Відбудова

головна / Відбудова / с. Дмитрівка

Відбудова
Заклад охорони здоров'я

“Ми хочемо повернути людям надію, що все буде добре”. Project HOPE відбудовують Ізюмську амбулаторію

Харківська область , Ізюмський район , с. Дмитрівка

“Ми розуміємо, що неможливо переселити все населення міста і тому треба вчитися жити в поточних умовах, дотримуючись відповідних заходів безпеки. Відбудова, у тому числі медичних закладів, може показати людям, що про них хтось дбає та допомагає. Наш філософський підхід в роботі — повернути людям надію, що все буде добре”, — поділилася з журналісткою “Свій дім” програмний координатор по відбудові Project HOPE Юлія Рудніченко. 

Відбудувати амбулаторію в Ізюмі до кінця року

Харківська область перебуває під постійними ракетними обстрілами від початку повномасштабного вторгнення. Головна будівля Ізюмського ЦПМСД була зруйнована. До війни тут працювали три амбулаторії, які обслуговували 44 676 людей. Зараз населення міста становить 23 293 особи й продовжує зростати. 

Про необхідність відбудови амбулаторії в Ізюмі Project HOPE дізнались від Харківської ОДА за погодженням з МОЗ.

У приміщення, яке організація відбудовує в Ізюмі, влучив російський снаряд – стіни будівлі потріскалися, а дах пошкоджений. Амбулаторія поруч, в якій ведеться прийом, не може вмістити необхідну кількість пацієнтів, адже після деокупації люди почали повертатися додому, а головна будівля ЦПМСД – зруйнована.

“Ми домовилися, що відновлюємо будівлю, яка слугуватиме амбулаторією, та закуповуємо меблі. Працівникам вдалося зберегти частину медичного обладнання і чимало було отримано від інших організацій”, — поділилася Юлія.
Відновлення будівлі почалося в серпні 2023 року. Завершення планується до кінця 2023 року.

Будь-який проєкт має свої виклики, не є виключенням і проєкти з відбудови. Одного разу під час виконання демонтажу будівельники виявили снаряд, хоча ДСНС перевіряв будівлю до початку робіт. Виявилося, що це була оболонка від снаряда, яка не несла небезпеки, проте на певний час зупинила роботи.

Від ремонту до відбудови

Project HOPE почали свою діяльність з реконструкції та реабілітації у квітні 2022 року, коли директор організації вперше приїхав у Бородянську громаду й побачив, що по собі залишили окупанти.

Робота зосереджена на відбудові закладів медичної сфери. Тому першими відремонтованими об’єктами були Бородянська центральна районна лікарня, центральна аптека та ФАП у селі Дмитрівка. Діяльність організації розширилася і на Чернігівщину, де відновили Чернігівський психоневрологічний диспансер, а також разом с партнерами амбулаторію в селі Гончарівське.

“А надалі з ремонтних робіт ми перейшли до більш масштабної відбудови й реалізували проєкт з будівництва Загальцівської амбулаторії”, — поділилася Юлія.

Зведення амбулаторії в Загальцях

Коли Project HOPE приїхали в Загальці Київської області, то побачили, що стара будівля амбулаторії, яка була також пошкоджена внаслідок обстрілів, не відповідала стандартам наданням медичної допомоги. Після оцінки стану амбулаторії, вони вирішили збудувати її з нуля.

Зараз у новій будівлі є окремі кабінети для прийому пацієнтів. Вона забезпечена потрібним медичним обладнанням та устаткуванням, а також має власну лабораторію для забезпечення раннього діагностування захворювань. Її обладнання було заплановано Проджект ХОУП в якості подарунка для людей, які багато натерпілись від початку повномасштабного вторгнення.

Загальна інформація про організацію

Project HOPE (Проджект ХОУП) — це міжнародна організація охорони здоров’я та гуманітарної допомоги, яка здійснює діяльність у більш ніж 30 країнах світу вже понад 65 років.Організація працює над розв’язанням глобальних проблем у сфері охорони здоров’я, щоб дати можливість медичним працівникам рятувати життя та об’єднувати громади в усьому світі.

В Україні організація впроваджує координовану комплексну гуманітарну інтервенцію з березня 2022. За цей час команда підтримала вже близько 400 закладів охорони здоровʼя, місцевих адміністрацій та організацій у 23 областях в різних секторах з загальним бюджетом гуманітарної допомоги в близько 50 млн доларів. Ці активності допомогли напряму понад 1 млн людей.

За час активної роботи організація відкрила 7 офісів в Україні, включаючи Харків і Херсон, де команда була одними з перших після деокупації. Вони також надають допомогу у Молдові та Польщі, де підтримують біженців та приймаючі громади, надаючи первинну медичну допомогу та психосоціальну підтримку.

Читати по темі: Зруйнований росіянами Олександрівський ФАП знову приймає пацієнтів. Як благодійники та волонтери відбудували амбулаторію на Херсонщині

Катерина Черніговець / 23.11.2023

поділитись у соцмережах

Рекомендуємо прочитати

Субсидія на оренду житла для ВПО. Хто може претендувати?

У 2024 році ВПО зможуть отримати субсидію на оренду житла. Це нова допомога від держави, яка розраховуватиметься індивідуально для кожної сім’ї, враховуючи рівень доходу та вартість оренди в конкретному регіоні....

читати історію

Ми відкрили другий збір на літній кемп для дітей, які втратили свій дім. Підтримай!

Дитячі спогади мають бути приємними та теплими — не про біль, не про війну, не про поранену маму. На жаль, життя українських дітей змінилося після вторгнення рф. Їхнім сім’ям довелося...

читати історію

Рекомендуємо прочитати

Субсидія на оренду житла для ВПО. Хто може претендувати?

Ми відкрили другий збір на літній кемп для дітей, які втратили свій дім. Підтримай!

Приватний будинок

Дім розбитий, а десь у дворі залишився лист паперу з написом “ми повернемося”. Історія подружжя Руденків

Приватний будинок

Новий дім для шістьох дітей, 12 собак та котів. Історія родини Павлових, які евакуювалися, щоб не потрапити в окупацію

Приватний будинок

“Наше село було в окупації майже 8 місяців. Після звільнення ми прожили спокійно лише три дні”. Історія Михайла Гречаного

Об'єкт культури

Олексій Скоркін залишив банківську сферу й відкрив музей борщу та сала. Окупанти знищили унікальну хатинку на Сумщині

Багатоквартирний будинок

“Квартира згоріла 2 роки тому через російські обстріли. Живемо без комунікацій та не знаємо, що буде з нашим будинком”. Історія Світлани Орєхової

Що треба фіксувати першочергово — зруйновану інфраструктуру чи житло? Читайте в кейс-стаді “Святогірськ 2:0”