Відбудова

головна / Відбудова

Відбудова
Житло

“Я побудую сотні будинків”: Валерій Харчишин запустив YouTube-канал заради благодійної мети

“Я один з тих, хто під час повномасштабної війни втратив будинок”, — це слова лідера гурту “Друга ріка” Валерія Харчишина.  

Півтора року тому дім його родини під Гостомелем зруйнувала російська ракета. Поруч він збудував будиночок для батьків, які не встигли переїхати через епідемію коронавірусу. Після обстрілів армії рф все згоріло.

Нині Валерій розпочав відновлювати житло для своїх дітей та мріє “побудувати сотні таких будинків”. 

Музикант запустив власний YouTube-канал “Харчишин БУДУЄ”, де розкаже, як потрібно діяти, якщо житло зруйновано внаслідок бойових дій, та на власному досвіді продемонструє, як звести нову оселю.

Будує четвертий дім у своєму житті

Я не скажу, що знаю все, але я вивчив питання з відновлення майна на 99% і набув неабиякого досвіду з дерев’яно-каркасного будівництва. Будуючи 4-й будинок в житті, я готовий ділитися усіма своїми знаннями та вміннями”, — розповідає Валерій.

Усі поради від “до кого звертатись та які фонди можуть допомогти” побудовані на власному досвіді. 

Мета YouTube-каналу — не лише показати, що відбудувати зруйноване житло реально, а й зібрати кошти на благодійність.

Відбудова цивільного житла на часі

Хтось може сказати, що збирати на відбудову зараз – не на часі, адже є пріоритетніші напрямки, зокрема допомога армії – нам потрібна зброя, медицина, прилади тощо. Але тисячі сімей не можуть повернутися з-за кордону, тому що їм немає куди, їхнє житло зруйноване, як, власне, і мій будинок. Відбудова на часі, адже війна, на жаль, буде тривати роками, а сім’ї, які хочу повернутися в Україну, або ті хто зараз живе в гуртожитках чи у родичів заслуговують на власне житло”, — говорить Валерій Харчишин. 

Завдяки YouTube-каналу Харчишин також буде збирати гроші на відбудову цивільного житла. Соліст гурту “Друга Ріка” об’єднався з фондом “Natalia Kovalenko Foundation” в особливому соціальному проєкті. 

Збір коштів для родини військовослужбовця

Наразі хочуть допомогти Юлії Гавриленко, багатодітній мамі та дружині військовослужбовця. Будинок родини у Мощуні Київської області зруйнований навесні 2022 року. Попереду зима, а жінка з трьома дітьми та стареньким батьком мешкає у вагончику. Для відбудови необхідно зібрати 2,5 мільйони гривень.

Задонатити на будинок можна тут.

Раніше “Свій дім” розповідав про новий дім для родини Світлани Дорошенко з Мощуна. Частину коштів зібрали завдяки благодійним виступам фронтмена гурту “Друга ріка”. 

“Свій дім” відзначає людей, які допомагають відновлювати житло й заклади, зруйновані війною. Знаєте таких – напишіть нам sviydimua@gmail.com.

Юлія Ступка / 06.11.2023

поділитись у соцмережах

Рекомендуємо прочитати

Багатоквартирний будинок

Перша рана Ірпеня. Коли відбудують багатоповерхівку, на яку російські окупанти скинули бомби

Багатоповерхівка по вулиці Гостомельське шосе 12/14/16 була однією з перших, яку понад 10 років тому збудували у мальовничому Ірпені. Після повномасштабного нападу рф вона стала щитом й захистила інші будинки,...

читати історію

Житло та реабілітація. У Львові зводять перший з восьми будинків для поранених переселенців

Повноцінне житло з паркінгом повністю адаптоване для людей, які отримали поранення внаслідок російської агресії. Саме таким має бути  багатофункціональний комплекс, що будується на вулиці Миколайчука у Львові. Це тимчасове житло...

читати історію

Рекомендуємо прочитати

Багатоквартирний будинок

Перша рана Ірпеня. Коли відбудують багатоповерхівку, на яку російські окупанти скинули бомби

Житло та реабілітація. У Львові зводять перший з восьми будинків для поранених переселенців

Багатоквартирний будинок

“У наш будинок влучив ворожий дрон, сусіди загинули, а ми тепер без житла”. Історія Тетяни Жарик

Підприємство

«Три контейнери пряжі та борги – ось з чого ми стартували на новому місці». Як Рубіжанська панчішна мануфактура з Луганщини відновлює виробництво у Львові

Багатоквартирний будинок

“Після Горлівки змінили 4 квартири. Одна — в окупації, інша — пошкоджена”. Історія Людмили Соломатіної

Після підриву Каховської ГЕС минув майже рік. Але 14 родин з Василівки на Миколаївщині досі не отримали кошти на відбудову

Як запорізькі краєзнавці вивозять музейні та сімейні реліквії. Історія екстреної допомоги з порятунку культурної спадщини

Показати те, що знищила росія. У Львові триває виставка “Тут був мій дім”