Допомога

головна / Допомога / Прибузьке

Допомога
Житло

Волонтер з Одещини будує будиночки для переселенців

Миколаївська область , Миколаївський район , Прибузьке

До повномасштабного вторгнення житель Одещини Олег Зіньковський навіть припустити не міг, що він робитиме тимчасові будиночки для українців, чиї рідні стіни зруйнували російські снаряди… Адже за освітою чоловік філолог, в аспірантурі вивчав філософію…

Але, коли через відсутність досвіду та відповідних навичок, пана Олега не взяли до війська, ідея як  стати корисним під час війни, виникла спонтанно.

 «Напередодні Великодня я побачив сюжет по ТБ, в якому бабця, здається, з Бучі навідріз відмовилася евакуюватися зі свого розбитого будинку. Як її тільки не вмовляли, показували відео, як гарно буде там, куди її хочуть відвести. Але вона відмовилася. Тоді волонтери зробили та привезли їй будиночок-вагончик. Жінка була рада як дитина: качалась по диванчику, плигала на ньому. Це мене вразило! І виникла ідея будувати тимчасове житло», – розповів платформі «Свій дім» Олег Зіньковський.

Щоб усе було за законом, перш ніж почати будувати волонтер створив благодійний фонд «Гільдендорф». Саме таку німецьку назву колись носило село Красносілка на Одещині, де живе пан Олег.

Наразі його фонд вже може похвалитися реалізованим проєктом. Це будиночок для жінки Антоніни з села Прибузького на Миколаївщині. Її обійстя серед найбільш зруйнованих. Але виїжджати жінка не хоче. Хоча більшість її односельців так і зробили. До російського вторгнення в селі жили півтори тисячі людей, наразі – лише 120.

«Село розташоване в 23 км від Миколаєва, майже на кордоні з Херсонщиною. Там у травні лінія фронту проходила за три кілометри. Тому скрізь зруйновані будинки, пробиті ворота, табуни кинутих собак…», – описує свої враження від першої поїздки у Прибузьке Олег Зіньковський.

Про це село волонтер дізнався від переселенців з Миколаєва, які переїхали на Одещину. 11 грудня 2022 року він уперше туди завітав разом з однодумцями, щоб знайти людину, яка потребує тимчасового житла. А вже 13 січня на подвір’ї жінки встановили її новий дім.

 «Коли відвезли та передали будиночок, то розумієш, що саме у таких миттєвостях є сенс життя, є заради чого жити».

Марина Лапицька / 29.06.2023

поділитись у соцмережах

Рекомендуємо прочитати

Як змінити реквізити картки “єВідновлення”, коли банк відмовляє у проведенні платежу

Під час оформлення заяви на компенсацію за житло, зруйноване російськими обстрілами, у заявників іноді виникає потреба змінити банківські реквізити картки “єВідновлення”, якщо банк відмовляє у проведенні платежу. Це може статися,...

читати історію

Екологічний підхід: переселенка з Донецька створює меблі для укриттів з переробленого пластику

Підприємиця з Донецька Ольга Лекова після окупації рідного міста переїхала до Києва. У 2016 році вона заснувала власну справу — студію ремонту та дизайну. Спочатку компанія була сімейною справою, яка...

читати історію

Рекомендуємо прочитати

Як змінити реквізити картки “єВідновлення”, коли банк відмовляє у проведенні платежу

Екологічний підхід: переселенка з Донецька створює меблі для укриттів з переробленого пластику

Приватний будинок

Живе на Тернопільщині та розповідає людям про схід і терикони. Історія двічі переселенки Оксани Муравльової

Багатоквартирний будинок

“Моя бабуся загинула внаслідок російського обстрілу. Діставати її тіло з-під завалів довелося самотужки”. Історія Валерії Донцової

Відновлення вікон після обстрілів: що робити, якщо вибух вибив скло

Заклад освіти

В Івано-Франківську завершили перший етап відновлення університету нафти й газу, який постраждав після російського обстрілу

Багатоквартирний будинок

“Після втрати дому я не здаюся і намагаюся розвивати свою лялькарську справу на Київщині”. Історія Тетяни Сітоленко

“Лише одиниці обрали компенсацію, більшість хоче відновити житло”. Історія волонтерки Валентини Кондрат’євої