Як «Мій дім – Україна» допомагає відновляти будинки на Київщині
Багатоквартирний будинок
Понад місяць Київщина перебувала під окупацією російського ворога. За цей час загарбники безжально знищували місцеві громади, не шкодуючи ані людей, ані будинків. Мародерство, цілеспрямовані артилерійські обстріли та просто псування майна місцевих жителів. Тож, коли 2 квітня 2022 року Збройні сили України звільнили регіон, то відкрилася жахлива картина руйнувань.
Тоді адвокатка Тетяна Чебан, яка також живе на Київщині, але її населений пункт від російської орди врятувала річка Ірпінь, відчула поклик допомагати сусідам, яким пощастило менше.
Мій Дім – Україна
«Коли пройшов період шоку, болю і адаптації, я вирішила заснувати фонд і допомагати людям Київщини з відновленням житла. Я працювала юристом у будівельній сфері близько 15 років, тому ця тема мені близька», – розповіла платформі «Свій дім» засновниця благодійного фонду «Мій Дім – Україна» Тетяна Чебан.
Фонд почав працювали у серпні 2022 року. Займається дрібними та середніми ремонтами у Гостомелі, Ірпені, Горенці. У планах – відбудовувати будинки повністю.
З вересня благодійна організація допомогла з ремонтами 5 сім’ям
З вересня благодійна організація допомогла з ремонтами п’яти родинам. Гроші на реалізацію проєктів збирали через друзів та знайомих, а працювати залучили волонтерів.
«Для мене тема благодійності нова, постійних донорів чи бізнесів, які б підтримували, немає. Тому це і власні кошти, і кошти людей, які мені довіряють. Це і мої друзі, друзі друзів»
Найбільше засновницю фонду Тетяну Чебан вразила історія 70-річної бабусі Ганни з Ірпеня. Під час окупації росіяни розстріляли її чоловіка на власному подвір’ї, а також частково знищили будинок, де жила колись щаслива родина. Попри всі втрати, жінка не втрачає оптимізму та чекає з фронту сина, який нині служить у ЗСУ.
«У неї були дві стіни розбиті снарядами, дірки в стінах. За цю роботу ніхто не хотів братися. Ми взялися… Зараз закінчуємо утеплення фасаду. Нам погода заважала вчасно це зробити: дощі, сніги, морози…»
Наразі на допомогу фонду чекають ще 77 родин, будинки яких пошкодила або зруйнувала війна.
поділитись у соцмережах
Рекомендуємо прочитати
Заклад освіти
Від великих проєктів до дрібних ремонтів: як відновлюють школи на Київщині
За даними Міністерства освіти і науки України, станом на листопад 2024 року відновлено чверть шкіл, які постраждали від початку повномасштабного вторгнення рф. У Київській області на початок 2024 року відбудували...
читати історіюПідприємство
Відновили бізнес у пам’ять про загиблого сина: історія родини Ольшанських і їхнього найбільшого кизилового саду в Європі
Наталя Ольшанська з Запоріжжя — директорка та співвласниця сімейної компанії “Famberry”. Головна спеціалізація підприємства — вирощування та переробка органічного кизилу, який використовують для виготовлення різних продуктів — від варення до...
читати історіюСубсидія на оренду житла для ВПО у 2025 році: як отримати допомогу
Двічі втратила дім через окупацію Луганщини, але найстрашніше випробування чекало попереду. Історія Марини Бражнікової
Соціальне житло для переселенців: як отримати
єОселя: шанс на нову домівку для українців
Як змінити реквізити картки “єВідновлення”, коли банк відмовляє у проведенні платежу
Екологічний підхід: переселенка з Донецька створює меблі для укриттів з переробленого пластику
Рекомендуємо прочитати
Заклад освіти
Від великих проєктів до дрібних ремонтів: як відновлюють школи на Київщині
Підприємство