Відбудова

головна / Відбудова / Чернігів

Відбудова
Житло

“Я не могла зрадити батькам, які вклали багато сил в наш будинок”. Історія відбудови Вікторії Авраменко

Чернігівська область область , Чернігівський район район , Чернігів / Всеволода Ганцова , 10

“Я працюю вчителем в школі й кожного дня до мене приходять діти, у яких теж пошкоджене або зруйноване житло. Але вони усміхаються, і я розумію, що теж повинна усміхатися й вірити в те, що ми відбудуємо свої домівки”, — розповіла журналістці “Свій дім” Вікторія Авраменко з Чернігова.

У травні цього року Вікторія подала заявку на участь в державній програмі “єВідновлення”. Не сподівалася, що так швидко отримає кошти.

Будинок без даху, вікон та паркану

Житло Вікторії Авраменко з Чернігова росіяни зруйнували 26 лютого 2022 року. Снаряд прилетів біля її будинку: зруйнувався дах, стіна та стеля, вилетіли вікна, всередині приміщення постраждали меблі та особисті речі.

“Коли це сталося, я була в погребі. Пролунав сигнал повітряної тривоги, і я ще вагалася, чи варто спускатися туди. Але саме це мене і врятувало”, — згадує вона.

Пані Вікторія вийшла з погреба, коли почула, що її кличуть сусіди. Побачила, що у них немає паркану, і в неї також:

Сусід сказав: “Не переживай, все буде добре”. Це вже потім до мене дійшло, що трапилося. Ніхто не вірив, що це буде надовго”.

“Мені казали, що дім треба продати”

Вікторія зізнається, що одразу не знала, чи буде відбудовувати своє житло. Спеціалісти, які приїжджали для обстеження та оцінки руйнувань, казали, “що краще продати будинок за будь-яку ціну”.

Але вона відмовилась, бо не змогла “зрадити житло батьків, які вкладали в нього сили”.

“Я шукала благодійників”

Для відбудови житла пані Вікторія зверталася до різних благодійних організацій. Знайти благодійний фонд жінці допомогли сусіди, які давали її контакти організаціям. Таким чином на неї вийшов БФ “Рокада” — торік вони відновили дах і вікна.

“І тоді мені стало легше, тому що це величезна частина роботи, яку я б сама власними коштами не витягла”, — поділилася вона.

Також Вікторія звернулася до “Норвежської ради у справах біженців”, але вони відмовили у допомозі, бо не мали фінансування. Далі почала збирати власні кошти та взяла позику для самостійної відбудови, жила у квартирі брата та приходила контролювати будівництво.

Гроші від єВідновлення

Продовжила відбудову Вікторія за гроші від програми “єВідновлення”. Після обстеження будинку комісією пройшло близько двох тижнів і надійшли кошти.

За державні гроші вона придбала вхідні, міжкімнатні двері та будівельні матеріали. На сайті “Дія” знайшла підрядну організацію, яка може відремонтувати житло — GoodBud. За її словами, компаній, які здійснюють будівельні роботи менше, ніж ти, які надають матеріали.

GoodBud продовжує відновлювати будинок пані Вікторії. Наразі треба доробити стелі та підлогу, поклеїти шпалери та інші внутрішні роботи. Парове опалення та труби вже встановленні.

Компенсація, яку я отримала від “єВідновлення”, це невеликий відсоток грошей необхідних для відбудови мого будинку, але без них було б набагато важче”, — розповіла Вікторія.

Реквізити для фінансової підтримки Вікторії Авраменко

Назва банку: “ПриватБанк”

Номер картки: 4149 4993 9409 5259

Читати по темі: Стартував другий етап державної програми єВідновлення. Що треба про це знати

Катерина Черніговець / 24.09.2023

поділитись у соцмережах

Рекомендуємо прочитати

У Реєстрі збитків для України вже понад 10 тисяч заяв, найбільше — з Маріуполя

У Реєстр збитків для України (RD4U) вже подали понад 10 тисяч заяв за категорією “пошкодження або руйнування житла” внаслідок російської агресії. Найбільше з Донеччини, а лідирує місто Маріуполь — майже...

читати історію

Як отримати житло в кредит: детальний огляд оновленої програми єОселя

В умовах війни тисячі українців втратили свої домівки. Програма єОселя стала одним із шляхів отримання власного житла в іпотеку. Після довгоочікуваних змін у серпні 2024 року вона зазнала суттєвих оновлень....

читати історію

Рекомендуємо прочитати

У Реєстрі збитків для України вже понад 10 тисяч заяв, найбільше — з Маріуполя

Як отримати житло в кредит: детальний огляд оновленої програми єОселя

Приватний будинок

“Ти роками будуєш житло, а потім їдеш звідти з однією сумкою. Тому що з двома можеш не зайти в евакуаційний потяг”. Історія Ріти Сіобко

Ціна війни. Чи зможе Україна вижити без вкрадених росією корисних копалин та врожаю

Будинок на Північній Салтівці: як живуть люди в одному з найбільш постраждалих районів Харкова

Перегузні, дельфіни та хохулі: які рідкісні види тварин втратила Україна та як відновити їхню популяцію

Підприємство

Втрачена міць містоутворюючих підприємств: як під час війни склалася доля “Артвайнері”, “Артемсолі” та “Колірмету”

Заклад охорони здоров'я

“Поки шукала доньку Соломію, то декілька разів з нею попрощалася”. Історія Оксани Фоменюк, яка пережила ракетний удар по лікарні “Охматдит”