Відбудова

головна / Відбудова / Ірпінь

Відбудова
Заклад освіти

 “ЮНІСЕФ надав 4,8 млн євро на відновлення навчального закладу”. Історія відбудови Ірпінського ліцею №3

зруйновано: березень 2022 / Київська область , Бучанський район , Ірпінь / Т. Шевченка , 3а

Ірпінський ліцей №3 – один із найбільших закладів загальної середньої освіти громади та єдиний заклад у густонаселеному мікрорайоні міста. До повномасштабного наступу в ньому навчалося близько 1850 учнів. 

Під час окупації Ірпеня заклад зазнав серйозних пошкоджень. Майже рік тривали пошуки партнерів для відновлення зруйнованого ліцею. І у вересні 2023 року він відкрив свої двері для учнів та вчителів.

40 прильотів по території Ірпінського ліцею №3

Ірпінський ліцей №3 в результаті російської агресії був зруйнований на 75%. По території закладу зафіксовано близько 40 прильотів, безпосередньо в будівлю потрапило десять. 

Внаслідок неодноразових обстрілів ліцею сталася пожежа, в результаті якої зруйновано всю покрівлю, зовнішні та внутрішні стіни. Найбільше через пожежу постраждав третій поверх. Близько 90% вікон та дверей були знищені

“До 8 березня ми залишалися в закладі. Це був штаб, куди люди приходили зареєструватися на евакуацію. Після цього, коли в місті були бої, в ліцеї базувалися українські військові, після — ворог”, — розповів директор ліцею Станіслав Федоров.

4,8 млн євро на відбудову

Відбудова Ірпінського ліцею №3 почалася в березні 2023 року і тривала 6,5 місяців. До цього часу — будівля стояла і ніяких робіт не проводилося. 

Капітальний ремонт ліцею профінансував Дитячий фонд ООН –  UNICEF.  В червні 2022 року делегація UNICEF вперше приїхала до закладу і вирішила допомогти з відбудовою. Спочатку вони виділили 2 млн євро, але цієї суми було недостатньо. Після візиту до закладу Президентки Європейської комісії Урсули фон дер Ляєн разом з Першою Леді Оленою Зеленською сума збільшилася. Загалом на цей проєкт було виділено 4,8 млн євро.

За кошти UNICEF було профінансовано капітальний ремонт закладу. Але кошторис не передбачав супутніх робіт, внутрішнього оздоблення, прибудинкової території. З цим допомогли інші організації.

Обладнання, меблі та відбудова спортивних майданчиків

Благодійний фонд “Жовто Блакитні Крила” за кошти німецької благодійної організації terre des hommes встановив у ліцеї обладнання для кухні та облаштував класи меблями. Шкільні меблі також надійшли з фонду Kreisstadt Eschwege.

Громадська організація “Епіцентр дітям” та фонд Fundacion Real Madrid відновили спортивну інфраструктуру ліцею. Збудували футбольні поля, майданчики для гри у баскетбол, волейбол, великий теніс та петанк, зону силового фітнесу та TRX, ігрові спортивні зали й зали для єдиноборств і навіть лучний тир. 

Читати по темі: Ремонт і будинки з нуля. Як відбудовується Ірпінська громада

Катерина Черніговець / 03.11.2023

поділитись у соцмережах

Рекомендуємо прочитати

Багатоквартирний будинок

“Після втрати дому я не здаюся і намагаюся розвивати свою лялькарську справу на Київщині”. Історія Тетяни Сітоленко

Тетяна Сітоленко народилася на Київщині, але своїм рідним домом називає Залізне на Донеччині. Саме в цьому місті прожила 47 років. Повномасштабне вторгнення росії у 2022 році змусило її переїхати до...

читати історію

“Лише одиниці обрали компенсацію, більшість хоче відновити житло”. Історія волонтерки Валентини Кондрат’євої

На третій рік повномасштабного вторгнення рф в Любомирівку Миколаївської області повертаються люди. Наразі там мешкає понад 200 людей, з них — 20 діти. Ситуація залишається небезпечною, але село, розташоване за...

читати історію

Рекомендуємо прочитати

Багатоквартирний будинок

“Після втрати дому я не здаюся і намагаюся розвивати свою лялькарську справу на Київщині”. Історія Тетяни Сітоленко

“Лише одиниці обрали компенсацію, більшість хоче відновити житло”. Історія волонтерки Валентини Кондрат’євої

У Реєстрі збитків для України вже понад 10 тисяч заяв, найбільше — з Маріуполя

Як отримати житло в кредит: детальний огляд оновленої програми єОселя

Приватний будинок

“Ти роками будуєш житло, а потім їдеш звідти з однією сумкою. Тому що з двома можеш не зайти в евакуаційний потяг”. Історія Ріти Сіобко

Ціна війни. Чи зможе Україна вижити без вкрадених росією корисних копалин та врожаю

Будинок на Північній Салтівці: як живуть люди в одному з найбільш постраждалих районів Харкова

Перегузні, дельфіни та хохулі: які рідкісні види тварин втратила Україна та як відновити їхню популяцію