Допомога

головна / Допомога

Допомога
Житло

Субсидія на оренду житла для ВПО. Хто може претендувати?

У 2024 році ВПО зможуть отримати субсидію на оренду житла. Це нова допомога від держави, яка розраховуватиметься індивідуально для кожної сім’ї, враховуючи рівень доходу та вартість оренди в конкретному регіоні. Тому претендувати на неї зможуть не всі. Планується, що допомога призначатиметься за принципом, аналогічним нарахуванню субсидій за оплату комунальних послуг.

Переселенець має укласти офіційну угоду з орендодавцем. Тільки в цьому випадку можна розраховувати на допомогу. Наразі проєкт фіналізується для подання на розгляд Уряду. Очікується, що субсидії стануть доступні цього року.

Хто з ВПО може отримати таку субсидію

Допомогу можуть призначити, якщо видатки родини на оренду житла перевищують 30% сукупних доходів домогосподарства. При прийнятті рішення будуть також враховуватися регіональні відмінності цін на оренду

Якщо Уряд затвердить цей вид підтримки, реєструватися на неї можна буде через електронний кабінет Пенсійного фонду. Це позбавить ВПО від черг біля кабінетів та надання купи довідок. 

“Пенсійний фонд завдяки обмінам з іншими державними органами зможе велику частину роботи для призначення субсидій робити самостійно. І ми, як Міністерство соціальної політики, будемо забезпечувати облік, аналіз, моніторинг ефективності впровадження цього інструменту», — каже перша заступниця Міністра соціальної політики Дарія Марчук.

Сума буде коригуватися

Для розрахунку суми допомоги братимуть соціальний норматив площі (13,5 кв.м на одного члена родини, але не менш як 35 кв.м на родину), середній розмір оренди квадратного метра житлової площі (193,6 грн за даними Держстату). Розрахована сума буде скоригована з урахуванням регіонального коефіцієнта вартості оренди.

ВПО вже активно коментують в соцмережах новину про нову субсидію. 

“Її отримають одиниці, оскільки більшість орендує житло неофіційно”, — пишуть вони. 

Слідкуємо і дивимось, що буде далі. 

Юлія Ступка / 18.07.2024

поділитись у соцмережах

Рекомендуємо прочитати

Ціна війни. Чи зможе Україна вижити без вкрадених росією корисних копалин та врожаю

Війна, що триває в Україні, суттєво впливає на видобуток корисних копалин та вирощування сільськогосподарських культур. Росія контролює 27% території України і захопила не лише міста, а й ключові підприємства та...

читати історію

Будинок на Північній Салтівці: як живуть люди в одному з найбільш постраждалих районів Харкова

Пусті вікна, крізь які чорніють вигорілі квартири. Обвалені панелі будівель, ніби зруйновані карточні будиночки. Вулиці, які проросли бур’янами. Саме так виглядала Північна Салтівка після першого року російських обстрілів. Цей мікрорайон...

читати історію

Рекомендуємо прочитати

Ціна війни. Чи зможе Україна вижити без вкрадених росією корисних копалин та врожаю

Будинок на Північній Салтівці: як живуть люди в одному з найбільш постраждалих районів Харкова

Перегузні, дельфіни та хохулі: які рідкісні види тварин втратила Україна та як відновити їхню популяцію

Підприємство

Втрачена міць містоутворюючих підприємств: як під час війни склалася доля “Артвайнері”, “Артемсолі” та “Колірмету”

Заклад охорони здоров'я

“Поки шукала доньку Соломію, то декілька разів з нею попрощалася”. Історія Оксани Фоменюк, яка пережила ракетний удар по лікарні “Охматдит”

Заклад охорони здоров'я

Місце, де зцілюватимуть душі. У Львові будують Центр реабілітації для українців, які пережили полон та тортури

Руїни в VR. Як українські компанії передають масштаби руйнувань

Відбудова по-російськи. Що і як відновила окупаційна влада в захоплених Маріуполі, Сєвєродонецьку та Волновасі?