Відбудова

головна / Відбудова / Ірпінь

Відбудова
Багатоквартирний будинок

Як відновляли ЖК Котляревський в Ірпіні

зруйновано: березень 2022 / Київська область , Бучанський район , Ірпінь / Котляревського

На початку повномасштабного вторгнення Ірпінь на Київщині став однієї з найбільш гарячих точок України. Місто потерпало від обстрілів, багато будинків постраждали. Серед них – житловий комплекс Котляревський, куди за три тижні до великої війни переїхала Євгенія Куликова.

За час окупації трьом дев’ятиповерхівкам дісталося добряче. На даху однієї з них застряг снаряд. Деякі квартири були зруйновані вщент. Тож, коли місто звільнили, власники квартир без зволікань взялися відновлювали свої будинки.

«Власним коштом ми з сусідами відремонтували двері під’їздів, привели до ладу двір, полагодили газове та електрообладнання, насоси, дитячий майданчик», – написала на своїй сторінці у Facebook Євгенія Куликова.

Інша мешканка ЖК Людмила Бондаренко згадує, що до приходу росіян мешканці трьох будинків жили дуже дружно, товаришували, ходили один до одного в гості. Нині ж вони змушені шукати можливості та ресурси, що повернути у свої домівки затишок та відчуття безпеки:

«Після 24.02 наш квітучий і затишний ЖК був на лінії вогню в прямому сенсі. І це біль…Зараз там живуть люди, своїми силами багато чого зробили, подали заявки та зареєструвалися на всі проєкти. Але час іде, ресурси вичерпуються…»

Попри значні руйнування багато власників квартир уже повернулися додому, роблять ремонти. Але грошей не вистачає, адже пошкодження значні. Зокрема, понівечено фасад, потрібно лагодити дах.

«Такі витрати багатьом не по кишені. Зважаючи на те, що частина сусідів за кордоном, дехто в Україні втратив роботу, є пенсіонери, багатодітні, декого росіяни «звільнили» від кімнати чи всього помешкання. Тому ми зважилися попросити допомоги сторонніх небайдужих осіб», – зазначає Євгенія Куликова.

По допомогу люди також звернулися до різних фондів та благодійних організацій. Допомагає мешканцям ЖК й місцева влада. Зокрема, надали потрібні будівельні матеріали для відновлення фасадів.

Марина Лапицька / 29.06.2023

поділитись у соцмережах

Рекомендуємо прочитати

Ціна війни. Чи зможе Україна вижити без вкрадених росією корисних копалин та врожаю

Війна, що триває в Україні, суттєво впливає на видобуток корисних копалин та вирощування сільськогосподарських культур. Росія контролює 27% території України і захопила не лише міста, а й ключові підприємства та...

читати історію

Будинок на Північній Салтівці: як живуть люди в одному з найбільш постраждалих районів Харкова

Пусті вікна, крізь які чорніють вигорілі квартири. Обвалені панелі будівель, ніби зруйновані карточні будиночки. Вулиці, які проросли бур’янами. Саме так виглядала Північна Салтівка після першого року російських обстрілів. Цей мікрорайон...

читати історію

Рекомендуємо прочитати

Ціна війни. Чи зможе Україна вижити без вкрадених росією корисних копалин та врожаю

Будинок на Північній Салтівці: як живуть люди в одному з найбільш постраждалих районів Харкова

Перегузні, дельфіни та хохулі: які рідкісні види тварин втратила Україна та як відновити їхню популяцію

Підприємство

Втрачена міць містоутворюючих підприємств: як під час війни склалася доля “Артвайнері”, “Артемсолі” та “Колірмету”

Заклад охорони здоров'я

“Поки шукала доньку Соломію, то декілька разів з нею попрощалася”. Історія Оксани Фоменюк, яка пережила ракетний удар по лікарні “Охматдит”

Заклад охорони здоров'я

Місце, де зцілюватимуть душі. У Львові будують Центр реабілітації для українців, які пережили полон та тортури

Руїни в VR. Як українські компанії передають масштаби руйнувань

Відбудова по-російськи. Що і як відновила окупаційна влада в захоплених Маріуполі, Сєвєродонецьку та Волновасі?