![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img/https://sviydim.media/wp-content/uploads/2024/04/sajt1-1.jpg)
В Україні створили сайт з інтерактивною картою для збору коштів на відбудову шкіл
Дата додавання до бази:
04 квітень 2024
Адреса:
У березні 2024 року українські айтівці запустили рейзингову платформу Pixel Donate, щоб зібрати кошти на відновлення закладів освіти, зруйнованих з початку війни.
В Україні від російських обстрілів пошкоджено понад 3428 навчальних закладів, повністю зруйновано — 365. Найбільше постраждали школи в Донецькій, Харківській, Херсонській, Дніпропетровській, Миколаївській та Запорізькій областях.
Ціль на мільйон
Pixel Donate у співпраці з агенцією CF.Digital та міжнародним благодійним фондом SavED створили сайт, на якому є велика інтерактивна карта Україні, що складається з понад мільйона пікселів.
“Наша мета — зібрати мільйон доларів, але це символічна ціль. Ми готові залучити більше й масштабувати нашу карту. Бо навіть цих грошей наразі недостатньо, щоб відновити всі школи та відбудувати укриття. Єдина наша проблема зараз, як і всіх проєктів, які збирають кошти на цивільні потреби, це час та фінансова виснаженість людей. В Україні донати надзвичайно впали”, — розповіла журналістці “Свій дім” Олена Косар, директорка агенції CF Digital.
Співпраця з SavED
Залучені гроші відразу надходять на рахунок благодійного фонду SavED, який відновлює доступ до освіти в постраждалих від війни громадах. Зараз він допомагає в Київській, Чернігівській, Житомирській, Харківській, Дніпропетровській та Миколаївській областях.
SavED не тільки відбудовують класи та корпуси навчальних закладів, облаштовують в них укриття, а й ремонтують освітні простори, наприклад, в будинках культури в громадах. Логіка в тому, що вони частіше залишаються вцілілими після обстрілів, а школи – руйнують в першу чергу.
“SavED самостійно вирішує, які школи будуть відбудовані, адже вони краще знають потреби та розуміють динаміку зборів. Адже буває так, що приходить великий бізнес, міжнародна організація і за тиждень акумулюється достатня сума на відновлення об’єкта. Але частіше навіть мільйона доларів недостатньо. І тоді кошти залучаються поступово і роботи проводяться поетапно”.
Актуальні проєкти на прикладі Миколаївщини
На організацію освітнього процесу в деокупованому місті Снігурівка на Миколаївщині вже залучено 10 млн грн, але збір триває. Протирадіаційне укриття у ліцеї №3 хочуть переробити у “підземну школу”. В процесі зборів коштів фонд поетапно його облаштовує.
У селі Червона Долина під ворожі снаряди потрапили школа і дитячий садочок. SavED за підтримки “U-lead з Європою” облаштували в одному з приміщень будинку культури цифровий освітній центр. За допомогою бізнесу, благодійників та міжнародних донорів, фонд адаптував два крила будівлі під тимчасову школу. Проводиться облаштування укриття. Для реалізації цього проєкту зібрано понад 3 млн грн.
_______
Ця публікація здійснена за підтримки Фонду “Партнерство задля стійкості України”, який фінансується урядами Великої Британії, Канади, Нідерландів, Сполучених Штатів Америки, Фінляндії, Швейцарії та Швеції. Зміст цієї публікації є виключною відповідальністю платформи Свій дім і не обов’язково відображає позицію Фонду та/або його фінансових партнерів.
Читати по темі: “Будівля в аварійному стані. Її відремонтувати можна, але зараз це небезпечно”. Історія Костянтинівського ЗЗСО № 6
поділитись у соцмережах
Рекомендуємо прочитати
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img/https://sviydim.media/wp-content/uploads/2024/07/sajt-17.jpg)
Субсидія на оренду житла для ВПО. Хто може претендувати?
