В Україні створили онлайн-платформу ”Україна – це дім” для переселенців, які шукають допомогу та прихисток за кордоном або в межах держави
Житло
В Україні створили онлайн-платформу ”Україна – це дім” для переселенців, які шукають допомогу та прихисток за кордоном або в межах держави. Ресурс був розроблений Управлінням Верховного комісара ООН у справах біженців. Тут можна отримати інформацію щодо прав та умов перебування українців за кордоном або їх повернення в Україну. А також соціальні програми підтримки, включаючи житло, працевлаштування та інші види допомоги.
Зокрема, у розділі поширених запитань можна отримати інформацію про статус тимчасового захисту, перетин кордону, навчання у школі та надання медичних послуг.
За допомогою платформи біженці отримуватимуть перевірену та актуальну інформацію, яка допоможе їм зважено вирішити, чи повертатися в Україну, чи залишитися в приймаючій країні. Це дозволить їм повноцінно скористатися всіма доступними послугами та правами як в межах власної держави, так і за кордоном.
На платформі “Україна – це дім” також можна дізнатися про умови проживання та адміністративні вимоги в більшості європейських країн: Німеччині, Данії, Молдові, Нідерландах, Польщі, Болгарії, Чехії, Литві, Фінляндії та інших.
Також українці можуть зателефонувати до регіонального кол-центру УВКБ ООН (безкоштовно з будь-якої країни) і поговорити з його співробітниками, а також взяти участь у доповнення інформації та питань, які слід висвітлити. УВКБ ООН уповноважено захищати права біженців і гарантувати, що всі держави дотримуються своїх зобов’язань, визначених міжнародним правом щодо біженців. Це включає право на добровільне повернення додому в умовах безпеки та гідності.
Німеччина — як приклад
Якщо ви отримали тимчасовий захист у Німеччині, то платформа надасть вам вичерпну інформацію про право на подальше перебування та доступ до всіх видів послуг у цій країні. Якщо громадянин України розглядає варіант повернення дододу, то тут також можна скористатися інформацією про адміністративні процедури, які необхідно завершити у Німеччині перед від’їздом. Федеральне міністерство внутрішніх справ на своєму центральному порталі підтримки Germany4Ukraine зібрало всю інформацію для біженців щодо різних питань – в’їзд, реєстрація, проживання, надання притулку, допомога та повернення в Україну. Портал містить інформацію, надану федеральними землями, а також іншими регіональними платформами підтримки українців та всі необхідні посилання.
Наприклад, у разі повернення в Україну назовсім громадянин повинен повідомити та скасувати німецьку реєстрацію в різних відповідних органах та установах, таких як орган у справах іноземців, центр зайнятості, та органи, відповідальні за реєстрацію місця проживання.
Контракти, на кшталт договори оренди, трудові угоди та інші, укладені в Німеччині також повинні бути розірвані в межах узгодженого договором терміну.
Те саме стосується медичного страхування або навчання дитини в школі — відмова у письмовому вигляді має бути відправлена відповідній структурі з дотриманням правил тієї чи іншої федеральної землі країни.
Даний проєкт розпочався зі співпраці між Міністерством відновлення України та Управлінням Верховного Комісара ООН у справах біженців, щоб допомогти людям отримати підтримку з відновлення пошкодженого чи зруйнованого житла або отримати компенсацію від держави.
Читайте ще: Міжнародний реєстр збитків. Нові правила та можливості для подання заяв
поділитись у соцмережах
Рекомендуємо прочитати
Об'єкт культури
Пам’ятки архітектури національного значення — на якій стадії відновлення визначних будівель в різних містах України?
Від початку повномасштабного вторгнення росії в Україну 24 лютого 2022 року через обстріли, бомбардування та інші воєнні дії були пошкоджені або зруйновані численні пам’ятки архітектури. За даними Міністерства культури та...
читати історіюЗаклад освіти
Від великих проєктів до дрібних ремонтів: як відновлюють школи на Київщині
За даними Міністерства освіти і науки України, станом на листопад 2024 року відновлено чверть шкіл, які постраждали від початку повномасштабного вторгнення рф. У Київській області на початок 2024 року відбудували...
читати історіюПідприємство
Відновили бізнес у пам’ять про загиблого сина: історія родини Ольшанських і їхнього найбільшого кизилового саду в Європі
Субсидія на оренду житла для ВПО у 2025 році: як отримати допомогу
Двічі втратила дім через окупацію Луганщини, але найстрашніше випробування чекало попереду. Історія Марини Бражнікової
Соціальне житло для переселенців: як отримати
єОселя: шанс на нову домівку для українців
Як змінити реквізити картки “єВідновлення”, коли банк відмовляє у проведенні платежу
Рекомендуємо прочитати
Об'єкт культури
Пам’ятки архітектури національного значення — на якій стадії відновлення визначних будівель в різних містах України?
Заклад освіти
Від великих проєктів до дрібних ремонтів: як відновлюють школи на Київщині
Підприємство