Відбудова

головна / Відбудова / Івано-Франківськ

Відбудова
Заклад освіти

В Івано-Франківську завершили перший етап відновлення університету нафти й газу, який постраждав після російського обстрілу

Івано-Франківська область область , Івано-Франківський район , Івано-Франківськ

В Івано-Франківську завершили перший етап відновлення національного технічного університету нафти і газу. Заклад постраждав внаслідок російського обстрілу міста 22 червня 2024 року. Роботи після прильоту російської ракети тривали понад три місяці. Загалом у 10 будівлях вставили понад тисячу вікон, повністю відремонтували дах корпусу № 1 та відновили знищені ракетним ударом лекційні аудиторії та засклений манеж університетського спорткомплексу. Також до ладу привели стадіон, де вже тривають всеукраїнські змагання з легкої атлетики, поклали нові асфальтові доріжки та клумби університетського кампуса. Перший етап відновлення обійшовся у 70 мільйонів гривень.

Більшу частину коштів виділив НАК “Нафтогаз України”. Зокрема компанія перерахувала 100 млн грн. Долучилися й інші фірми та компанії, навчальні заклади по всій країні та приватні особи — колишні випускники, франківці та жителі інших міст. 

“Ми вдячні всім, хто долучився й долучається до нашого відновлення. І сьогодні ми тішимось, що вистояли, що вчасно розпочали новий навчальний рік і навіть стали кращими”, — говорить ректор Ігор Чудик.

Внаслідок російської атаки найбільше постраждали корпус № 7 та ангар навчальної науково-дослідної лабораторії апаратно-програмних засобів фірми “Siemens”.

Відновлення цих об’єктів триває досі, адже вони вимагають суттєвої перебудови. Наразі виготовлення проєктної документації знаходиться на завершальному етапі. Після затвердження почнуться будівельні роботи. Лише на відновлення лабораторії треба щонайменше 5 мільйонів гривень.

“Університетська спільнота сповнена оптимізму, адже відновлювальні роботи ведуться вже за новими технологіями, є можливість покращити аудиторний фонд”, — говорить ректор.

Читайте ще: 1300 будівель за 2023 рік. Як відновлюють одну з найбільш постраждалих громад Миколаївщини?

Олександр Забродін / 22.10.2024

поділитись у соцмережах

Рекомендуємо прочитати

Як змінити реквізити картки “єВідновлення”, коли банк відмовляє у проведенні платежу

Під час оформлення заяви на компенсацію за житло, зруйноване російськими обстрілами, у заявників іноді виникає потреба змінити банківські реквізити картки “єВідновлення”, якщо банк відмовляє у проведенні платежу. Це може статися,...

читати історію

Екологічний підхід: переселенка з Донецька створює меблі для укриттів з переробленого пластику

Підприємиця з Донецька Ольга Лекова після окупації рідного міста переїхала до Києва. У 2016 році вона заснувала власну справу — студію ремонту та дизайну. Спочатку компанія була сімейною справою, яка...

читати історію

Рекомендуємо прочитати

Як змінити реквізити картки “єВідновлення”, коли банк відмовляє у проведенні платежу

Екологічний підхід: переселенка з Донецька створює меблі для укриттів з переробленого пластику

Приватний будинок

Живе на Тернопільщині та розповідає людям про схід і терикони. Історія двічі переселенки Оксани Муравльової

Багатоквартирний будинок

“Моя бабуся загинула внаслідок російського обстрілу. Діставати її тіло з-під завалів довелося самотужки”. Історія Валерії Донцової

Відновлення вікон після обстрілів: що робити, якщо вибух вибив скло

Багатоквартирний будинок

“Після втрати дому я не здаюся і намагаюся розвивати свою лялькарську справу на Київщині”. Історія Тетяни Сітоленко

“Лише одиниці обрали компенсацію, більшість хоче відновити житло”. Історія волонтерки Валентини Кондрат’євої

У Реєстрі збитків для України вже понад 10 тисяч заяв, найбільше — з Маріуполя