Допомога

головна / Допомога / Прибузьке

Допомога
Житло

Волонтер з Одещини будує будиночки для переселенців

Миколаївська область , Миколаївський район , Прибузьке

До повномасштабного вторгнення житель Одещини Олег Зіньковський навіть припустити не міг, що він робитиме тимчасові будиночки для українців, чиї рідні стіни зруйнували російські снаряди… Адже за освітою чоловік філолог, в аспірантурі вивчав філософію…

Але, коли через відсутність досвіду та відповідних навичок, пана Олега не взяли до війська, ідея як  стати корисним під час війни, виникла спонтанно.

 «Напередодні Великодня я побачив сюжет по ТБ, в якому бабця, здається, з Бучі навідріз відмовилася евакуюватися зі свого розбитого будинку. Як її тільки не вмовляли, показували відео, як гарно буде там, куди її хочуть відвести. Але вона відмовилася. Тоді волонтери зробили та привезли їй будиночок-вагончик. Жінка була рада як дитина: качалась по диванчику, плигала на ньому. Це мене вразило! І виникла ідея будувати тимчасове житло», – розповів платформі «Свій дім» Олег Зіньковський.

Щоб усе було за законом, перш ніж почати будувати волонтер створив благодійний фонд «Гільдендорф». Саме таку німецьку назву колись носило село Красносілка на Одещині, де живе пан Олег.

Наразі його фонд вже може похвалитися реалізованим проєктом. Це будиночок для жінки Антоніни з села Прибузького на Миколаївщині. Її обійстя серед найбільш зруйнованих. Але виїжджати жінка не хоче. Хоча більшість її односельців так і зробили. До російського вторгнення в селі жили півтори тисячі людей, наразі – лише 120.

«Село розташоване в 23 км від Миколаєва, майже на кордоні з Херсонщиною. Там у травні лінія фронту проходила за три кілометри. Тому скрізь зруйновані будинки, пробиті ворота, табуни кинутих собак…», – описує свої враження від першої поїздки у Прибузьке Олег Зіньковський.

Про це село волонтер дізнався від переселенців з Миколаєва, які переїхали на Одещину. 11 грудня 2022 року він уперше туди завітав разом з однодумцями, щоб знайти людину, яка потребує тимчасового житла. А вже 13 січня на подвір’ї жінки встановили її новий дім.

 «Коли відвезли та передали будиночок, то розумієш, що саме у таких миттєвостях є сенс життя, є заради чого жити».

Марина Лапицька / 29.06.2023

поділитись у соцмережах

Рекомендуємо прочитати

Двічі втратила дім через окупацію Луганщини, але найстрашніше випробування чекало попереду. Історія Марини Бражнікової

Марина Бражнікова з Луганська за останні десять років пережила багато випробувань. У 2014 році росіяни окупували її рідне місто, вона втратила дім і прибутковий бізнес. Її родина вимушено евакуювалася до...

читати історію

Соціальне житло для переселенців: як отримати

Близько 5 млн українців вимушені жити у статусі “внутрішньо переміщених осіб”. Вони опинилися в інших регіонах країни та вмістили життя в декілька валіз. Здебільшого їм довелося розпочинати все з нуля:...

читати історію