Відбудова

головна / Відбудова / Чернігів

Відбудова
Об'єкт культури

“Ми відкриті для відвідувачів. Вже з 20 серпня заплановані прем’єри”. Французька агенція профінансувала консервацію даху Чернігівського драмтеатру

Чернігівська область , Чернігівський район , Чернігів

Чернігівський обласний академічний музично-драматичний театр ім. Т.Шевченка, який є пам’яткою архітектури, відремонтували після російського удару та законсервували дах. Французька агенція міжнародного технічного співробітництва Expertise France надала для цього 300 000 євро.

“Після удару російської ракети по чернігівському театру, Франція та Expertise France мобілізували зусилля і взяли участь у відновленні театру. Я дуже радий, що нарешті роботи завершено і театр знову запрацює. Культура сьогодні має значення. Це боротьба, яку веде Україна за свою ідентичність, бо саме її росія хоче знищити”, — зазначив Посол Франції в Україні Гаель Весьєр.

“Відновлення за 7 місяців”

19 серпня 2023 року в центрі Чернігова над драмтеатром вибухнув російський “Іскандер”. Того дня на зустріч військових та виробників дронів, яка проходила у закладі, зареєструвалися 354 учасники. Ворожий обстріл зруйнував дах і частину основної будівлі. 

Наступного дня після удару працівники театру і небайдужі містяни зібралися разом, щоб прибрати приміщення і врятувати вціліле. 

Впродовж листопаду-травня 2023-2024 року в театрі було проведено:

  • консервацію даху;
  • демонтаж;
  • підсилення конструкцій та цегляних стін;
  • зведення покрівлі та встановлення утеплення перекриття.

Фінансову підтримку для проведення робіт надала французька агенція з міжнародного технічного співробітництва Expertise France в межах програми mAIDan Україна, що фінансується Міністерством Європи та закордонних справ Франції French Ministry for Europe and Foreign Affairs.

Міжнародний фонд “Партнерство за сильну Україну” виділив 92 тисячі фунтів стерлінгів, за які встановили вікна, двері та облаштували внутрішні відкоси.

Читайте ще: Відбудова по-російськи. Що і як відновила окупаційна влада в захоплених Маріуполі, Сєвєродонецьку та Волновасі?

Катерина Черніговець / 14.08.2024

поділитись у соцмережах

Рекомендуємо прочитати

Приватний будинок

“Ти роками будуєш житло, а потім їдеш звідти з однією сумкою. Тому що з двома можеш не зайти в евакуаційний потяг”. Історія Ріти Сіобко

Ріта Сіобко жила в Нью-Йорку на Донеччині. Мала триповерховий дім та продуктово-продовольчі магазини, перший з яких відкрили з чоловіком ще у 1995 році. До початку великої війни бізнес розвивався, а...

читати історію

Ціна війни. Чи зможе Україна вижити без вкрадених росією корисних копалин та врожаю

Війна, що триває в Україні, суттєво впливає на видобуток корисних копалин та вирощування сільськогосподарських культур. Росія контролює 27% території України і захопила не лише міста, а й ключові підприємства та...

читати історію

Рекомендуємо прочитати

Приватний будинок

“Ти роками будуєш житло, а потім їдеш звідти з однією сумкою. Тому що з двома можеш не зайти в евакуаційний потяг”. Історія Ріти Сіобко

Ціна війни. Чи зможе Україна вижити без вкрадених росією корисних копалин та врожаю

Будинок на Північній Салтівці: як живуть люди в одному з найбільш постраждалих районів Харкова

Перегузні, дельфіни та хохулі: які рідкісні види тварин втратила Україна та як відновити їхню популяцію

Підприємство

Втрачена міць містоутворюючих підприємств: як під час війни склалася доля “Артвайнері”, “Артемсолі” та “Колірмету”

Заклад охорони здоров'я

“Поки шукала доньку Соломію, то декілька разів з нею попрощалася”. Історія Оксани Фоменюк, яка пережила ракетний удар по лікарні “Охматдит”

Заклад охорони здоров'я

Місце, де зцілюватимуть душі. У Львові будують Центр реабілітації для українців, які пережили полон та тортури

Руїни в VR. Як українські компанії передають масштаби руйнувань