Відбудова

головна / Відбудова

Відбудова
Житло

Люди Відбудови: повертають надію, що все буде добре

У перший день нового року команда “Свій дім” дякує людям, які відбудовують домівки та заклади, зруйновані російськими обстрілами. Які зводять модульні будинки та запускають соціальні проєкти для відновлення. Які повертають надію, що все буде добре.

БО БФ “Фенікс-Україна” — відбудовують житло у Чернігові та області. 

Керівник фонду, Валерій Зубков (проживає у Полтаві), повернувся з-за кордону, щоб підтримати рідну країну тут, безпосередньо у вирі подій. Але спочатку допоміг декільком багатодітним сім’ям виїхати за кордон, до Угорщини, організував проживання, координував “облаштування” та пошук роботи на новому місці. 

БФ “Гільдендорф” — збудували тимчасовий будинок для жительки села Прибузьке. Починали з командою в 7 осіб, потім залишилися вдвох. Частина — стала на захист країни. Від ідеї з тимчасовими будиночками не відмовились, але темпи знизились через відсутність людей та коштів. Засновник фонду Олег Зіньковський продовжує допомагати з відбудовою.

“Сміливі відновлювати” — волонтерська ініціатива розпочала свою діяльність з розборів завалів на Київщині після її деокупації. Допомагали мешканцям Ірпеня, Бучі, Горенки, Гостомеля. Наразі у них вже понад дві тисячі волонтерів.

Також ініціювали волонтерський будівельний табір в селі Лихачів Чернігівської області, де допомогли відбудовувати місцеву школу.

Музикант Валерій Харчишин — запустив власний YouTube-канал “Харчишин БУДУЄ”, де на власному досвіді демонструє, як побудувати новий дім. Житло його родини під Гостомелем зруйнувала російська ракета. Він розпочав відновлювати житло для своїх дітей та мріє “побудувати сотні таких будинків”. 

БО “Центр волонтерства та захисту” — допомагають відновити будівлю початкової школи в селі Слабунівка Ізюмського району Харківської області.

Також волонтери відремонтували школу в Херсонській області, розраховану на 300 школярів.

Project HOPE —  міжнародна організація охорони здоров’я та гуманітарної допомоги, яка здійснює діяльність у більш ніж 30 країнах світу вже понад 65 років. З квітня 2022 року почали відбудовувати заклади медичної сфери в Україні. В їх числі – Ізюмська амбулаторія. 

БФ “Дах-Чернігів” — після звільнення Чернігова від окупантів Андрій Олексієнко створив близько 20 фотоісторій людей, чиє житло перетворилось на руїни. Ці щемливі кадри біля понівечених війною домівок стали основою благодійного фотопроєкту “Дах”, який допоміг зібрати частину коштів на відновлення. Так і з’явився благодійний фонд, який допомагає з відбудовою.

Американський волонтер Кевін Сміт — колишній військовий, який з грудня 2020 року мешкає в Україні. З перших днів повномасштабного вторгнення його родина працювала в різних напрямках, а нині допомагає відбудовувати оселі українців у селі Мирне на Миколаївщині й шукає організації, які мають ресурси.

Команда Кевіна — це декілька волонтерів, небайдужих до чужої біди. 

Читайте ще: П’ять шкіл Київської області, відновлених після російських обстрілів

Юлія Ступка / 01.01.2024

поділитись у соцмережах

Рекомендуємо прочитати

Багатоквартирний будинок

Перша рана Ірпеня. Коли відбудують багатоповерхівку, на яку російські окупанти скинули бомби

Багатоповерхівка по вулиці Гостомельське шосе 12/14/16 була однією з перших, яку понад 10 років тому збудували у мальовничому Ірпені. Після повномасштабного нападу рф вона стала щитом й захистила інші будинки,...

читати історію

Житло та реабілітація. У Львові зводять перший з восьми будинків для поранених переселенців

Повноцінне житло з паркінгом повністю адаптоване для людей, які отримали поранення внаслідок російської агресії. Саме таким має бути  багатофункціональний комплекс, що будується на вулиці Миколайчука у Львові. Це тимчасове житло...

читати історію

Рекомендуємо прочитати

Багатоквартирний будинок

Перша рана Ірпеня. Коли відбудують багатоповерхівку, на яку російські окупанти скинули бомби

Житло та реабілітація. У Львові зводять перший з восьми будинків для поранених переселенців

Багатоквартирний будинок

“У наш будинок влучив ворожий дрон, сусіди загинули, а ми тепер без житла”. Історія Тетяни Жарик

Підприємство

«Три контейнери пряжі та борги – ось з чого ми стартували на новому місці». Як Рубіжанська панчішна мануфактура з Луганщини відновлює виробництво у Львові

Багатоквартирний будинок

“Після Горлівки змінили 4 квартири. Одна — в окупації, інша — пошкоджена”. Історія Людмили Соломатіної

Після підриву Каховської ГЕС минув майже рік. Але 14 родин з Василівки на Миколаївщині досі не отримали кошти на відбудову

Як запорізькі краєзнавці вивозять музейні та сімейні реліквії. Історія екстреної допомоги з порятунку культурної спадщини

Показати те, що знищила росія. У Львові триває виставка “Тут був мій дім”