Відбудова

головна / Відбудова

Відбудова
Багатоквартирний будинок

Як «Мій дім – Україна» допомагає відновляти будинки на Київщині

Понад місяць Київщина перебувала під окупацією російського ворога. За цей час загарбники безжально знищували місцеві громади, не шкодуючи ані людей, ані будинків. Мародерство, цілеспрямовані артилерійські обстріли та просто псування майна місцевих жителів. Тож, коли 2 квітня 2022 року Збройні сили України звільнили регіон, то відкрилася жахлива картина руйнувань.

Тоді адвокатка Тетяна Чебан, яка також живе на Київщині, але її населений пункт від російської орди врятувала річка Ірпінь, відчула поклик допомагати сусідам, яким пощастило менше.

Мій Дім – Україна

«Коли пройшов період шоку, болю і адаптації, я вирішила заснувати фонд і допомагати людям Київщини з відновленням житла. Я працювала юристом у будівельній сфері близько 15 років, тому ця тема мені близька», – розповіла платформі «Свій дім» засновниця благодійного фонду «Мій Дім – Україна» Тетяна Чебан.

Фонд почав працювали у серпні 2022 року. Займається дрібними та середніми ремонтами у Гостомелі, Ірпені, Горенці. У планах – відбудовувати будинки повністю.

З вересня благодійна організація допомогла з ремонтами 5 сім’ям

З вересня благодійна організація допомогла з ремонтами п’яти родинам. Гроші на реалізацію проєктів збирали через друзів та знайомих, а працювати залучили волонтерів.

«Для мене тема благодійності нова, постійних донорів чи бізнесів, які б підтримували, немає. Тому це і власні кошти, і кошти людей, які мені довіряють. Це і мої друзі, друзі друзів»

Найбільше засновницю фонду Тетяну Чебан вразила історія 70-річної бабусі Ганни з Ірпеня. Під час окупації росіяни розстріляли її чоловіка на власному подвір’ї, а також частково знищили будинок, де жила колись щаслива родина. Попри всі втрати, жінка не втрачає оптимізму та чекає з фронту сина, який нині служить у ЗСУ.

«У неї були дві стіни розбиті снарядами, дірки в стінах. За цю роботу ніхто не хотів братися. Ми взялися… Зараз закінчуємо утеплення фасаду. Нам погода заважала вчасно це зробити: дощі, сніги, морози…»

Наразі на допомогу фонду чекають ще 77 родин, будинки яких пошкодила або зруйнувала війна.

Марина Лапицька / 03.07.2023

поділитись у соцмережах

Рекомендуємо прочитати

Заклад освіти

В Івано-Франківську завершили перший етап відновлення університету нафти й газу, який постраждав після російського обстрілу

В Івано-Франківську завершили перший етап відновлення національного технічного університету нафти і газу. Заклад постраждав внаслідок російського обстрілу міста 22 червня 2024 року. Роботи після прильоту російської ракети тривали понад три...

читати історію

Багатоквартирний будинок

“Після втрати дому я не здаюся і намагаюся розвивати свою лялькарську справу на Київщині”. Історія Тетяни Сітоленко

Тетяна Сітоленко народилася на Київщині, але своїм рідним домом називає Залізне на Донеччині. Саме в цьому місті прожила 47 років. Повномасштабне вторгнення росії у 2022 році змусило її переїхати до...

читати історію

Рекомендуємо прочитати

Заклад освіти

В Івано-Франківську завершили перший етап відновлення університету нафти й газу, який постраждав після російського обстрілу

Багатоквартирний будинок

“Після втрати дому я не здаюся і намагаюся розвивати свою лялькарську справу на Київщині”. Історія Тетяни Сітоленко

“Лише одиниці обрали компенсацію, більшість хоче відновити житло”. Історія волонтерки Валентини Кондрат’євої

У Реєстрі збитків для України вже понад 10 тисяч заяв, найбільше — з Маріуполя

Як отримати житло в кредит: детальний огляд оновленої програми єОселя

Приватний будинок

“Ти роками будуєш житло, а потім їдеш звідти з однією сумкою. Тому що з двома можеш не зайти в евакуаційний потяг”. Історія Ріти Сіобко

Ціна війни. Чи зможе Україна вижити без вкрадених росією корисних копалин та врожаю

Будинок на Північній Салтівці: як живуть люди в одному з найбільш постраждалих районів Харкова