Відбудова

головна / Відбудова

Відбудова

В Україні створили сайт з інтерактивною картою для збору коштів на відбудову шкіл

У березні 2024 року українські айтівці запустили рейзингову платформу Pixel Donate, щоб зібрати кошти на відновлення закладів освіти, зруйнованих з початку війни.

В Україні від російських обстрілів пошкоджено понад 3428 навчальних закладів, повністю зруйновано — 365. Найбільше постраждали школи в Донецькій, Харківській, Херсонській, Дніпропетровській, Миколаївській та Запорізькій областях.

Ціль на мільйон

Pixel Donate у співпраці з агенцією CF.Digital та міжнародним благодійним фондом SavED створили сайт, на якому є велика інтерактивна карта Україні, що складається з понад мільйона пікселів. 

“Наша мета — зібрати мільйон доларів, але це символічна ціль. Ми готові залучити більше й масштабувати нашу карту. Бо навіть цих грошей наразі недостатньо, щоб відновити всі школи та відбудувати укриття. Єдина наша проблема зараз, як і всіх проєктів, які збирають кошти на цивільні потреби, це час та фінансова виснаженість людей. В Україні донати надзвичайно впали”, —  розповіла журналістці “Свій дім” Олена Косар, директорка агенції CF Digital.

Співпраця з SavED 

Залучені гроші відразу надходять на рахунок благодійного фонду SavED, який відновлює доступ до освіти в постраждалих від війни громадах. Зараз він допомагає в Київській, Чернігівській, Житомирській, Харківській, Дніпропетровській та Миколаївській областях. 

SavED не тільки відбудовують класи та корпуси навчальних закладів, облаштовують в них укриття, а й ремонтують освітні простори, наприклад, в будинках культури в громадах. Логіка в тому, що вони частіше залишаються вцілілими після обстрілів, а школи – руйнують в першу чергу.

“SavED самостійно вирішує, які школи будуть відбудовані, адже вони краще знають потреби та розуміють динаміку зборів. Адже буває так, що приходить великий бізнес, міжнародна організація і за тиждень акумулюється достатня сума на відновлення об’єкта. Але частіше навіть мільйона доларів недостатньо. І тоді кошти залучаються поступово і роботи проводяться поетапно”. 

Актуальні проєкти на прикладі Миколаївщини

На організацію освітнього процесу в деокупованому місті Снігурівка на Миколаївщині вже залучено 10 млн грн, але збір триває. Протирадіаційне укриття у ліцеї №3 хочуть переробити у “підземну школу”. В процесі зборів коштів фонд поетапно його облаштовує.

У селі Червона Долина під ворожі снаряди потрапили школа і дитячий садочок. SavED за підтримки “U-lead з Європою” облаштували в одному з приміщень будинку культури цифровий освітній центр. За допомогою бізнесу, благодійників та міжнародних донорів, фонд адаптував два крила будівлі під тимчасову школу. Проводиться облаштування укриття. Для реалізації цього проєкту зібрано понад 3 млн грн.

_______

Ця публікація здійснена за підтримки Фонду “Партнерство задля стійкості України”, який фінансується урядами Великої Британії, Канади, Нідерландів, Сполучених Штатів Америки, Фінляндії, Швейцарії та Швеції. Зміст цієї публікації є виключною відповідальністю платформи Свій дім і не обов’язково відображає позицію Фонду та/або його фінансових партнерів.

Читати по темі: “Будівля в аварійному стані. Її відремонтувати можна, але зараз це небезпечно”. Історія Костянтинівського ЗЗСО № 6

Катерина Черніговець / 04.04.2024

поділитись у соцмережах

Рекомендуємо прочитати

Багатоквартирний будинок

Перша рана Ірпеня. Коли відбудують багатоповерхівку, на яку російські окупанти скинули бомби

Багатоповерхівка по вулиці Гостомельське шосе 12/14/16 була однією з перших, яку понад 10 років тому збудували у мальовничому Ірпені. Після повномасштабного нападу рф вона стала щитом й захистила інші будинки,...

читати історію

Житло та реабілітація. У Львові зводять перший з восьми будинків для поранених переселенців

Повноцінне житло з паркінгом повністю адаптоване для людей, які отримали поранення внаслідок російської агресії. Саме таким має бути  багатофункціональний комплекс, що будується на вулиці Миколайчука у Львові. Це тимчасове житло...

читати історію

Рекомендуємо прочитати

Багатоквартирний будинок

Перша рана Ірпеня. Коли відбудують багатоповерхівку, на яку російські окупанти скинули бомби

Житло та реабілітація. У Львові зводять перший з восьми будинків для поранених переселенців

Багатоквартирний будинок

“У наш будинок влучив ворожий дрон, сусіди загинули, а ми тепер без житла”. Історія Тетяни Жарик

Підприємство

«Три контейнери пряжі та борги – ось з чого ми стартували на новому місці». Як Рубіжанська панчішна мануфактура з Луганщини відновлює виробництво у Львові

Багатоквартирний будинок

“Після Горлівки змінили 4 квартири. Одна — в окупації, інша — пошкоджена”. Історія Людмили Соломатіної

Після підриву Каховської ГЕС минув майже рік. Але 14 родин з Василівки на Миколаївщині досі не отримали кошти на відбудову

Як запорізькі краєзнавці вивозять музейні та сімейні реліквії. Історія екстреної допомоги з порятунку культурної спадщини

Показати те, що знищила росія. У Львові триває виставка “Тут був мій дім”