Відбудова

головна / Відбудова

Відбудова
Заклад освіти

Юнайтед24, Lego Creators та українські співачки. Як збирають кошти на відбудову гімназії на Дніпропетровщині

Дніпропетровська область , Криворізький район

Село Велика Костромка на Дніпропетровщині обстрілювали з початку повномасштабного вторгнення. Місцева гімназія декілька разів постраждала від ворожих обстрілів. Як результат — повністю зруйнований навчальний заклад. Але школу планують відбудувати завдяки коштам, які зібрала платформа UNITED24 разом із співачками alyona alyona & Jerry Heil.

До початку великої війни тут навчалося 250 учнів. Була середня школа та дитсадок, 23 кабінети та 2 комп’ютерні класи. Майже все зруйновано армією рф.

“Обстріл з танку та ракетний удар”

8 липня 2022 року у Великокостромську гімназію росіяни влучили з танка, від кількох кабінетів залишилася лише вирва. Вікна та двері на той момент були вбиті. Але вже через декілька місяців — 11 жовтня в школу прилетіла ракета, яка повністю її зруйнувала.

Після прильоту вчителі та учні з батьками прийшли розбирати завали. У вантажну машину відрами виносили скло та уламки. Рятували робочі станки, інструменти, шкільну бібліотеку, переносили книги в маленькі технічні кабінети, які вціліли.

“Це була школа моїх дітей, а потім онуків. Коли вони повернулись додому й побачили руйнування, плакали й питали: “Бабусю, нашу гімназію відбудують?”. Дуже боляче дивитись на її уламки”, — згадує вчителька історія Людмила Таранович.

Проєкт “Мій голос відбудовує” зібрав кошти на відбудову гімназії

Після влучання ракети вчителі почали шукати можливості, щоб відбудувати її. У грудні 2023 року з гімназією зв’язалася команда UNITED24. Вони приїхали, щоб зняти відео про зруйновану школу та побачити її наживо. 

В березні 2024 року стало відомо, що Великокостромська гімназія потрапила до проєкту “Мій голос відбудовує”. Представниці України на Євробаченні alyona alyona & Jerry Heil стали амбасадорками цієї благодійної акції. На її відбудову вдалося зібрати 10 млн гривень.

“Ukraine in LEGO Bricks”

UNITED 24 також завершила проєкт Ukraine in LEGO Bricks і зібрала $500 тис, частину коштів з якого теж направлять на відбудову Великокостромської гімназії.

Проєкт Ukraine in LEGO Bricks складається з двох частин. Минулого року в межах ініціативи LEGO with UKRAINE з’явились конструктор Батьківщини-матері, Ластівчиного гнізда в Криму та водонапірної вежі у Маріуполі. 

В цьому році до них додались моделі Золотих воріт, Ханського палацу у Бахчисараї, Підгорецького замку, Одеського національного академічного театру опери та балету і Миколаївської астрономічної обсерваторії. 

П’ять унікальних конструкторів неможливо купити, але можна виграти за пожертву від $24 на відбудову школи в Україні. Усього розіграють 15 конструкторів — по три кожного виду.

Читати по темі: На Київщині вже відновили понад 17,8 тисяч пошкоджених обʼєктів. Що відбудовують зараз?

Катерина Черніговець / 03.08.2024

поділитись у соцмережах

Рекомендуємо прочитати

Приватний будинок

“Ти роками будуєш житло, а потім їдеш звідти з однією сумкою. Тому що з двома можеш не зайти в евакуаційний потяг”. Історія Ріти Сіобко

Ріта Сіобко жила в Нью-Йорку на Донеччині. Мала триповерховий дім та продуктово-продовольчі магазини, перший з яких відкрили з чоловіком ще у 1995 році. До початку великої війни бізнес розвивався, а...

читати історію

Ціна війни. Чи зможе Україна вижити без вкрадених росією корисних копалин та врожаю

Війна, що триває в Україні, суттєво впливає на видобуток корисних копалин та вирощування сільськогосподарських культур. Росія контролює 27% території України і захопила не лише міста, а й ключові підприємства та...

читати історію

Рекомендуємо прочитати

Приватний будинок

“Ти роками будуєш житло, а потім їдеш звідти з однією сумкою. Тому що з двома можеш не зайти в евакуаційний потяг”. Історія Ріти Сіобко

Ціна війни. Чи зможе Україна вижити без вкрадених росією корисних копалин та врожаю

Будинок на Північній Салтівці: як живуть люди в одному з найбільш постраждалих районів Харкова

Перегузні, дельфіни та хохулі: які рідкісні види тварин втратила Україна та як відновити їхню популяцію

Підприємство

Втрачена міць містоутворюючих підприємств: як під час війни склалася доля “Артвайнері”, “Артемсолі” та “Колірмету”

Заклад охорони здоров'я

“Поки шукала доньку Соломію, то декілька разів з нею попрощалася”. Історія Оксани Фоменюк, яка пережила ракетний удар по лікарні “Охматдит”

Заклад охорони здоров'я

Місце, де зцілюватимуть душі. У Львові будують Центр реабілітації для українців, які пережили полон та тортури

Руїни в VR. Як українські компанії передають масштаби руйнувань