У 2024 році ВПО зможуть отримати субсидію на оренду житла. Це нова допомога від держави, яка розраховуватиметься індивідуально для кожної сім’ї, враховуючи рівень доходу та вартість оренди в конкретному регіоні....
читати історію![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img/https://sviydim.media/wp-content/uploads/2024/07/1-1.png)
Ми відкрили другий збір на літній кемп для дітей, які втратили свій дім. Підтримай!
Дитячі спогади мають бути приємними та теплими — не про біль, не про війну, не про поранену маму. На жаль, життя українських дітей змінилося після вторгнення рф. Їхнім сім’ям довелося...
читати історію![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img/https://sviydim.media/wp-content/uploads/2024/06/sajt-23.jpg)
Приватний будинок
Дім розбитий, а десь у дворі залишився лист паперу з написом “ми повернемося”. Історія подружжя Руденків
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img/https://sviydim.media/wp-content/uploads/2024/06/sajt-16.jpg)
Приватний будинок
Новий дім для шістьох дітей, 12 собак та котів. Історія родини Павлових, які евакуювалися, щоб не потрапити в окупацію
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img/https://sviydim.media/wp-content/uploads/2024/06/sajt-17.jpg)
Приватний будинок
“Наше село було в окупації майже 8 місяців. Після звільнення ми прожили спокійно лише три дні”. Історія Михайла Гречаного
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img/https://sviydim.media/wp-content/uploads/2024/06/sajt-6.jpg)
Об'єкт культури
Олексій Скоркін залишив банківську сферу й відкрив музей борщу та сала. Окупанти знищили унікальну хатинку на Сумщині
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img/https://sviydim.media/wp-content/uploads/2024/06/sajt-14.jpg)
Багатоквартирний будинок
“Квартира згоріла 2 роки тому через російські обстріли. Живемо без комунікацій та не знаємо, що буде з нашим будинком”. Історія Світлани Орєхової
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img/https://sviydim.media/wp-content/uploads/2024/06/1-7.jpg)
Що треба фіксувати першочергово — зруйновану інфраструктуру чи житло? Читайте в кейс-стаді “Святогірськ 2:0”
Рекомендуємо прочитати
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img/https://sviydim.media/wp-content/uploads/2024/07/sajt-17.jpg)
Субсидія на оренду житла для ВПО. Хто може претендувати?
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img/https://sviydim.media/wp-content/uploads/2024/07/1-1.png)
Ми відкрили другий збір на літній кемп для дітей, які втратили свій дім. Підтримай!
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img/https://sviydim.media/wp-content/uploads/2024/06/sajt-23.jpg)
Приватний будинок
Дім розбитий, а десь у дворі залишився лист паперу з написом “ми повернемося”. Історія подружжя Руденків
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img/https://sviydim.media/wp-content/uploads/2024/06/sajt-16.jpg)
Приватний будинок
Новий дім для шістьох дітей, 12 собак та котів. Історія родини Павлових, які евакуювалися, щоб не потрапити в окупацію
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img/https://sviydim.media/wp-content/uploads/2024/06/sajt-17.jpg)
Приватний будинок
“Наше село було в окупації майже 8 місяців. Після звільнення ми прожили спокійно лише три дні”. Історія Михайла Гречаного
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img/https://sviydim.media/wp-content/uploads/2024/06/sajt-6.jpg)
Об'єкт культури
Олексій Скоркін залишив банківську сферу й відкрив музей борщу та сала. Окупанти знищили унікальну хатинку на Сумщині
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img/https://sviydim.media/wp-content/uploads/2024/06/sajt-14.jpg)
Багатоквартирний будинок
“Квартира згоріла 2 роки тому через російські обстріли. Живемо без комунікацій та не знаємо, що буде з нашим будинком”. Історія Світлани Орєхової
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img/https://sviydim.media/wp-content/uploads/2024/06/1-7.jpg)