Допомога

головна / Допомога

Допомога
Житло

Забронювати кошти: у “Дії” запрацював обмін сертифікатів на житло

З 27 грудня 2023 року розпочалася виплата компенсацій українцям, чиє житло було зруйноване внаслідок війни. 

Кожен, хто вже отримав житловий сертифікат, може забронювати кошти для купівлі будинку або квартири через застосунок “Дія”.

Навіщо “бронювати кошти” і чому може бути повторна заява?

“Забронювати кошти” необхідно, щоб система знала, що ви плануєте придбати житло. Протягом 5 робочих днів, надійде підтвердження в “Дія” про те, що кошти заброньовані.

Далі у вас є 30 днів, щоб оформити угоду купівлі-продажу нового житла. Якщо ви не встигнете за цей час – потрібно буде повторно подавати заяву на бронювання коштів.

Як припинити право власності на зруйнований об’єкт нерухомості

Це можна зробити у нотаріуса, який має повноваження державного реєстратора або в ЦНАПі. 

Для цього потрібні:

  • заява 
  • документ, що засвідчує право власності
  • техзвіт про повне знищення майна, який видає комісія органів місцевого самоврядування.

Нотаріуси вносять відомості в Реєстр пошкодженого та знищеного майна, перевіряють припинення права власності на зруйнований об’єкт та оформлюють угоду купівлі-продажу на придбане житло. 

Оформити угоду купівлі-продажу за житловий сертифікат можуть виключно ті нотаріуси, які підключились до електронного кабінету в Реєстрі пошкодженого та знищеного майна.

Перша частина державних нотаріусів уже пройшла навчання по роботі з житловими сертифікатами. З переліком цих нотаріусів можна ознайомитись тут. Він оновлюється по мірі надходження нових заяв. 

Квартира або будинок в будь-якому регіоні України

Міністр розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександр Кубраков повідомив, що житло можна придбати як на первинному чи вторинному ринках у в будь-якому регіоні країни, незалежно від того, де знаходиться зруйнована нерухомість. Це може бути будинок або квартира.

“Якщо вартість обраної вами нерухомості вища, ніж вартість сертифіката ви можете доплатити з власних коштів. Разом з тим, можливо об’єднати кілька сертифікатів для придбання одного об’єкту нерухомості. Якщо вартість нерухомості менша, ніж номінал сертифікату — різницю ви зможете отримати вже з прийняттям процедури стягнення репарацій з рф”, — підкреслив Кубраков.

Станом на 27 грудня 2023 року сформовано 1636 сертифікатів на суму понад 3 мільярди гривень. Компенсації будуть здійснюватися в межах наявного обсягу коштів на небюджетному рахунку Мінінфраструктури до його закриття:

На цьому етапі на сертифікат можливо тільки купити квартиру або будинок. Але вже в січні-лютому очікуємо можливості реалізації сертифікату на придбання будматеріалів та замовлення робіт – для тих, хто хоче побудувати новий будинок самостійно, на власній земельній ділянці”.

Що з обстеженням житла на тимчасово окупованих територіях?

Також за словами міністра триває експериментальний проєкт з обстеження житла на тимчасово окупованих територіях. У першому кварталі очікуються перші результати, які стане можливо масштабувати на інші ТОТ.

Знайти відповіді на найпоширеніші запитання, оновлення програми або дати свій зворотній зв’язок можна на спеціальному сайті.

Читайте ще: Не лише через “Дію”. Як подати заяву за програмою єВідновлення

Юлія Ступка / 29.12.2023

поділитись у соцмережах

Рекомендуємо прочитати

Багатоквартирний будинок

Перша рана Ірпеня. Коли відбудують багатоповерхівку, на яку російські окупанти скинули бомби

Багатоповерхівка по вулиці Гостомельське шосе 12/14/16 була однією з перших, яку понад 10 років тому збудували у мальовничому Ірпені. Після повномасштабного нападу рф вона стала щитом й захистила інші будинки,...

читати історію

Житло та реабілітація. У Львові зводять перший з восьми будинків для поранених переселенців

Повноцінне житло з паркінгом повністю адаптоване для людей, які отримали поранення внаслідок російської агресії. Саме таким має бути  багатофункціональний комплекс, що будується на вулиці Миколайчука у Львові. Це тимчасове житло...

читати історію

Рекомендуємо прочитати

Багатоквартирний будинок

Перша рана Ірпеня. Коли відбудують багатоповерхівку, на яку російські окупанти скинули бомби

Житло та реабілітація. У Львові зводять перший з восьми будинків для поранених переселенців

Багатоквартирний будинок

“У наш будинок влучив ворожий дрон, сусіди загинули, а ми тепер без житла”. Історія Тетяни Жарик

Підприємство

«Три контейнери пряжі та борги – ось з чого ми стартували на новому місці». Як Рубіжанська панчішна мануфактура з Луганщини відновлює виробництво у Львові

Багатоквартирний будинок

“Після Горлівки змінили 4 квартири. Одна — в окупації, інша — пошкоджена”. Історія Людмили Соломатіної

Після підриву Каховської ГЕС минув майже рік. Але 14 родин з Василівки на Миколаївщині досі не отримали кошти на відбудову

Як запорізькі краєзнавці вивозять музейні та сімейні реліквії. Історія екстреної допомоги з порятунку культурної спадщини

Показати те, що знищила росія. У Львові триває виставка “Тут був мій дім”