Відбудова

головна / Відбудова / Чернігів

Відбудова
Житло

Будинок Ірини Туревської з Чернігова відбудовують волонтери

Чернігівська область область , Чернігівський район район , Чернігів / Лісковицька , 45

Будинок родини Ірини Туревської – один з восьми у Чернігові, які відбудовують волонтери благодійного фонду Фенікс-Україна. Про руйнування оселі багатодітної матері дізналися з сюжету місцевого телеканалу й відразу запропонували допомогу.

“Я розумію, що ми такі не одні. Волонтери планують відбудувати вісім будинків у Чернігові. І я дуже щаслива, що ми опинились у цьому списку”, – розповіла журналісту Свій дім Ірина.

Коли почався повномасштабний наступ, жінка була у декретній відпустці. Найменшим синам виповнилося по півтора року.

“Переїхали з приватного сектора до мами в квартиру. Думали, що в центрі безпечніше. У підвал майже не спускалися. Була зима, холодно. Четверо дітей, поки їх вдягнемо… Двійнята ще погано ходили, у підвалі спотикалися, падали”, – пригадує Ірина.

27 березня 2022 року Ірина з дітьми і мамою поїхали з міста. Тоді був прильот через вулицю й такий гул, а в оселі відкрилися вікна і двері. 

Повернулися у Чернігів за півтора місяці й побачили руїни свого дому.  

“Влітку перед війною оновили дах на кухні та зробили ремонт.Ми її добудовували і вона менше всього постраждала. Якраз ті дві стіни і не потрібно зносити. Все інше будували ще батьки мами і звісно воно розсипалося, бо деревина стара. Це дерев’яний дім, обкладений цеглою”, – розповідає вона. 

“Дерево в таких кількостях складно знайти. У міськраді матеріали скінчились, ми звернулися до знайомих, які займаються лісом і за власний кошт взяли дерево у розстрочку. Нас пожаліли і не нарахували повної суми. Зараз все виготовляється, там дуже великий об’єм та ще з обробкою – це велика робота. Тож чекаємо”, – додала Ірина.

Також у будинку треба міняти вісім вікон. Допомогти пообіцяв БФ “Аніка”, який вже зробив заміри.

Ірина та її чоловік теж не сидять без діла, працюють й допомагають волонтерам. Вони вірять, що в будинку знову засяє світло і буде лунати дитячий сміх – завдяки допомозі БФ Фенікс-Україна.

“Відбудовувати дуже пошкоджені будинки, відновлювати їх від фундаменту – складна і відповідальна задача. Але ми власним прикладом довели, що це реально завдяки людям, у яких є бажання допомогти іншим, а не спостерігати за війною з дивану”, – каже Валерій Зубков, керівник фонду.

БФ Фенікс-Україна потрібна допомога волонтерів, а також спонсорів: донати, будівельні матеріали – все те, що пришвидшить відбудову. Частину будинків на Чернігівщині вже відновили: у Ягідному, Іванівці, Рівнопіллі, Количівці. 

Рахунок для допомоги (на відбудову зруйнованих війною осель):

  • UA193802810000026006000001387
  • 5375411507844087 (Monobank)

Юлія Ступка / 28.06.2023

поділитись у соцмережах

Рекомендуємо прочитати

Житло та реабілітація. У Львові зводять перший з восьми будинків для поранених переселенців

Повноцінне житло з паркінгом повністю адаптоване для людей, які отримали поранення внаслідок російської агресії. Саме таким має бути  багатофункціональний комплекс, що будується на вулиці Миколайчука у Львові. Це тимчасове житло...

читати історію

Багатоквартирний будинок

“У наш будинок влучив ворожий дрон, сусіди загинули, а ми тепер без житла”. Історія Тетяни Жарик

Весь час боїв за Суми Тетяна Жарик з родиною залишалася в місті. Навесні 2022 року її будинок не постраждав внаслідок вуличних боїв та постійних обстрілів. Минуло 2 роки й вночі...

читати історію

Рекомендуємо прочитати

Житло та реабілітація. У Львові зводять перший з восьми будинків для поранених переселенців

Багатоквартирний будинок

“У наш будинок влучив ворожий дрон, сусіди загинули, а ми тепер без житла”. Історія Тетяни Жарик

Підприємство

«Три контейнери пряжі та борги – ось з чого ми стартували на новому місці». Як Рубіжанська панчішна мануфактура з Луганщини відновлює виробництво у Львові

Багатоквартирний будинок

“Після Горлівки змінили 4 квартири. Одна — в окупації, інша — пошкоджена”. Історія Людмили Соломатіної

Після підриву Каховської ГЕС минув майже рік. Але 14 родин з Василівки на Миколаївщині досі не отримали кошти на відбудову

Як запорізькі краєзнавці вивозять музейні та сімейні реліквії. Історія екстреної допомоги з порятунку культурної спадщини

Показати те, що знищила росія. У Львові триває виставка “Тут був мій дім”

Багатоквартирний будинок

“Дивлюсь з п’ятого поверху, а там все горить. Сусідніх під’їздів просто немає”. Історія Олесі Прокопенко