Допомога

головна / Допомога

Допомога

Безкоштовне житло в Києві за плетіння сіток для ВПО. Для кого і як отримати?

Київська область

Переселенці можуть отримати тимчасове безоплатне житло у Києві від благодійного фонду “СИНЕРГІЯ заради ДОБРОБУТУ” за плетіння маскувальних сіток для ЗСУ.

Директор фонду Михайло Рева відзначає, що маскувальні сітки вони поставляють безкоштовно на фронт через благодійну організацію “Фонд суспільної допомоги”, яка надає всі необхідні матеріали. За тиждень вдається зробити 3 маскувальні сітки, одна – 48 квадратних метрів.

“Людям, які потребують житла, ми надаємо можливість отримати його безкоштовно за плетіння маскувальних сіток. Таким чином, людина розв’язує свої життєві проблеми не коштом інших, за допомогою своєї праці. І я від того дуже щасливий, що можу сприяти добробуту і захисту життя та наближенню перемоги”, — розповів він.

Які умови проживання?

Люди, які потребують житла, можуть безоплатно поселитися у Києві у хостелі “I.HOTEL”. Благодійний фонд домовився з закладом про співпрацю — зараз хостели простоюють або майже незаповнені. Таким чином, люди можуть зайняти вільні кімнати.

Загалом, у хостелі можуть безкоштовно розміститися до 330 людей у 110 кімнатах — 2, 3, 4, 6-місних. В штаті хостела покоївки та майстри, які можуть відремонтувати, якщо щось зламалося.

Хто може претендувати на безоплатне житло?

Безоплатне житло за плетіння маскувальних сіток можуть отримати ВПО — жінки з дітьми. Щодо чоловіків, то кожен випадок розглядається окремо та перевіряється з якого вони регіону, як давно приїхали до Києва, чи знайшли за цей час роботу та чи шукали загалом, чи мають шкідливі звички.

Які документи необхідні для поселення?

Для поселення треба надати паспорт для перевірки реєстрації місця проживання. Довідку ВПО не перевіряють через те, що вона може бути в процесі оформлення.

Який термін безоплатного проживання?

Термін безоплатного проживання для працездатних людей складає 2 місяці. Це адаптаційний період, протягом якого вони можуть знайти роботу. Після цього можливе проживання на платній основі зі знижкою.

Непрацездатні люди (пенсіонери, люди з інвалідністю), мами з дітьми до двох років можуть безоплатно проживати за плетіння сіток до завершення волонтерської ініціативи. Як відзначає Михайло, планується, що ця програма буду працювати до закінчення війни.

Який час роботи над маскувальними сітками?

За одне ліжкомісце треба витратити на плетіння маскувальних сіток 10 годин на тиждень. Також, як виняток, можливі індивідуальні домовленості.

Читайте по темі: Стартував другий етап державної програми єВідновлення. Що треба про це знати

Катерина Черніговець / 13.09.2023

поділитись у соцмережах

Рекомендуємо прочитати

Ціна війни. Чи зможе Україна вижити без вкрадених росією корисних копалин та врожаю

Війна, що триває в Україні, суттєво впливає на видобуток корисних копалин та вирощування сільськогосподарських культур. Росія контролює 27% території України і захопила не лише міста, а й ключові підприємства та...

читати історію

Будинок на Північній Салтівці: як живуть люди в одному з найбільш постраждалих районів Харкова

Пусті вікна, крізь які чорніють вигорілі квартири. Обвалені панелі будівель, ніби зруйновані карточні будиночки. Вулиці, які проросли бур’янами. Саме так виглядала Північна Салтівка після першого року російських обстрілів. Цей мікрорайон...

читати історію

Рекомендуємо прочитати

Ціна війни. Чи зможе Україна вижити без вкрадених росією корисних копалин та врожаю

Будинок на Північній Салтівці: як живуть люди в одному з найбільш постраждалих районів Харкова

Перегузні, дельфіни та хохулі: які рідкісні види тварин втратила Україна та як відновити їхню популяцію

Підприємство

Втрачена міць містоутворюючих підприємств: як під час війни склалася доля “Артвайнері”, “Артемсолі” та “Колірмету”

Заклад охорони здоров'я

“Поки шукала доньку Соломію, то декілька разів з нею попрощалася”. Історія Оксани Фоменюк, яка пережила ракетний удар по лікарні “Охматдит”

Заклад охорони здоров'я

Місце, де зцілюватимуть душі. У Львові будують Центр реабілітації для українців, які пережили полон та тортури

Руїни в VR. Як українські компанії передають масштаби руйнувань

Відбудова по-російськи. Що і як відновила окупаційна влада в захоплених Маріуполі, Сєвєродонецьку та Волновасі?