Відбудова

головна / Відбудова / с. Лукашівка

Відбудова
Житло

“Я ніколи не забуду день, коли російські танки розстріляли наш будинок”. Як проєкт “Велике дівництво” відбудовує житло для Ніни Бойко

зруйновано: березень 2022 / Чернігівська область , Чернігівський район , с. Лукашівка

Село Лукашівка в Чернігівській області було окупованим три тижні. За цей час зруйновані майже 30 будинків, пошкоджені близько 200. Серед них і оселя Ніни Бойко, яка проживала в ній з двома дітьми- підлітками. 

“Танки розстріляли нашу хату”

9 березня 2022 року — день, який пані Ніна ніколи не забуде. Російські війська вже окупувати Лукашівку. Три російські танки розстріляли її дім та машину — вони загорілися. В цей момент вона разом з дітьми були вдома. Їм ледве вдалося вибратися з палаючого будинку. З собою встигли забрати лише документи, все інше згоріло.

Сховатися вирішили в погребі сусіднього будинку, в якому ніхто не жив. Там і пробули до вечора, а після — пішли до сусідів та попросилися у них пересидіти. Тоді найбільше боялися, що росіяни прийдуть до них з автоматами.

Команда жінок взялася за відбудову будинку

Щоб відновити дім,  пані Ніна спочатку зверталася в сільраду з проханням про допомогу, але там отримала відмову. Торік її житло взялися відбудовувати волонтерки Repair Together в рамках проєкту “Велике дівництво”, місією якого є нівелювати упередження щодо жінок на будівництві.  Будинок Ніни відновлює команда жінок, яка приїжджає у Лукашівку у свій вільний час та живе у наметовому таборі. Зараз процесом керує виконроб з Ірландії. 

85% робіт до початку зими

У жовтні 2022 року волонтери залили фундамент для майбутнього будинку Ніни й призупинили роботу на холодну пору. 

Дар’я Косякова, співзасновниця Repair Together згадує, що їм навіть вдалося трошки попрацювати взимку. Вона разом з співзасновницею фонду Вікторією зробили перші п’ять рівнів газоблоку. І вже 8 березня 2023 року в Instagram анонсували відновлення будівельних робіт.

За цей час волонтерки встигли звільнити весь двір в Лукашівці від сміття, залити фундамент та збудувати стіни, залити армопояс бетоном. Дар’я каже, що це була історична подія для будинку пані Ніни. Зараз чекають матеріали для даху:

“Ми залежимо від постачальників матеріалів. Ми не купуємо їх на пряму, а співпрацюємо з великими фондами, які можуть привезти їх через тиждень, два, три. І це, звісно, обмежує ресурс”.

Якщо все вийде, до зими планують виконати 85% робіт —  дім накриють дахом, встановлять двері, вікна та інше. До кінця цього року волонтерки хочуть пустити родину в будинок та підключати комунікації. Облицювальні роботи залишаться на весну. 

Реквізити для фінансової підтримки Ніни Бойко: 4731 2191 1778 5240, ПриватБанк.

Читати по темі: Відбудова будинку у Лукашівці. Як жінки відновлюють зруйноване росіянами житло

admin / 05.10.2023

поділитись у соцмережах

Рекомендуємо прочитати

Субсидія на оренду житла для ВПО. Хто може претендувати?

У 2024 році ВПО зможуть отримати субсидію на оренду житла. Це нова допомога від держави, яка розраховуватиметься індивідуально для кожної сім’ї, враховуючи рівень доходу та вартість оренди в конкретному регіоні....

читати історію

Ми відкрили другий збір на літній кемп для дітей, які втратили свій дім. Підтримай!

Дитячі спогади мають бути приємними та теплими — не про біль, не про війну, не про поранену маму. На жаль, життя українських дітей змінилося після вторгнення рф. Їхнім сім’ям довелося...

читати історію

Рекомендуємо прочитати

Субсидія на оренду житла для ВПО. Хто може претендувати?

Ми відкрили другий збір на літній кемп для дітей, які втратили свій дім. Підтримай!

Приватний будинок

Дім розбитий, а десь у дворі залишився лист паперу з написом “ми повернемося”. Історія подружжя Руденків

Приватний будинок

Новий дім для шістьох дітей, 12 собак та котів. Історія родини Павлових, які евакуювалися, щоб не потрапити в окупацію

Приватний будинок

“Наше село було в окупації майже 8 місяців. Після звільнення ми прожили спокійно лише три дні”. Історія Михайла Гречаного

Об'єкт культури

Олексій Скоркін залишив банківську сферу й відкрив музей борщу та сала. Окупанти знищили унікальну хатинку на Сумщині

Багатоквартирний будинок

“Квартира згоріла 2 роки тому через російські обстріли. Живемо без комунікацій та не знаємо, що буде з нашим будинком”. Історія Світлани Орєхової

Що треба фіксувати першочергово — зруйновану інфраструктуру чи житло? Читайте в кейс-стаді “Святогірськ 2:0”