Відбудова

головна / Відбудова / Станова

Відбудова
Заклад охорони здоров'я

На Сумщині відновили фельдшерський пункт

зруйновано: березень 2022 / Сумська область , Тростянецький район , Станова

Місто Тростянець на Сумщині було в тимчасовій окупації місяць. За цей час російські загарбники встигли наробити лиха. Ворожі обстріли зруйнували лікарню, музей і вокзал. Згоріла п’ятиповерхівка. 

У сусідньому селі Станова окупанти повністю знищили будівлю і все майно фельдшерського пункту, який побудували з нуля і відкрили за пів року до повномасштабного вторгнення. 

Сучасний медичний заклад довелося відновлювати заново. У грудні 2022 року роботи були повністю завершені. Станівський ФАП виглядає зовні та всередині точно так, як і до війни. Відкрили його завдяки благодійному фонду “Доброта” та його міжнародним партнерам. 

35 тисяч євро на відновлення пункту допомогла зібрати українка, яка проживає у Нідерландах.

“Благодійний фонд разом із Тростянецькою міськрадою домовились про співпрацю із організацією “Open door Ukraine” та Stichting Bisschoppelijke Vastenactie (Фундація Єпископського посту) із Нідерландів, які профінансували відновлення медичного закладу в селі Станова у сумі 35 тисяч євро. Особлива подяка Анні Боцвін за допомогу у відновленні наших медичних установ і жителям сільських населених пунктів, потерпілих від війни”, – йдеться у повідомленні фонду.

БФ “Доброта” у Тростянці працює давно. До війни благодійники разом із партнерами із-за кордону допомагали місту і громаді. Зокрема, купували обладнання для лікарень і системи штучної вентиляції легень у період коронавірусної пандемії.

З початком повномасштабного вторгнення змушені були переключитися на інші потреби. Такі, як відбудова ФАП у селі й придбання побутового обладнання, втраченого внаслідок руйнування житла.

“Люди звертаються в відділ соцзахисту громади із заявами та актами зруйнованого житла і вказують, що їм наразі вкрай потрібно. Комусь пральні машини, комусь холодильники, бойлери або газові котли. Нещодавно побутову техніку отримали мешканці Тростянця та села Білка”, – розповів голова БФ “Доброта” Роман Гайдукович. 

Ці побутові речі придбали завдяки благодійним коштам німкені Сибілли Страк-Ціммерман, пра-пра-правнучки відомого цукрозаводчика Леопольда Кеніга, який зробив неймовірний внесок в історію розвитку міста Тростянець.

“Нащадки династії Кенігів — німкеня Сибілла Страк-Ціммерман та її чоловік Ганс щороку допомагають громаді через наш благодійний фонд. Їхні внески йшли на купівлю книг у бібліотеку, лікарняне обладнання. Цьогоріч вони перерахували 50 тисяч євро для допомоги громаді в покупці необхідного обладнання, яке було знищене внаслідок обстрілів”, – розповіли в фонді.

Наразі є домовленість з родиною Сибілли на отримання ще 50 тисяч євро для закупки генераторів для громади.

“За благодійні кошти фонд купує побутову техніку для людей, які втратили житло під час бойових дій. Займається відновленням сільських бібліотек, ремонтом пологового відділення в лікарні,  закупівлею дров на зиму для жителів, руберойду для ремонту покрівель в багатоквартирних будинках. Також допомагає громаді із доставкою міжнародної допомоги для створення Центрів проживання ВПО”, – розповів голова фонду.

Юлія Ступка / 27.06.2023

поділитись у соцмережах

Рекомендуємо прочитати

Субсидія на оренду житла для ВПО. Хто може претендувати?

У 2024 році ВПО зможуть отримати субсидію на оренду житла. Це нова допомога від держави, яка розраховуватиметься індивідуально для кожної сім’ї, враховуючи рівень доходу та вартість оренди в конкретному регіоні....

читати історію

Ми відкрили другий збір на літній кемп для дітей, які втратили свій дім. Підтримай!

Дитячі спогади мають бути приємними та теплими — не про біль, не про війну, не про поранену маму. На жаль, життя українських дітей змінилося після вторгнення рф. Їхнім сім’ям довелося...

читати історію

Рекомендуємо прочитати

Субсидія на оренду житла для ВПО. Хто може претендувати?

Ми відкрили другий збір на літній кемп для дітей, які втратили свій дім. Підтримай!

Приватний будинок

Дім розбитий, а десь у дворі залишився лист паперу з написом “ми повернемося”. Історія подружжя Руденків

Приватний будинок

Новий дім для шістьох дітей, 12 собак та котів. Історія родини Павлових, які евакуювалися, щоб не потрапити в окупацію

Приватний будинок

“Наше село було в окупації майже 8 місяців. Після звільнення ми прожили спокійно лише три дні”. Історія Михайла Гречаного

Об'єкт культури

Олексій Скоркін залишив банківську сферу й відкрив музей борщу та сала. Окупанти знищили унікальну хатинку на Сумщині

Багатоквартирний будинок

“Квартира згоріла 2 роки тому через російські обстріли. Живемо без комунікацій та не знаємо, що буде з нашим будинком”. Історія Світлани Орєхової

Що треба фіксувати першочергово — зруйновану інфраструктуру чи житло? Читайте в кейс-стаді “Святогірськ 2:0”