Відбудова

головна / Відбудова / Ягідне

Відбудова
Об'єкт культури

Як Repair Together допомагають відбудовувати житло

Чернігівська область область , Чернігівський район район , Ягідне

Фотограф Олександр Кучинський та айтівець Дмитро Кирпа – друзі, які навесні 2022 року прагнули допомогти жителям звільнених від росіян сіл на півночі України.

Це бажання та «почуття провини» перед тими, хто пережив окупацію, привели їх на Чернігівщину. Там чоловіки побачили жахливу картину.

«Кожен п’ятий будинок зруйнований ущент і немає абсолютно неушкоджених будинків», – розповів Дмитро в інтерв’ю проєкту Ukraїner.

Спочатку допомагала з дрібним ремонтом

Спочатку Олександр та Дмитро взялися допомагати місцевим із дрібним ремонтом: склили вікна та лагодили дахи. Але рук катастрофічно не вистачало. Тому чоловіки запросили долучитися до роботи друзів та знайомих, а ті – своїх. Так, з’явився проєкт Repair Together.

Нині їхні толоки збирають до 200 активістів. Серед них – іноземці з Канади, Німеччини, Польщі, США та низки інших країн. 

Об’єднали вечірки та прибирання

Більшість волонтерів Repair Together – люди творчі, небайдужі до вечірок та є шанувальниками техномузики. Тому в друзів виникла ідея об’єднати прибирання та вечірки.

Першу музичну толоку Дмитро з Олександром організували у будинку культури села Ягідного в Іванівській громаді поблизу Чернігова. Запросили лише 50 друзів. Бо хвилювалися, що місцеві, які прожили під окупацією 26 днів та весь цей час перебували у підвалі школи, не зрозуміють цього перфомансу.  

«Люди приходили й цікавилися діджей-пультом, хотіли спробувати пограти. Ми ніякого негативного фідбеку не зустріли. Нацгвардія також сказала: друзі, класне діло. Ми хочемо кайфувати, проте з великою користю від того, що ми робимо», – згадує Дмитро.

За пів року активісти провели вісім будівельних таборів та три прибиральні вечірки, повністю прибрали від завалів Іванівську громаду. А в селі Лукашівка тієї ж громади під керівництвом виконроба почали будувати сім будинків, у планах на найближчий час – ще дев’ять.

Марина Лапицька / 03.07.2023

поділитись у соцмережах

Рекомендуємо прочитати

Житло та реабілітація. У Львові зводять перший з восьми будинків для поранених переселенців

Повноцінне житло з паркінгом повністю адаптоване для людей, які отримали поранення внаслідок російської агресії. Саме таким має бути  багатофункціональний комплекс, що будується на вулиці Миколайчука у Львові. Це тимчасове житло...

читати історію

Багатоквартирний будинок

“У наш будинок влучив ворожий дрон, сусіди загинули, а ми тепер без житла”. Історія Тетяни Жарик

Весь час боїв за Суми Тетяна Жарик з родиною залишалася в місті. Навесні 2022 року її будинок не постраждав внаслідок вуличних боїв та постійних обстрілів. Минуло 2 роки й вночі...

читати історію

Рекомендуємо прочитати

Житло та реабілітація. У Львові зводять перший з восьми будинків для поранених переселенців

Багатоквартирний будинок

“У наш будинок влучив ворожий дрон, сусіди загинули, а ми тепер без житла”. Історія Тетяни Жарик

Підприємство

«Три контейнери пряжі та борги – ось з чого ми стартували на новому місці». Як Рубіжанська панчішна мануфактура з Луганщини відновлює виробництво у Львові

Багатоквартирний будинок

“Після Горлівки змінили 4 квартири. Одна — в окупації, інша — пошкоджена”. Історія Людмили Соломатіної

Після підриву Каховської ГЕС минув майже рік. Але 14 родин з Василівки на Миколаївщині досі не отримали кошти на відбудову

Як запорізькі краєзнавці вивозять музейні та сімейні реліквії. Історія екстреної допомоги з порятунку культурної спадщини

Показати те, що знищила росія. У Львові триває виставка “Тут був мій дім”

Багатоквартирний будинок

“Дивлюсь з п’ятого поверху, а там все горить. Сусідніх під’їздів просто немає”. Історія Олесі Прокопенко