Відбудова

головна / Відбудова / Чернігів

Відбудова
Житло

Будинок Ірини Туревської з Чернігова відбудовують волонтери

Чернігівська область область , Чернігівський район район , Чернігів / Лісковицька , 45

Будинок родини Ірини Туревської – один з восьми у Чернігові, які відбудовують волонтери благодійного фонду Фенікс-Україна. Про руйнування оселі багатодітної матері дізналися з сюжету місцевого телеканалу й відразу запропонували допомогу.

“Я розумію, що ми такі не одні. Волонтери планують відбудувати вісім будинків у Чернігові. І я дуже щаслива, що ми опинились у цьому списку”, – розповіла журналісту Свій дім Ірина.

Коли почався повномасштабний наступ, жінка була у декретній відпустці. Найменшим синам виповнилося по півтора року.

“Переїхали з приватного сектора до мами в квартиру. Думали, що в центрі безпечніше. У підвал майже не спускалися. Була зима, холодно. Четверо дітей, поки їх вдягнемо… Двійнята ще погано ходили, у підвалі спотикалися, падали”, – пригадує Ірина.

27 березня 2022 року Ірина з дітьми і мамою поїхали з міста. Тоді був прильот через вулицю й такий гул, а в оселі відкрилися вікна і двері. 

Повернулися у Чернігів за півтора місяці й побачили руїни свого дому.  

“Влітку перед війною оновили дах на кухні та зробили ремонт.Ми її добудовували і вона менше всього постраждала. Якраз ті дві стіни і не потрібно зносити. Все інше будували ще батьки мами і звісно воно розсипалося, бо деревина стара. Це дерев’яний дім, обкладений цеглою”, – розповідає вона. 

“Дерево в таких кількостях складно знайти. У міськраді матеріали скінчились, ми звернулися до знайомих, які займаються лісом і за власний кошт взяли дерево у розстрочку. Нас пожаліли і не нарахували повної суми. Зараз все виготовляється, там дуже великий об’єм та ще з обробкою – це велика робота. Тож чекаємо”, – додала Ірина.

Також у будинку треба міняти вісім вікон. Допомогти пообіцяв БФ “Аніка”, який вже зробив заміри.

Ірина та її чоловік теж не сидять без діла, працюють й допомагають волонтерам. Вони вірять, що в будинку знову засяє світло і буде лунати дитячий сміх – завдяки допомозі БФ Фенікс-Україна.

“Відбудовувати дуже пошкоджені будинки, відновлювати їх від фундаменту – складна і відповідальна задача. Але ми власним прикладом довели, що це реально завдяки людям, у яких є бажання допомогти іншим, а не спостерігати за війною з дивану”, – каже Валерій Зубков, керівник фонду.

БФ Фенікс-Україна потрібна допомога волонтерів, а також спонсорів: донати, будівельні матеріали – все те, що пришвидшить відбудову. Частину будинків на Чернігівщині вже відновили: у Ягідному, Іванівці, Рівнопіллі, Количівці. 

Рахунок для допомоги (на відбудову зруйнованих війною осель):

  • UA193802810000026006000001387
  • 5375411507844087 (Monobank)

Юлія Ступка / 28.06.2023

поділитись у соцмережах

Рекомендуємо прочитати

Субсидія на оренду житла для ВПО. Хто може претендувати?

У 2024 році ВПО зможуть отримати субсидію на оренду житла. Це нова допомога від держави, яка розраховуватиметься індивідуально для кожної сім’ї, враховуючи рівень доходу та вартість оренди в конкретному регіоні....

читати історію

Ми відкрили другий збір на літній кемп для дітей, які втратили свій дім. Підтримай!

Дитячі спогади мають бути приємними та теплими — не про біль, не про війну, не про поранену маму. На жаль, життя українських дітей змінилося після вторгнення рф. Їхнім сім’ям довелося...

читати історію

Рекомендуємо прочитати

Субсидія на оренду житла для ВПО. Хто може претендувати?

Ми відкрили другий збір на літній кемп для дітей, які втратили свій дім. Підтримай!

Приватний будинок

Дім розбитий, а десь у дворі залишився лист паперу з написом “ми повернемося”. Історія подружжя Руденків

Приватний будинок

Новий дім для шістьох дітей, 12 собак та котів. Історія родини Павлових, які евакуювалися, щоб не потрапити в окупацію

Приватний будинок

“Наше село було в окупації майже 8 місяців. Після звільнення ми прожили спокійно лише три дні”. Історія Михайла Гречаного

Об'єкт культури

Олексій Скоркін залишив банківську сферу й відкрив музей борщу та сала. Окупанти знищили унікальну хатинку на Сумщині

Багатоквартирний будинок

“Квартира згоріла 2 роки тому через російські обстріли. Живемо без комунікацій та не знаємо, що буде з нашим будинком”. Історія Світлани Орєхової

Що треба фіксувати першочергово — зруйновану інфраструктуру чи житло? Читайте в кейс-стаді “Святогірськ 2:0”