Відбудова

головна / Відбудова / Ірпінь

Відбудова
Багатоквартирний будинок

Як відновляли ЖК Котляревський в Ірпіні

зруйновано: березень 2022 / Київська область , Бучанський район , Ірпінь / Котляревського

На початку повномасштабного вторгнення Ірпінь на Київщині став однієї з найбільш гарячих точок України. Місто потерпало від обстрілів, багато будинків постраждали. Серед них – житловий комплекс Котляревський, куди за три тижні до великої війни переїхала Євгенія Куликова.

За час окупації трьом дев’ятиповерхівкам дісталося добряче. На даху однієї з них застряг снаряд. Деякі квартири були зруйновані вщент. Тож, коли місто звільнили, власники квартир без зволікань взялися відновлювали свої будинки.

«Власним коштом ми з сусідами відремонтували двері під’їздів, привели до ладу двір, полагодили газове та електрообладнання, насоси, дитячий майданчик», – написала на своїй сторінці у Facebook Євгенія Куликова.

Інша мешканка ЖК Людмила Бондаренко згадує, що до приходу росіян мешканці трьох будинків жили дуже дружно, товаришували, ходили один до одного в гості. Нині ж вони змушені шукати можливості та ресурси, що повернути у свої домівки затишок та відчуття безпеки:

«Після 24.02 наш квітучий і затишний ЖК був на лінії вогню в прямому сенсі. І це біль…Зараз там живуть люди, своїми силами багато чого зробили, подали заявки та зареєструвалися на всі проєкти. Але час іде, ресурси вичерпуються…»

Попри значні руйнування багато власників квартир уже повернулися додому, роблять ремонти. Але грошей не вистачає, адже пошкодження значні. Зокрема, понівечено фасад, потрібно лагодити дах.

«Такі витрати багатьом не по кишені. Зважаючи на те, що частина сусідів за кордоном, дехто в Україні втратив роботу, є пенсіонери, багатодітні, декого росіяни «звільнили» від кімнати чи всього помешкання. Тому ми зважилися попросити допомоги сторонніх небайдужих осіб», – зазначає Євгенія Куликова.

По допомогу люди також звернулися до різних фондів та благодійних організацій. Допомагає мешканцям ЖК й місцева влада. Зокрема, надали потрібні будівельні матеріали для відновлення фасадів.

Марина Лапицька / 29.06.2023

поділитись у соцмережах

Рекомендуємо прочитати

Житло та реабілітація. У Львові зводять перший з восьми будинків для поранених переселенців

Повноцінне житло з паркінгом повністю адаптоване для людей, які отримали поранення внаслідок російської агресії. Саме таким має бути  багатофункціональний комплекс, що будується на вулиці Миколайчука у Львові. Це тимчасове житло...

читати історію

Багатоквартирний будинок

“У наш будинок влучив ворожий дрон, сусіди загинули, а ми тепер без житла”. Історія Тетяни Жарик

Весь час боїв за Суми Тетяна Жарик з родиною залишалася в місті. Навесні 2022 року її будинок не постраждав внаслідок вуличних боїв та постійних обстрілів. Минуло 2 роки й вночі...

читати історію

Рекомендуємо прочитати

Житло та реабілітація. У Львові зводять перший з восьми будинків для поранених переселенців

Багатоквартирний будинок

“У наш будинок влучив ворожий дрон, сусіди загинули, а ми тепер без житла”. Історія Тетяни Жарик

Підприємство

«Три контейнери пряжі та борги – ось з чого ми стартували на новому місці». Як Рубіжанська панчішна мануфактура з Луганщини відновлює виробництво у Львові

Багатоквартирний будинок

“Після Горлівки змінили 4 квартири. Одна — в окупації, інша — пошкоджена”. Історія Людмили Соломатіної

Після підриву Каховської ГЕС минув майже рік. Але 14 родин з Василівки на Миколаївщині досі не отримали кошти на відбудову

Як запорізькі краєзнавці вивозять музейні та сімейні реліквії. Історія екстреної допомоги з порятунку культурної спадщини

Показати те, що знищила росія. У Львові триває виставка “Тут був мій дім”

Багатоквартирний будинок

“Дивлюсь з п’ятого поверху, а там все горить. Сусідніх під’їздів просто немає”. Історія Олесі Прокопенко