Відбудова

головна / Відбудова

Відбудова
Багатоквартирний будинок

Як «Мій дім – Україна» допомагає відновляти будинки на Київщині

Понад місяць Київщина перебувала під окупацією російського ворога. За цей час загарбники безжально знищували місцеві громади, не шкодуючи ані людей, ані будинків. Мародерство, цілеспрямовані артилерійські обстріли та просто псування майна місцевих жителів. Тож, коли 2 квітня 2022 року Збройні сили України звільнили регіон, то відкрилася жахлива картина руйнувань.

Тоді адвокатка Тетяна Чебан, яка також живе на Київщині, але її населений пункт від російської орди врятувала річка Ірпінь, відчула поклик допомагати сусідам, яким пощастило менше.

Мій Дім – Україна

«Коли пройшов період шоку, болю і адаптації, я вирішила заснувати фонд і допомагати людям Київщини з відновленням житла. Я працювала юристом у будівельній сфері близько 15 років, тому ця тема мені близька», – розповіла платформі «Свій дім» засновниця благодійного фонду «Мій Дім – Україна» Тетяна Чебан.

Фонд почав працювали у серпні 2022 року. Займається дрібними та середніми ремонтами у Гостомелі, Ірпені, Горенці. У планах – відбудовувати будинки повністю.

З вересня благодійна організація допомогла з ремонтами 5 сім’ям

З вересня благодійна організація допомогла з ремонтами п’яти родинам. Гроші на реалізацію проєктів збирали через друзів та знайомих, а працювати залучили волонтерів.

«Для мене тема благодійності нова, постійних донорів чи бізнесів, які б підтримували, немає. Тому це і власні кошти, і кошти людей, які мені довіряють. Це і мої друзі, друзі друзів»

Найбільше засновницю фонду Тетяну Чебан вразила історія 70-річної бабусі Ганни з Ірпеня. Під час окупації росіяни розстріляли її чоловіка на власному подвір’ї, а також частково знищили будинок, де жила колись щаслива родина. Попри всі втрати, жінка не втрачає оптимізму та чекає з фронту сина, який нині служить у ЗСУ.

«У неї були дві стіни розбиті снарядами, дірки в стінах. За цю роботу ніхто не хотів братися. Ми взялися… Зараз закінчуємо утеплення фасаду. Нам погода заважала вчасно це зробити: дощі, сніги, морози…»

Наразі на допомогу фонду чекають ще 77 родин, будинки яких пошкодила або зруйнувала війна.

Марина Лапицька / 03.07.2023

поділитись у соцмережах

Рекомендуємо прочитати

Багатоквартирний будинок

Перша рана Ірпеня. Коли відбудують багатоповерхівку, на яку російські окупанти скинули бомби

Багатоповерхівка по вулиці Гостомельське шосе 12/14/16 була однією з перших, яку понад 10 років тому збудували у мальовничому Ірпені. Після повномасштабного нападу рф вона стала щитом й захистила інші будинки,...

читати історію

Житло та реабілітація. У Львові зводять перший з восьми будинків для поранених переселенців

Повноцінне житло з паркінгом повністю адаптоване для людей, які отримали поранення внаслідок російської агресії. Саме таким має бути  багатофункціональний комплекс, що будується на вулиці Миколайчука у Львові. Це тимчасове житло...

читати історію

Рекомендуємо прочитати

Багатоквартирний будинок

Перша рана Ірпеня. Коли відбудують багатоповерхівку, на яку російські окупанти скинули бомби

Житло та реабілітація. У Львові зводять перший з восьми будинків для поранених переселенців

Багатоквартирний будинок

“У наш будинок влучив ворожий дрон, сусіди загинули, а ми тепер без житла”. Історія Тетяни Жарик

Підприємство

«Три контейнери пряжі та борги – ось з чого ми стартували на новому місці». Як Рубіжанська панчішна мануфактура з Луганщини відновлює виробництво у Львові

Багатоквартирний будинок

“Після Горлівки змінили 4 квартири. Одна — в окупації, інша — пошкоджена”. Історія Людмили Соломатіної

Після підриву Каховської ГЕС минув майже рік. Але 14 родин з Василівки на Миколаївщині досі не отримали кошти на відбудову

Як запорізькі краєзнавці вивозять музейні та сімейні реліквії. Історія екстреної допомоги з порятунку культурної спадщини

Показати те, що знищила росія. У Львові триває виставка “Тут був мій дім”