Почався обстріл. Трохи затихло й одразу побігли додому. Бабуся вже сиділа у коридорі, спеціально для неї поставили там стілець. Вона ходила на милицях, бо після 2014 року почалися проблеми з ногами. Тоді ми ледве її спустили з п’ятого поверху і довезли до доньки в інший район. Самі були у підвалі будинку в центрі”, – пригадує Аліса. 

22 березня жінка виїхала з Авдіївки з мамою і донькою. Згодом приїхала бабуся. Зараз усі мешкають у Кам’янському Дніпропетровської області. 

“Досі неможливо повірити, що все згоріло. Кожен день сумуємо”, – каже Аліса.

Читайте ще: Знищена будівля та унікальний музей “Українська минувшина”. Історія Авдіївської школи №1

Юлія Ступка / 21.09.2023

поділитись у соцмережах

Рекомендуємо прочитати

У Реєстрі збитків для України вже понад 10 тисяч заяв, найбільше — з Маріуполя

У Реєстр збитків для України (RD4U) вже подали понад 10 тисяч заяв за категорією “пошкодження або руйнування житла” внаслідок російської агресії. Найбільше з Донеччини, а лідирує місто Маріуполь — майже...

читати історію

Як отримати житло в кредит: детальний огляд оновленої програми єОселя

В умовах війни тисячі українців втратили свої домівки. Програма єОселя стала одним із шляхів отримання власного житла в іпотеку. Після довгоочікуваних змін у серпні 2024 року вона зазнала суттєвих оновлень....

читати історію

Рекомендуємо прочитати

У Реєстрі збитків для України вже понад 10 тисяч заяв, найбільше — з Маріуполя

Як отримати житло в кредит: детальний огляд оновленої програми єОселя

Приватний будинок

“Ти роками будуєш житло, а потім їдеш звідти з однією сумкою. Тому що з двома можеш не зайти в евакуаційний потяг”. Історія Ріти Сіобко

Ціна війни. Чи зможе Україна вижити без вкрадених росією корисних копалин та врожаю

Будинок на Північній Салтівці: як живуть люди в одному з найбільш постраждалих районів Харкова

Перегузні, дельфіни та хохулі: які рідкісні види тварин втратила Україна та як відновити їхню популяцію

Підприємство

Втрачена міць містоутворюючих підприємств: як під час війни склалася доля “Артвайнері”, “Артемсолі” та “Колірмету”

Заклад охорони здоров'я

“Поки шукала доньку Соломію, то декілька разів з нею попрощалася”. Історія Оксани Фоменюк, яка пережила ракетний удар по лікарні “Охматдит”