Відбудова

головна / Відбудова

Відбудова
Житло

Люди Відбудови: повертають надію, що все буде добре

У перший день нового року команда “Свій дім” дякує людям, які відбудовують домівки та заклади, зруйновані російськими обстрілами. Які зводять модульні будинки та запускають соціальні проєкти для відновлення. Які повертають надію, що все буде добре.

БО БФ “Фенікс-Україна” — відбудовують житло у Чернігові та області. 

Керівник фонду, Валерій Зубков (проживає у Полтаві), повернувся з-за кордону, щоб підтримати рідну країну тут, безпосередньо у вирі подій. Але спочатку допоміг декільком багатодітним сім’ям виїхати за кордон, до Угорщини, організував проживання, координував “облаштування” та пошук роботи на новому місці. 

БФ “Гільдендорф” — збудували тимчасовий будинок для жительки села Прибузьке. Починали з командою в 7 осіб, потім залишилися вдвох. Частина — стала на захист країни. Від ідеї з тимчасовими будиночками не відмовились, але темпи знизились через відсутність людей та коштів. Засновник фонду Олег Зіньковський продовжує допомагати з відбудовою.

“Сміливі відновлювати” — волонтерська ініціатива розпочала свою діяльність з розборів завалів на Київщині після її деокупації. Допомагали мешканцям Ірпеня, Бучі, Горенки, Гостомеля. Наразі у них вже понад дві тисячі волонтерів.

Також ініціювали волонтерський будівельний табір в селі Лихачів Чернігівської області, де допомогли відбудовувати місцеву школу.

Музикант Валерій Харчишин — запустив власний YouTube-канал “Харчишин БУДУЄ”, де на власному досвіді демонструє, як побудувати новий дім. Житло його родини під Гостомелем зруйнувала російська ракета. Він розпочав відновлювати житло для своїх дітей та мріє “побудувати сотні таких будинків”. 

БО “Центр волонтерства та захисту” — допомагають відновити будівлю початкової школи в селі Слабунівка Ізюмського району Харківської області.

Також волонтери відремонтували школу в Херсонській області, розраховану на 300 школярів.

Project HOPE —  міжнародна організація охорони здоров’я та гуманітарної допомоги, яка здійснює діяльність у більш ніж 30 країнах світу вже понад 65 років. З квітня 2022 року почали відбудовувати заклади медичної сфери в Україні. В їх числі – Ізюмська амбулаторія. 

БФ “Дах-Чернігів” — після звільнення Чернігова від окупантів Андрій Олексієнко створив близько 20 фотоісторій людей, чиє житло перетворилось на руїни. Ці щемливі кадри біля понівечених війною домівок стали основою благодійного фотопроєкту “Дах”, який допоміг зібрати частину коштів на відновлення. Так і з’явився благодійний фонд, який допомагає з відбудовою.

Американський волонтер Кевін Сміт — колишній військовий, який з грудня 2020 року мешкає в Україні. З перших днів повномасштабного вторгнення його родина працювала в різних напрямках, а нині допомагає відбудовувати оселі українців у селі Мирне на Миколаївщині й шукає організації, які мають ресурси.

Команда Кевіна — це декілька волонтерів, небайдужих до чужої біди. 

Читайте ще: П’ять шкіл Київської області, відновлених після російських обстрілів

Юлія Ступка / 01.01.2024

поділитись у соцмережах

Рекомендуємо прочитати

Ціна війни. Чи зможе Україна вижити без вкрадених росією корисних копалин та врожаю

Війна, що триває в Україні, суттєво впливає на видобуток корисних копалин та вирощування сільськогосподарських культур. Росія контролює 27% території України і захопила не лише міста, а й ключові підприємства та...

читати історію

Будинок на Північній Салтівці: як живуть люди в одному з найбільш постраждалих районів Харкова

Пусті вікна, крізь які чорніють вигорілі квартири. Обвалені панелі будівель, ніби зруйновані карточні будиночки. Вулиці, які проросли бур’янами. Саме так виглядала Північна Салтівка після першого року російських обстрілів. Цей мікрорайон...

читати історію

Рекомендуємо прочитати

Ціна війни. Чи зможе Україна вижити без вкрадених росією корисних копалин та врожаю

Будинок на Північній Салтівці: як живуть люди в одному з найбільш постраждалих районів Харкова

Перегузні, дельфіни та хохулі: які рідкісні види тварин втратила Україна та як відновити їхню популяцію

Підприємство

Втрачена міць містоутворюючих підприємств: як під час війни склалася доля “Артвайнері”, “Артемсолі” та “Колірмету”

Заклад охорони здоров'я

“Поки шукала доньку Соломію, то декілька разів з нею попрощалася”. Історія Оксани Фоменюк, яка пережила ракетний удар по лікарні “Охматдит”

Заклад охорони здоров'я

Місце, де зцілюватимуть душі. У Львові будують Центр реабілітації для українців, які пережили полон та тортури

Руїни в VR. Як українські компанії передають масштаби руйнувань

Відбудова по-російськи. Що і як відновила окупаційна влада в захоплених Маріуполі, Сєвєродонецьку та Волновасі?