Відбудова

головна / Відбудова / Станова

Відбудова
Заклад охорони здоров'я

На Сумщині відновили фельдшерський пункт

зруйновано: березень 2022 / Сумська область , Тростянецький район , Станова

Місто Тростянець на Сумщині було в тимчасовій окупації місяць. За цей час російські загарбники встигли наробити лиха. Ворожі обстріли зруйнували лікарню, музей і вокзал. Згоріла п’ятиповерхівка. 

У сусідньому селі Станова окупанти повністю знищили будівлю і все майно фельдшерського пункту, який побудували з нуля і відкрили за пів року до повномасштабного вторгнення. 

Сучасний медичний заклад довелося відновлювати заново. У грудні 2022 року роботи були повністю завершені. Станівський ФАП виглядає зовні та всередині точно так, як і до війни. Відкрили його завдяки благодійному фонду “Доброта” та його міжнародним партнерам. 

35 тисяч євро на відновлення пункту допомогла зібрати українка, яка проживає у Нідерландах.

“Благодійний фонд разом із Тростянецькою міськрадою домовились про співпрацю із організацією “Open door Ukraine” та Stichting Bisschoppelijke Vastenactie (Фундація Єпископського посту) із Нідерландів, які профінансували відновлення медичного закладу в селі Станова у сумі 35 тисяч євро. Особлива подяка Анні Боцвін за допомогу у відновленні наших медичних установ і жителям сільських населених пунктів, потерпілих від війни”, – йдеться у повідомленні фонду.

БФ “Доброта” у Тростянці працює давно. До війни благодійники разом із партнерами із-за кордону допомагали місту і громаді. Зокрема, купували обладнання для лікарень і системи штучної вентиляції легень у період коронавірусної пандемії.

З початком повномасштабного вторгнення змушені були переключитися на інші потреби. Такі, як відбудова ФАП у селі й придбання побутового обладнання, втраченого внаслідок руйнування житла.

“Люди звертаються в відділ соцзахисту громади із заявами та актами зруйнованого житла і вказують, що їм наразі вкрай потрібно. Комусь пральні машини, комусь холодильники, бойлери або газові котли. Нещодавно побутову техніку отримали мешканці Тростянця та села Білка”, – розповів голова БФ “Доброта” Роман Гайдукович. 

Ці побутові речі придбали завдяки благодійним коштам німкені Сибілли Страк-Ціммерман, пра-пра-правнучки відомого цукрозаводчика Леопольда Кеніга, який зробив неймовірний внесок в історію розвитку міста Тростянець.

“Нащадки династії Кенігів — німкеня Сибілла Страк-Ціммерман та її чоловік Ганс щороку допомагають громаді через наш благодійний фонд. Їхні внески йшли на купівлю книг у бібліотеку, лікарняне обладнання. Цьогоріч вони перерахували 50 тисяч євро для допомоги громаді в покупці необхідного обладнання, яке було знищене внаслідок обстрілів”, – розповіли в фонді.

Наразі є домовленість з родиною Сибілли на отримання ще 50 тисяч євро для закупки генераторів для громади.

“За благодійні кошти фонд купує побутову техніку для людей, які втратили житло під час бойових дій. Займається відновленням сільських бібліотек, ремонтом пологового відділення в лікарні,  закупівлею дров на зиму для жителів, руберойду для ремонту покрівель в багатоквартирних будинках. Також допомагає громаді із доставкою міжнародної допомоги для створення Центрів проживання ВПО”, – розповів голова фонду.

Юлія Ступка / 27.06.2023

поділитись у соцмережах

Рекомендуємо прочитати

Заклад освіти

В Івано-Франківську завершили перший етап відновлення університету нафти й газу, який постраждав після російського обстрілу

В Івано-Франківську завершили перший етап відновлення національного технічного університету нафти і газу. Заклад постраждав внаслідок російського обстрілу міста 22 червня 2024 року. Роботи після прильоту російської ракети тривали понад три...

читати історію

Багатоквартирний будинок

“Після втрати дому я не здаюся і намагаюся розвивати свою лялькарську справу на Київщині”. Історія Тетяни Сітоленко

Тетяна Сітоленко народилася на Київщині, але своїм рідним домом називає Залізне на Донеччині. Саме в цьому місті прожила 47 років. Повномасштабне вторгнення росії у 2022 році змусило її переїхати до...

читати історію

Рекомендуємо прочитати

Заклад освіти

В Івано-Франківську завершили перший етап відновлення університету нафти й газу, який постраждав після російського обстрілу

Багатоквартирний будинок

“Після втрати дому я не здаюся і намагаюся розвивати свою лялькарську справу на Київщині”. Історія Тетяни Сітоленко

“Лише одиниці обрали компенсацію, більшість хоче відновити житло”. Історія волонтерки Валентини Кондрат’євої

У Реєстрі збитків для України вже понад 10 тисяч заяв, найбільше — з Маріуполя

Як отримати житло в кредит: детальний огляд оновленої програми єОселя

Приватний будинок

“Ти роками будуєш житло, а потім їдеш звідти з однією сумкою. Тому що з двома можеш не зайти в евакуаційний потяг”. Історія Ріти Сіобко

Ціна війни. Чи зможе Україна вижити без вкрадених росією корисних копалин та врожаю

Будинок на Північній Салтівці: як живуть люди в одному з найбільш постраждалих районів Харкова