Відбудова

головна / Відбудова / Чернігів

Відбудова
Приватний будинок

“Плануємо завершити відновлення до кінця осені”. Як Фенікс-Україна відбудовує будинок багатодітної родини Ірини Туревської в Чернігові

зруйновано: березень 2022 / Чернігівська область область , Чернігівський район район , Чернігів / Лісковицька , 45

“Я щаслива, що нам допомагає благодійний фонд, бо відбудувати будинок самостійно ми б не змогли. Зараз ми живемо в місті, я приїжджаю до хлопців і готую їм обід, а вони відбудовують будинок, куди ми мріємо повернутися якнайшвидше”, — розповіла журналістам “Свій дім” Ірина Туревська.

Як росіяни зруйнували житло родини Туревських

Будинок Ірини Туревської, що живе в Чернігові, був зруйнований на початку повномасштабного вторгнення російським снарядом. Коли це сталося, Ірина з дітьми й мамою були не в місті. Вона дізналася про руйнування будинку від сусіда, але не могла повірити в це, поки не побачила на власні очі руїни. 

Ірина розуміла, що своїми силами відбудувати будинок не зможе. Родина хотіла отримати допомогу волонтерів з відбудовою — долучитися до волонтерського руху міста “Бо Можемо”, але в той час захворіла дитина Ірини й були проблеми зі здоров’ям у чоловіка, того вона була не в змозі це зробити. 

Допомога волонтерів з відбудовою зруйнованого житла

Допомога волонтерів з відбудовою сталася після сюжету на місцевому телеканалі, де Ірина попросила долучитися до відновлення її житла. На цей сюжет відгукнулися два благодійні фонди — “Фенікс-Україна” та “Аніка”. 

“Після сюжету відгукнулися небайдужі люди, які допомогли морально та душевно. Також благодійні фонди пообіцяли допомогти з відбудовою будинку”, — поділилася Ірина

Будинок родини Ірини Туревської – один з восьми у Чернігові, якому допомагають волонтери благодійного фонду “Фенікс-Україна”. БФ “Аніка” допоміг з заміною вікон.

Відбудовують будинок і сьогодні. БФ “Фенікс-Україна” починали роботи з розбору завалів будинку, бо він стояв без даху, а зовнішню стіну було підперто, щоб не впала на дорогу. 

Як прогнозує Валерій Зубков, вони завершать відбудову вже до кінця осені. Це стосується й оселі Ірини Туревської. Валерій відзначає, відбудова її будинку — основна для нього. 

Хто може отримати допомогу волонтерів з відбудовою 

Кожен день БФ “Фенікс-Україна” отримує багато звернень щодо отримання допомоги. Вони отримують запити зі всієї України, хоча як відзначає Валерій, більшою мірою до них звертаються мешканці Чернігівщини, хоча є запити навіть з Херсону та Миколаєва.

БФ “Фенікс-Україна” в першу чергу допомагає з відбудовою зруйнованого житла тим категоріям громадян, які найбільш її потребують:

  • малозабезпечені люди;
  • багатодітні родини;
  • ті, від кого багато хто відвернувся та інші.

“Я намагаюся обирати ті родини, які дійсно потребують допомоги у відбудові житла, кому більше нема на кого покластися. Я обираю людей самостійно”, — поділився Валерій.

Як звернутися за допомогою волонтерів з відбудовою будинку 

“Фенікс-Україна” отримує звернення від громадян у різний спосіб — багато хто пише в Інтернеті або звертаються, знаходячи їх фонд через знайомих. 

Загалом, люди можуть звернутися за допомогою волонтерів з відбудовою будинку через:

“В постах на Фейсбук сторінці ми завжди вказуємо мій номер телефону. Ми закликаємо людей долучатися до допомоги, але найчастіше до нас звертаються саме ті, хто потребує цієї допомоги. Якщо є можливість, то ми допомагаємо, але звернень дуже багато, а людей, які хочуть допомоги, все менше і менше. І тому це, насправді, дуже тяжко. Ми зараз працюємо помалу, але працюємо”, — розповів Валерій.

Посилання на банку https://send.monobank.ua/jar/5Baua6D8CG

Номер картки банки 5375 4112 0443 3176

Донати на інші проекти фонду

PayPal: phoenix.ua.rebuild@gmail.com (всі валюти)

Карта волонтера (монобанк): 5375 4115 0784 4087 (UAH)

Р/р  (UAH, USD, EUR)

UA193802810000026006000001387

АТ “БАНК ІНВЕСТИЦІЙ ТА ЗАОЩАДЖЕНЬ”

ЄДРПОУ 33695095

Катерина Черніговець / 15.08.2023

поділитись у соцмережах

Рекомендуємо прочитати

Субсидія на оренду житла для ВПО. Хто може претендувати?

У 2024 році ВПО зможуть отримати субсидію на оренду житла. Це нова допомога від держави, яка розраховуватиметься індивідуально для кожної сім’ї, враховуючи рівень доходу та вартість оренди в конкретному регіоні....

читати історію

Ми відкрили другий збір на літній кемп для дітей, які втратили свій дім. Підтримай!

Дитячі спогади мають бути приємними та теплими — не про біль, не про війну, не про поранену маму. На жаль, життя українських дітей змінилося після вторгнення рф. Їхнім сім’ям довелося...

читати історію

Рекомендуємо прочитати

Субсидія на оренду житла для ВПО. Хто може претендувати?

Ми відкрили другий збір на літній кемп для дітей, які втратили свій дім. Підтримай!

Приватний будинок

Дім розбитий, а десь у дворі залишився лист паперу з написом “ми повернемося”. Історія подружжя Руденків

Приватний будинок

Новий дім для шістьох дітей, 12 собак та котів. Історія родини Павлових, які евакуювалися, щоб не потрапити в окупацію

Приватний будинок

“Наше село було в окупації майже 8 місяців. Після звільнення ми прожили спокійно лише три дні”. Історія Михайла Гречаного

Об'єкт культури

Олексій Скоркін залишив банківську сферу й відкрив музей борщу та сала. Окупанти знищили унікальну хатинку на Сумщині

Багатоквартирний будинок

“Квартира згоріла 2 роки тому через російські обстріли. Живемо без комунікацій та не знаємо, що буде з нашим будинком”. Історія Світлани Орєхової

Що треба фіксувати першочергово — зруйновану інфраструктуру чи житло? Читайте в кейс-стаді “Святогірськ 2:0”